4. 11. 2019

Kabelová televize Kopřivnice informuje, že 4. listopadu 2019 v ranních hodinách dojde k dalšímu navýšení počtu HD kanálů v nabídce KTKdigi. Tato změna může vyžadovat u některých televizních přijímačů či Set-Top-Boxů potřebu opětovného naladění. Doporučujeme provést opětovné naladění za použití funkce továrního nastavení. Správné naladění po změně poznáte podle toho, že Váš televizní přijímač bude obsahovat 153 televizních a 32 rozhlasových stanic. Na obvyklých kontaktech Vám rádi poradíme, jak přijímač správně naladit. KTK

 

Ve středu 30. října si veřejnost mohla v technickém muzeu prohlédnout nový vůz, který má absolvovat stejnou trasu, jako ujela před 30 lety expediční Tatra kolem světa. Autoři projektu Marek Havlíček a Petr Holeček plánují, že během let 2020 až 2022 ujedou přibližně 270 tisíc kilometrů.

Tatra kolem světa 2 je unikátní cestovatelský projekt, kterého se bude moci postupně zúčastnit až 600 lidí. Koncept expedice je originální, speciálně upravená tatrovka má vyhrazená místa pro zájemce, kteří se budou moci postupně k expedici přidávat na různé úseky. Hlavními tvářemi expedice je zkušený cestovatel Marek Havlíček a nadšený tatrovák Petr Holeček. Oba mají velké zkušenosti s cestováním i řízením vozů v extrémních podmínkách.

Organizátoři expedice na její podporu spustili také kampaň na crowdfundingovém portálu Hithit, kde získali na projekt 135 %, což je 3 016 922 Kč. Náklady na celý projekt zahrnující cestu i sestavení Tatry čítají 25 milionů korun.

Pro expedici vzniká speciální vozidlo na podvozku TATRA v provedení 4×4, které bude svým designem odkazovat na původní automobil TATRA T 815 GTC. Speciál Tatra T 815 4×4 v expediční úpravě s hliníkovou nástavbou vážící pouhých 1380 kg, umožní komfortní přepravu až 10 lidí včetně zásob. Uvnitř nástavby je místo pro 12 cestovatelů, nezbytné zázemí včetně toalety a malé kuchyňky. O grafické řešení speciálu se postaral grafický designér Pavel Fuksa.

Expedice Tatra kolem světa 2 vyrazí na cestu 20. 2. 2020. Vozidlo s účastníky expedice postupně navštíví až 68 zemí, přičemž trasa bude jedinečná, nikdo před tím ji v této podobě neabsolvoval. Expedice bude rozdělena do čtyř etap.

 

Snow Film Fest 2019 aneb dobrodružství na plátně kina přijede do Kopřivnice. Nejlepší zimní cestovatelské a sportovní filmy z celého světa i z domácí produkce budou k vidění v katolickém domě 1. 11. od 18 hod.

 

Projekt Andělé v mém srdci – tedy příběhy žen, které od dětství komunikují s anděly a duchy zemřelých se chystá na – 1. 11.2019 v Beskydském divadle v Novém Jičíně.

 

Druhý ročník hudebního bazaru je opět v Katolickém domě Kopřivnice a to 2. listopadu. Od 8.00 hod. budete mít možnost zakoupit nebo prodat cokoliv co souvisí s hudbou. Vinyly, CD, DVD, nástroje, noty, stojany, zpěvníky, kazety… Přihlaste si své prodejní místečko na bazaru na telefonu 731 906 908 od pondělí do pátku od 08.00 do 18.00 hod. Vstupné 20 Kč.

 

Sběratelská burza v Příboře. V neděli 3. listopadu od 8.00 hod. v Kulturním domě Příbor se uskuteční 15. ročník burzy známek, mincí, pohlednic a dalšího sběratelského materiálu.

 

KONCERT: Slávek Klecandr v Kopřivnici. V neděli 3. listopadu od 19.00 hod. se uskuteční koncert frontmana skupiny Oboroh, Slávka Klecandra. Koncert proběhne v budově Apoštolské církve, kterou naleznete na ulici Bezručova 929, Kopřivnice. Vstupné dobrovolné.

 

Město Kopřivnice se v letošním roce zařadilo mezi třicet měst Paměti národa – jedné z nejrozsáhlejších sbírek vzpomínek pamětníků v Evropě. Od středy 2. října 2019 začne ve městě pásmo akcí věnovaných 30. výročí sametové revoluce. Oslavy 30. výročí sametové revoluce odstartovaly v Kopřivnici 2. října a trvat budou do 17. listopadu letošního roku. Během měsíce a půl je připraveno mnoho akcí, které mají široké veřejnosti připomenout události vztahující se k 17. listopadu 1989. Programem oslav výročí sametové revoluce se Kopřivnice připojí k Paměti národa, jedné z nejrozsáhlejších sbírek vzpomínek pamětníků v Evropě. Veřejnosti je přístupná online od roku 2008 jako databáze pamětníků, kteří byli přímými svědky událostí 20. století a zažili dva totalitní režimy — nacismus a komunismus. Hlavním pořadatelem oslav je město Kopřivnice ve spolupráci s Kulturním domem Kopřivnice, kopřivnickými školami, spolky a organizacemi.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice