6. 11. 2020

Už pouze do pondělí 9. listopadu můžete hlasovat o budoucím využití půl milionu korun z participativního rozpočtu. Vloni jste takto rozhodli o vybudování nového dětského hřiště na sídlišti Korej, letos můžete vybírat z šesti neméně zajímavých návrhů. Více informací, včetně odkazu na hlasování.

 

V rouškách a každý kvůli protikoronavirovým opatřením za jedním stolem zvolili noví zastupitelé Moravskoslezského kraje opět do funkce hejtmana kraje Ivo Vondráka. Zastupitelé vzešlí z říjnových krajských voleb také jeden za druhým slovem „slibuji“ stvrdili i slib člena krajského zastupitelstva. Dnešní jednání zastupitelstva dokázalo, že tento kraj je schopen a ochoten se zbavovat různých půtek a politikaření a jde přímočarou cestou. A také opoziční zastupitelé vystupují velmi rozumně,“ řekl hejtman Ivo Vondrák a dodal, že programové prohlášení přichystá krajská koalice do konce roku.

Zastupitelé zvolili také celkem osm náměstků hejtmana kraje, kteří budou spolu s hejtmanem zároveň i členy rady kraje, a dva další radní. Novinkou je, že všichni členové krajské rady budou takzvaně uvolnění, takže budou placeni za svou práci a budou ji vykonávat „na plný úvazek“. Prvním náměstkem hejtmana se stal jednapadesátiletý Jakub Unucka, který bude mít na starosti kromě „chytrého kraje“ jako v minulých čtyřech letech také nová zaměření – průmysl a energetiku.

Do funkce druhého náměstka hejtmana zastupitelé zvolili Lukáše Curyla, který se bude opět starat o oblast kultury a památkové péče. Třetím náměstkem hejtmana pro oblast dopravy, kterou v minulém období zastával právě Jakub Unucka, zvolili zastupitelé Radka Podstawku. Jako náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví v kraji byl opět zvolen Martin Gebauer, který už tuto funkci čtyři roky vykonával. Náměstkem hejtmana pro regionální rozvoj a cestovní ruch se stal opět čtyřiačtyřicetiletý Jan Krkoška, náměstkem hejtmana pro finance, majetek a investice se stal rovněž opětovně Jaroslav Kania. V pořadí sedmý náměstek hejtmana pro sociální oblast je také staronový, stal se jím Jiří Navrátil.

 

Policie v sobotu dopoledne uzavře silnici z Frýdku-Místku až ke sjezdu na Čeladnou. Chataře nebo výletníky, kteří se vydají autem v sobotu okolo desáté hodiny dopolední z Frýdku-Místku směrem na Ostravici, může nepříjemně překvapit uzávěra silnice I/56 mezi Frýdkem-Místkem a Čeladnou, z důvodu výměny stávajícího vedení. Silnice bude zcela uzavřena v sobotu 7. listopadu 2020 v předpokládaném čase 10:00 do 12:00 hodin. V době uzavírky budou vozidla odkloněna na objízdné trasy: ve směru jízdy od Frýdku-Místku na Ostravici budou vozidla odkloněna na mimoúrovňovém křížení vpravo na silnici II/477 směrem na Bašku, kde budou pokračovat po silnici III/48425 směrem na Frýdlant nad Ostravicí (tzv. stará cesta). Ve směru jízdy od Ostravice budou vozidla odkloněna na mimoúrovňovém křížení vpravo na silnici II/483 (směr Čeladná a Frýdlant nad Ostravicí, kde následně odbočí vlevo na silnici III/48425 směr Frýdlant nad Ostravicí. Odklon dopravy bude prováděn po celou dobu uzavírky za asistence policie.

 

Frenštátský Siemens opět pomáhá neziskovkám. V současné složité době nabízí frenštátský závod Siemens finanční pomoc neziskovým organizacím. Sto tisíc korun nabízí frenštátský výrobce elektromotorů dvakrát do roka jako pomoc neziskovým a příspěvkovým organizacím ve Frenštátě pod Radhoštěm a jeho okolí. Společnost Siemens podporuje již několik let finančně neziskové a příspěvkové organizace. Ty mohou letos prostřednictvím Siemens Fondu pomoci žádat o příspěvek na vybraný projekt do 15. listopadu. Návod k podání žádosti najdou na webových stránkách siemens.cz.

 

Nejen v Moravskoslezském kraji se zákazy vycházení nevztahují na myslivce. Právě v noci totiž vyrážejí na lovy divokých prasat. Kdyby po deváté hodině večer nemohli do lesa, hrozilo by přemnožení takzvané černé zvěře. I proto jim ministerstvo zemědělství udělilo výjimku. Kdyby se zákaz vycházení vztahoval i na myslivce, bylo by prakticky nemožné stavy divokých prasat redukovat. Lovem zvěře, včetně lovu v noci, se předchází škodám v zemědělství a na lesích, dopravním nehodám při střetu se zvěří i šíření nemocí jako africký mor prasat. Výjimka nočního zákazu vycházení kromě myslivců platí také pro rybáře.

 

Příští týden budou zahájeny opravy povrchů tří komunikací ve městě. Stavební práce budou probíhat u výjezdu z parkoviště u supermarketu Lidl, dále na části komunikace od vlakového nádraží ke vchodu do sadu E. Beneše a také v místní části Lubině mezi rodinnými domy č. p. 245 a 246. Všechny tři úseky by měly být hotovy do konce listopadu. Žádáme řidiče o respektování přechodného dopravního značení a pokynů pracovníků staveb.

 

Městský úřad bude i nadále fungovat v omezeném provozu. V návaznosti na prodloužení nouzového stavu bude Městský úřad v Kopřivnici i nadále otevřen veřejnosti pouze každé pondělí a středu, a to dopoledne mezi 8. a 10. hodinou a odpoledne v době od 14 do 17 hodin. Prosíme občany o upřednostňování písemné, elektronické či telefonické komunikace. Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost. Informace o úřadě

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice