2. 11. 2015

 

Pozor na zhoršenou kvalitu ovzduší – polétavý prach – PM10 [µg/m3]58. Povolený denní limit pro PM10 je 50 µg/m3. Data ze stanice AIM Studénka, odchylka pro Kopřivnici ±10%.  

 

 

Během příštího týdne dojde k omezení parkování na sídlišti Sever, konkrétně na parkovišti na ulici Francouzská. Lokalita se potýká s dlouhodobými problémy s parkováním, které se město snaží alespoň z části řešit. Parkoviště před domy číslo popisné 1204 až 1206 čeká přeznačení dosavadního parkovacího stání. V době od 2. listopadu do 6. listopadu proto dojde k omezení možnosti odstavit na zmíněné parkovací ploše automobil.

 

 

V soutěži Best Business Kopřivnice byla živnostníkem roku vyhlášena Dagmar Krestová, v kategorii nápad roku vyhrálo muzeum Oldimer, mezi firmami do sta zaměstnanců zvítězil LumiTrix a za firmu nad sto zaměstnanců převzalo ocenění Brose.

 

 

Radnice Nového Jičína, Kopřivnice a Příbora si hodlají vyměňovat zkušenosti u společných témat a v budoucnu by také realizovali myšlenku rodinných pasů na sportovní a kulturní akce. Každý půlrok se budou setkávat starostové a místostarostové tří sousedních měst na Novojičínsku, aby u jednoho stolu probrali témata jako čerpání dotací, fungování průmyslových zón nebo financování příspěvkových organizací.  Později by mohli výsledek spolupráce konkrétně pocítit občané dotčených měst nebo turisté, neboť v plánu mají radnice vytvořit projekt takzvaných rodinných pasů, jež by rodinám s dětmi poskytoval slevu na sportovní a kulturní akce.

 

 

V muzikálovém duchu se ponese devatenáctý ročník tradiční kopřivnické přehlídky Motýlek 2015. Mezinárodní akce plná tance, zpěvu a dramatické tvorby handicapovaných dětí začne v pátek 6. listopadu a vyvrcholí v sobotu 7. listopadu. Stejně jako předchozí ročníky chce i Motýlek 2015 ukázat, jak důležitá je integrace handicapovaných dětí a mládeže do běžné společnosti. Akce, které se zúčastní na dvě stě padesát účinkujících různého věku a druhu postižení nejen z České republiky, ale také ze sousedního Polska nebo Anglie, bude rozdělena do dvou dnů.

Pátek 6. listopadu bude patřit zejména účinkujícím. Čtyřhodinový galaprogram a vrchol přehlídky odstartuje v sobotu 7. listopadu ve 14 hodin. Handicapovaní účastníci předvedou svá dlouho připravovaná vystoupení a zároveň zahájí výstavu fotografií věnovanou oblíbené přehlídce. Vstupné bude jako vždy dobrovolné a jeho výtěžek poputuje na podporu této oblíbené kopřivnické akce. Součástí mezinárodního festivalu Motýlek bude Den otevřených dveří DĚTSKÉHO CENTRA MOTÝLEK, který se uskuteční v sobotu 7. listopadu v době od 9 do 12 hodin.

 

 

Středa 4. listopadu 2015 – 8.30 hodin – Velký sál KDK – Zdeněk Turba| NOSÁČKOVA DOBRODRUŽSTVÍ. Představení v rámci Kultury školám 2015|2016 – Hravé divadlo (Brno). Představení je určeno dětem od 3 do 9 let. Divadelní inscenace vznikla na motivy známé knihy pro děti. Hlavní postavou příběhu je malý panáč-ek, kterého se truhlářský mistr vyřeže ze dřeva. K velkému mistrovu nadšení panáček ožije, ovšem nepůsobí svému tátovi jenom radost – tak jako jiné děti má i on spoustu chyb a jedná podle své vlastní úvahy, avšak bez zkušenosti s následky svých činů. A tak se často dostává do nepříjemných situací a prožívá různá zklamání, až nakonec pochopí, že nelze vždy jednat tak, jak jej právě napadne, a že poslouchat tatínkovy rady se vyplácí.

 

 

Středa 4. listopadu 2015 – 19.00 hodin – Kinosál KDK – ONDŘEJ RUML ZPÍVÁ JEŽKA, VOSKOVCE A WERICHA. Legendární písně Voskovce, Wericha a Ježka v podání Ondřeje Rumla a Matěj Benko Quintetu. Ondřej Ruml se roce 2008 zúčastnil pěvecké soutěže X-FACTOR a umístil se na druhém místě. Následovala hlavní role Martina v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam, role Raimonda v obnovené verzi Johanky z Arku, role Victora Huga v muzikálu Quasimodo a titulní role v rockové opeře Janka Ledeckého Hamlet. V roce 2010 vydal autorskou desku s názvem Proměna, v roce 2014 pak vydal velmi úspěšné album Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha.

 

 

V prostorách kopřivnického městského úřadu je k vidění výstava věnovaná světovému dni stomiků a zároveň dvacetileté činnosti ILCO Novojičínska spolku stomiků.

 

 

V době od 2. do 6. listopadu dojde k omezení možnosti parkování na ulici Francouzská, konkrétně parkoviště před domy č. p. 1204 až 1206 čeká přeznačení dosavadního stání.

 

 

Schůzka k účelovým dotacím města Kopřivnice z oblasti kultury a sportu pro rok 2016 se bude konat ve středu 4. listopadu v 16:00 hodin na městském úřadě v 10. patře.

 

 

Radnice plánuje v roce 2016 vybudovat za Kachlovkou nové parkoviště, které poslouží návštěvníkům polikliniky a zimního stadionu.

 

 

Karolína Špačková a Anna Murková z Kopřivnice v září absolvovaly s dalšími členy Národního parlamentu dětí a mládeže exkurzi do Evropského parlamentu v Bruselu.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice