ROZHLAS 3. 12. 2020

Kulturní dům částečně obnoví provoz

Ve čtvrtek 3. prosince bude po více než měsíční pauze vyvolané vládními protiepidemickými opatřeními částečně obnoven provoz Kulturního domu Kopřivnice. Otevře se informační centrum, fotoateliér a také městská knihovna. Ta zpřístupní všechna svá pracoviště, tedy kromě knihovny v kulturním domě rovněž pobočky v Centru Pětka a místních částech.

Provoz bude i nadále ovlivněn opatřeními k zamezení šíření nákazy koronavirem. Informační centrum se po rozsáhlé rekonstrukci kulturního domu opět vrátilo do původních prostor, kam bude možné vstoupit pouze venkovním vchodem a jednotlivě. V pondělky a středy bude centrum otevřeno od 9 do 17 hodin s polední pauzou mezi 12.-13. hodinou. Ostatní dny může veřejnost přicházet pouze od 9 do 13 hodin a o víkendech bude zavřeno. Do všech vnitřních prostor bude vstup povolen pouze s rouškou.

Knihovna v kulturním domě bude otevřena mimo středy a víkendy, a sice dopoledne od 8 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 17 hodin. Vstup bude umožněn maximálně devíti návštěvníkům současně. Čítárna se studovnou zůstane i nadále uzavřena. V Centru Pětka si budou moci čtenáři zapůjčit knihy v pondělky a čtvrtky, rovněž v době od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin. Současně bude moci pobočku navštívit maximálně pět lidí. V místních částech bude provoz obnoven postupně v běžné provozní době. Jako první se ve čtvrtek 3. prosince otevře půjčovna knih v Lubině (vstoupit budou moci maximálně dva návštěvníci současně), v úterý 8. prosince bude následovat pobočka ve Vlčovicích a ve středu 9. prosince také v Mniší (v obou případech budou moci návštěvníci vstupovat pouze po jednom). Přístup na počítače s veřejným internetem bude zakázán.

Kino zůstane i nadále uzavřeno a konání kulturních akcí se bude odvíjet od epidemické situace. „Celkem jsme museli zrušit nebo odložit desítky představení, některá dokonce vícekrát. Samozřejmě se snažíme vyjednat náhradní termíny, ale to je vzhledem k nejasnému vývoji velmi obtížné. Lidé mají možnost zakoupené vstupenky vrátit v informačním centru, a to až do konce letošního roku,“ uvedla ředitelka Kulturního domu Kopřivnice Michaela Sekerášová.

Aktuální informace o provozu Kulturního domu Kopřivnice sledujte na www.kdk.cz.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice