4. 12. 2020

Do kopřivnického kina přichází projekt s názvem Kino v klidu.

Promítání filmů běžné produkce pro diváky z řad dětí a dospělých s autismem, ADHD nebo mentálním handicapem

Kopřivnice (1. 12. 2020) – „Kino v klidu“ je nový projekt určený pro diváky s mentálním handicapem, který pro Vás chystá Kino Kopřivnice ve spolupráci s projektem Kino v klidu, rodinným centrem Provázek a Poznáváme autismus.

„Bojím se jít do kina se svým dítětem, je mi nepříjemné, že mé dítě dělá divné zvuky, různě pobrukuje a nevydrží v klidu sedět a sledovat film jako ostatní.“ Tyto a další problémy řeší nejen rodiny s handicapovaným členem, ale i speciální školy nebo sociální služby. Nyní je zde jedinečná možnost hodit tyto starosti za hlavu a navštívit kopřivnické kino v rámci připravovaného projektu.

Projekce budou probíhat za specifických podmínek a opatření s ohledem na cílovou skupinu a budou ušité přesně na míru jejich potřebám:

  • snížená hladina zvuku
  • slabé osvětlení během projekce
  • možnost volného pohybu během promítání
  • žádné rušivé reklamy a jiné podněty

Hlavní iniciátorky projektu se inspirovaly v Anglii, kde koncept úspěšně funguje již několik let, a podobně zaměřené promítání je na denním pořádku v každém větším kině.

Důležité je, aby zájemci vyplnili dotazník, který pomůže pořadatelům přizpůsobit výběr filmů konkrétní skupině zájemců. Dotazník naleznete na stránkách http://kino.kdk.cz/klient-178/kino-50/stranka-16311 a je možno ho vyplnit do 23. 12. 2020.

Více informací je možné získat na webových stránkách kino.kdk.cz nebo na kinovklidu.cz

  

Paradoxní situace kvůli vládním koronavirovým nařízením nastala na Pustevnách v Beskydech. Zatímco vyhlídková restaurace a obchůdek na horní stanici lanovky díky uvolnění omezení mohly znovu otevřít, lanová dráha naopak kvůli stejnému vládnímu usnesení musela zavřít. V zákoně je napsáno, že užití lyžařských vleků a lanových drah veřejností je zakázáno. Zastavení lanovky počet hostů podstatně omezí.  

 

Zoologická zahrada Ostrava znovu otevřela, návštěvníci musejí mít roušky. Po téměř dvouměsíční přestávce se brány Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava opět otevřely. Přístupný je venkovní areál i pavilony. Restaurace Saola je rovněž v provozu. Během návštěvy je však třeba dodržovat určitá pravidla. V tomto období je zoo otevřena každý den, a to od 9 do 16 hodin. Pokladny a pavilony se zavírají o hodinu dříve, tedy v 15 hodin. Zájemci o návštěvu mají možnost zakoupit vstupenky na pokladnách nebo online. Po celou dobu pobytu v areálu je nutné mít zakrytá ústa a nos a dodržovat bezpečné dvoumetrové rozestupy. Shlukovat se mohou skupinky maximálně do 10 lidí. Při vstupu do pavilonů je třeba dodržovat maximální kapacitu vnitřních prostor uvedenou na jednotlivých vstupních dveřích.

 

S ohledem na aktuální epidemickou situaci, související opatření a vládní doporučení se letos bohužel neuskuteční tradiční Mikulášská jízda ani jarmark. Konání vánočního jarmarku bude záviset na dalším vývoji situace.

 

Ve čtvrtek 3. prosince byl částečně obnoven provoz Kulturního domu Kopřivnice. Otevřelo se informační centrum, fotoateliér a také městská knihovna. Ta zpřístupnila všechna svá pracoviště, tedy kromě knihovny v kulturním domě rovněž pobočky v Centru Pětka a místních částech.

Provoz bude i nadále ovlivněn opatřeními k zamezení šíření nákazy koronavirem. Informační centrum se po rozsáhlé rekonstrukci kulturního domu opět vrátilo do původních prostor, kam bude možné vstoupit pouze venkovním vchodem a jednotlivě. V pondělky a středy bude centrum otevřeno od 9 do 17 hodin s polední pauzou mezi 12.-13. hodinou. Ostatní dny může veřejnost přicházet pouze od 9 do 13 hodin a o víkendech bude zavřeno. Do všech vnitřních prostor bude vstup povolen pouze s rouškou.

Knihovna v kulturním domě bude otevřena mimo středy a víkendy, a sice dopoledne od 8 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 17 hodin. Vstup bude umožněn maximálně devíti návštěvníkům současně. Čítárna se studovnou zůstane i nadále uzavřena. V Centru Pětka si budou moci čtenáři zapůjčit knihy v pondělky a čtvrtky, rovněž v době od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin. Současně bude moci pobočku navštívit maximálně pět lidí. V místních částech bude provoz obnoven postupně v běžné provozní době. Jako první se ve čtvrtek 3. prosince otevře půjčovna knih v Lubině (vstoupit budou moci maximálně dva návštěvníci současně), v úterý 8. prosince bude následovat pobočka ve Vlčovicích a ve středu 9. prosince také v Mniší (v obou případech budou moci návštěvníci vstupovat pouze po jednom). Přístup na počítače s veřejným internetem bude zakázán.

Kino zůstane i nadále uzavřeno a konání kulturních akcí se bude odvíjet od epidemické situace. „Celkem jsme museli zrušit nebo odložit desítky představení, některá dokonce vícekrát. Samozřejmě se snažíme vyjednat náhradní termíny, ale to je vzhledem k nejasnému vývoji velmi obtížné. Lidé mají možnost zakoupené vstupenky vrátit v informačním centru, a to až do konce letošního roku,“ uvedla ředitelka Kulturního domu Kopřivnice Michaela Sekerášová.

Aktuální informace o provozu Kulturního domu Kopřivnice sledujte na www.kdk.cz.

 

Ve čtvrtek se otevřela některá městská sportoviště

Dlouho očekávané rozvolnění vládních opatření k omezení šíření koronaviru ovlivní mimo jiné provoz kopřivnických sportovišť. Již ve čtvrtek 3. prosince se veřejnosti zpřístupnily například tělocvičny zimního stadionu nebo sauna. Krytý bazén se momentálně napouští a otevřen bude pravděpodobně během víkendu. Na všech sportovištích bude i nadále platit důsledné dodržování hygienických pravidel.

Krytý bazén: bude otevřen 5.-6. prosince v běžné provozní době s omezením na maximálně 70 osob současně. Parní sauny budou zakázány, počet osob ve vířivce bude omezen na maximálně 2 současně. Ve vnitřních prostorách nebude nutné používat roušky.
Sauna: bude otevřena od 3. prosince v běžné provozní době. Saunové ceremoniály budou zakázány. Ve vnitřních prostorách nebude nutné používat roušky.

Zimní stadion: 3. prosince otevřeny tělocvičny pro individuální sporty s omezením na maximálně 10 osob současně, v provozu bude také badminton pro veřejnost. Při sportování bude nutná ochrana obličeje. Ledová plocha zůstane zatím uzavřena.

Stadion Emila Zátopka: na atletickém oválu a v sektorech pro technické disciplíny mohou od 3. prosince sportovat maximálně 2 týmy nebo skupiny současně (doposud to bylo pouze 6 osob). Veřejnost bude moci atletický ovál využívat individuálně v pracovní dny od 9 do 16 hodin. Fotbalové hřiště zůstane zatím uzavřeno.

Hřiště Lubina: hlavní hřiště zůstane zatím uzavřeno, na tréninkové ploše mohou od 3. prosince sportovat maximálně 2 týmy nebo skupiny.
Hřiště Vlčovice: hlavní hřiště zůstane zatím uzavřeno, na tréninkové ploše mohou od 3. prosince sportovat maximálně 2 týmy nebo skupiny.
Hřiště Mniší: na hřišti mohou od 3. prosince sportovat maximálně 2 týmy nebo skupiny.

Ski areál Červený kámen: zůstane z důvodu vládního opatření zatím uzavřen.
Aktuální informace sledujte na webu spsk.koprivnice.org/

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice