1. 12. 2023

Do Kopřivnice míří fanoušci fantastiky. O víkendu 1.-3. prosince se v Kopřivnici uskuteční další ročník KoprConu – setkání fanoušků filmové, literární a herní fantastiky ze všech koutů České republiky, Slovenska i Polska, kteří se do ZŠ dr. Milady Horákové sjedou už po devatenácté. V tradičním podzimním termínu půjde o první setkání po více než tříleté pauze. V letech 2020 a 2021 mohly proběhnout jen online verze a vloni organizátoři připravili experimentální „letní KoprCon“. Od pátečního odpoledne do nedělního dopoledne nabídne kopřivnický con víc než 130 hodin programů rozdělených do osmi samostatných linií. Na návštěvníky čekají odborné i humorně laděné přednášky, hry a soutěže, diskuze, workshopy, výtvarný happening, herní turnaje, kvízy a mnoho dalšího. Účastníci se mohou těšit nejen na oslavu 40. výročí šesté epizody Star Wars: Návrat Jedie, ale také na spoustu informací o aktuálních seriálech a další produkci ze světa Hvězdných válek. Kromě Star Wars ke KoprConu patří i Star Trek nebo počítačové a konzolové hry. Chybět nebude ani tradiční KoprCon Koktejl s mixem fantastických témat.

Mezi hosty letošního KoprConu bude například Vojtěch Kostiha, který do češtiny přeložil stovky filmů a seriálů, či producent českého dabingu nejen Star Wars nebo Marvelu Jan Jabůrek. Program slibuje talkshow s jednou čtvrtinou Tří tygrů, ostravským hercem Robinem Ferrem, který je velkým fanouškem Hvězdných válek. Na KoprConu proběhne živé natáčení další z epizod úspěšného tolkienovského podcastu „Tam a zase zpátky“ v podání nejen herních žurnalistů Lukáše Grygara a Václava Pecháčka. Chybět nebude ani spisovatel, cestovatel, záhadolog a scénárista Arnošt Vašíček, který dosud nevynechal ani jediný ročník akce. Návštěvníci se mohou těšit i na setkání s redaktory Czech Star Wars Universe, členy kostýmové organizace Rebel Legion nebo třeba herními vývojáři, publicisty a spoustou dalších zajímavých lidí.

Atraktivní bude jistě i možnost ponořit se do hraní, ať už půjde o hry deskové či karetní, taneční hru Dance Dance Revolution nebo Beat Saber ve virtuální realitě. Nadšení budou i milovníci videoherního pravěku. Na KoprConu bude totiž znovu hostovat virtuální muzeum videoher RetroHerna, jež pečuje o historické konzole i počítače, ale především udržuje živé videoherní tituly, které nesázely na skvělou vizuální stránku, ale dobrý nápad a propracovanou herní mechaniku.

KoprCon ale není jen o účasti na přednáškách, nebo zapojení do kvízů, her a turnajů o zajímavé ceny. Kopřivnické setkání mezi jednu je svých hlavních předností počítá příjemnou přátelskou atmosféru setkání lidí, které spojuje obdiv k všemožným produktům lidské fantazie. Akce je dotačně podpořena městem Kopřivnice.

 

PÁTEK  1. prosince 2023 – VERNISÁŽ: Rostliny a světlo | Kopřivnice Lašské muzeum pořádá vernisáž výstavy Rostliny a světlo kopřivnické autorky Jany Koller. Ta propojuje své uměleckého nadání a odborné vzdělání v oboru biofyziky. Už během doktorského studia hledala Jana Koller možnosti popularizace svého výzkumu a cestu našla v kolážích sušených rostlin, které skenuje a následně graficky upravuje. Díla doprovází obsáhlými popisky, na kterých vysvětluje jevy z oblasti biologie rostlin.  Lašské muzeum v parku  17:00.

 

SOBOTA  2. prosince 2023

Mikulášský běh | Kopřivnice

Město Kopřivnice a Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice pořádají Mikulášský běh.

Propozice závodu zde.

Kde: Před městským úřadem | Kdy: 9:00.

 

POCHOD: Mikulášský walking

2.12.2023

Kopřivnice
Kulturní dům Mniší

Předvánoční mikulášský nordic walking v Mniším. Srdečně vás zveme na další ročník předvánočního mikulášského nordic walking výšlapu. Ani letos nepůjdeme na čas, ale na účast. 

Udělejte si chvíli na následné přátelské posezení u punče a cukroví. Těšíme se na vás. 

  1. S. Nordic walking hole a mikulášskou čepici s sebou. 🙂 

 

TURNAJ: Vánoční šachový turnaj

Kdy:

2.12.2023 8:30

Kde:

Kopřivnice Lubina
Restaurace U Horáků

Vánoční šachový turnaj v restauraci U Horáků.

MO Orel Jednota Lubina pořádá pro všechny příznivce šachů Vánoční šachový turnaj o putovní cenu Lubinského pěšáka. Turnaj se uskuteční v restauraci Horačka v Lubině dne 2. 12. 2023 od 8:30 hod. 

 

ZÁVOD: Mikulášský běh – 2.12.2023 9:00

Kopřivnice Před městským úřadem. Město Kopřivnice a Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice pořádají Mikulášský běh.

Prezentace: od 9 hodin.

Ceny: medaile a ceny pro první tři závodníky ve všech kategoriích.

Program:

Kromě první kategorie startují chlapci a dívky zvlášť.

10:00 hod. – děti roč. 2020 a mladší              70 m

10:10 hod. – dívky a chlapci roč. 2018/2019  200 m

10:20 hod. – dívky a chlapci roč. 2016/2017  270 m

10:30 hod. – dívky a chlapci roč. 2014/2015  420 m

10:40 hod. – dívky a chlapci roč. 2012/2013  420 m

11:00 hod. – vyhlášení výsledků

 

Setkání s Olafem a Grinchem

Kdy:2.12.2023 9:00Kopřivnice- Před městským úřadem. Setkání s Olafem a Grinchem v předvánočním veselí u mikulášského běhu. Nenechte si ujít vyjímečnou příležitost setkat se s opravdovým Grinchem, který nemusí být vůbec zlý.
Doprovodí ho oblíbený sněhulák Olaf.

 

NEDĚLE  3. prosince 2023

Zahájení adventu | Kopřivnice

Aneb putování od stromu ke stromu. Zahajme společně vánoční čas v novém hávu!

Program:
15.30 Pouliční představení a rozsvícení stromečku v centru města
16.00 Putování od stromu ke stromu v průvodu s flašinetářem, pasáčkem a bludičkou
17.00 Rozsvícení stromečku v Sadu Dr. E. Beneše
Starostův punč
Městský dechový orchestr Kopřivnice

Sbírka KočkoPes a dobročinný prodej.

Kde: Centrum města a Sad Dr. E. Beneše  Kdy: 15:30.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice