4. 12. 2023

Vánoční stromky z městské plantáže se budou letos prodávat v úterý 19. prosince 2023, a to od 13:30 do 15:30 hodin. Cena za jeden – bez ohledu na velikost a druh – bude stejná jako v předchozích letech – 400 Kč. Nejvíce jsou zastoupeny stříbrné smrky, omezené množství je jedlí a borovic. Cena je včetně uříznutí a zabalení.

 

Povídání o včelách, včelích produktech a jejich vlivu na zdraví.v podání zástupce ZO Českého svazu včelařů Kopřivnice Mgr. Ladislava Myšáka.Kdy: 5. prosince 2023 v 10 hodin v budově Městského úřadu Kopřivnice v místnosti zastupitelstva města – 10. patro. VSTUP VOLNÝ, kdo potvrdí svou účast do 4. 12. 2023 na e-mail: radka.krysova@koprivnice.cz, obdrží drobnou pozornost ve formě včelího produktu.

 

Křest knihy „Tatra – osobní automobily na plakátech a prospektech“ proběhne ve čtvrtek 14. 12. 2023 od 17:00 v Muzeu nákladních automobilů Tatra. Od 18:00 bude zahájena autogramiáda pro zájemce z řad veřejnosti.

 

Komunikace s člověkem s demencí-Jak si lépe porozumět.prosince 2023 v 17 hodin. Ringhofferova vila v sadu E. Beneše. Každý z nás potřebuje komunikovat o svých pocitech, prožitcích a potřebách. Pokud jeden z nás žije s demencí, nemusí to být vždy snadné, není to ale nemožné. Přijďte se dozvědět více o tom, jak komunikují lidé s demencí a jak jim v tom vy můžete pomoci, například metodou validace. Setkáním nás provede Mgr. Veronika Raszková. Určeno pro rodinné pečující, odbornou i laickou veřejnost. Vstup zdarma.

 

Předvánoční tvoření-7. prosince v 9 hodin. Klub seniorů Kopřivnice, Sokolovská 393. Přijďte si vyrobit jednoduché vánoční dekorace a u kávy se podělit o recepty na oblíbené vánoční cukroví. Doneste si menší skleničku od zavařenin, další materiál budete mít k dispozici. Vstup zdarma.

 

První soukromá základní umělecká škola MIS music uspořádala koncert k příležitosti ukončení rekonstrukce školy, následovala prohlídka upravených prostor. Škola MIS music sice není příspěvkovou organizací města, ale sídlí v městském objektu bývalých jeslí. V roce 2021 zde probíhala rekonstrukce sociálních zařízení pro žáky, na kterou letos navázaly úpravy chodeb a schodišť ve všech podlažích. Projekt zahrnoval rovněž rekonstrukci WC personálu, kanceláře sekretářky, kuchyňky a jedné třídy ve třetím podlaží. Většina stavebních prací byla realizována během hlavních prázdnin a v září byla zahájena výuka. V následujících měsících však ještě probíhala instalace dřevěného obložení stěn a odstranění nedodělků. Náklady na rekonstrukci činily téměř 2,5 milionu korun, přičemž jednu třetinu zaplatila škola, která je v budově v nájmu.

 

HC ISMM Kopřivnice pro Vanessku a Káju!

Ve čtvrtek 30. 11. odstartovala aukce originálních výročních dresů vyrobených u příležitosti loňských oslav 90 let kopřivnického hokeje s vlastnoručními podpisy hráčů, odchovanců kopřivnického hokeje, kteří to dotáhli do československé či české reprezentace. Aukce poběží až do 13. 12. 2023 a můžete ji sledovat a dražit na tomto odkazu https://www.sportovniaukce.cz/homepage/auction/3566 .

Vanesska Kořístková se narodila 21.1.2021 po naprosto bezproblémovém těhotenství s Downovým syndromem, srdeční vadou, centrální hypotonií, hypermobilitou a těžkou mentální retardací. Downův syndrom je a vždy bude pro Vanessku a celou naši rodinu celoživotní boj, kdy Vanesska potřebuje pravidelné terapie, rehabilitace, neurorehabilitace a léčebné pobyty za lepším životem, které jsou ale velmi finančně nákladné.

Vanesska má i transparentní účet: 9211202121/0600

Webové stránky: www.cestaprovanessku.cz

 Karolína Dejová se narodila s neurosvalovým postižením. Od 4,5 let je v péči prarodičů. Zvládla běžnou ZŠ a ZÚŠ, kde absolvovala ve hře na klávesy, zobcovou flétnu a výtvarném oboru. Ze všeho nejvíce má ráda tanec, kterému se věnuje 9 let. Je členkou TK Gradus Štramberk.

Nyní Karolína studuje v prvním ročníku na střední škole v Jedličkově ústavu v Praze.

Finanční dar bychom použili na asistenční služby pro Káju ve škole a na internátě.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice