4. 8. 2023

Nový systém nastavení tísňové linky 156
Rychlejší spojení s městskou policií zajistí Kopřivničanům nový systém nastavení tísňové linky 156, který je funkční od minulého týdne. Lidem volajícím 156 v okrese Nový Jičín se nyní ozve automat, který nabídne přímé spojení na novojičínskou nebo kopřivnickou služebnu.Než došlo k této změně, všichni lidé volající na linku 156 z území bývalého okresu se dovolali na městskou polici do Nového Jičína, kde jim strážníci sdělili kontakt na požadovanou služebnu. Tento stav byl nevyhovující a docházelo ke zbytečným prodlevám. Proto Kopřivnice požádala telekomunikační společnost o nové zákaznické řešení. Nyní se volajícím přehraje hláška: „Dovolali jste se na linku 156, pokud chcete volat Městskou policii Nový Jičín, stiskněte 1. Pokud chcete volat Městskou policii Kopřivnice, stiskněte 2.“ Pokud volající neprovede ani po druhém opakování žádnou volbu, bude automaticky přesměrován do Nového Jičína.
Do nového systému jsou zapojeny pouze služebny Nový Jičín a Kopřivnice, jednou z podmínek je totiž zajištění nepřetržité služby v režimu 24 hodin/7 dní v týdnu. Kopřivnické strážníky mohou lidé volat také přímo na pevné linky 556 879 719, 556 812 747 nebo na mobil 604 142 244.

 

PÁTEK | 4. srpna 2023

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA: Hora Bohů a pokladů | Štramberk

Komentované vycházky na Kotouč v rámci akce Prázdniny s muzeem Šipka. Během 7 pátečních termínů se můžete zúčastnit komentované vycházky na Kotouč se seznámením se s Národním sadem, jeskyní Šipkou a jejími pravěkými obyvateli – Neandrtálci, lomem Kotouč, jurským korálovým útesem, jedinečnou přírodou Štramberka či bronzovými poklady. V ceně je zahrnut i vstup do Muzea Šipka. Kde: Start v Muzeu Šipka Štramberk, Zauličí 456 | Kdy: 10:00 a 14:00

 

SOBOTA | 5. srpna 2023

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA: Tajemství starého hřbitova | Příbor. Komentovaná prohlídka města Příbor.  Kde: Sousoší Panny Marie na náměstí (sraz) | Kdy: 9:00

 

MINIPIVOVAR HUKVALDY: Malé pivní setkání –Kde: Minipivovar Hukvaldy | Kdy: 10:00

 

Sbor dobrovolných hasičů Prchalov a OV Prchalov pořádají oslavu 225 let obce Prchalov | Příbor-Kde: Prchalovské hřiště | Kdy: 16:00. Vstupné dobrovolné.

 

CANDYLAND s NFIX & CANDICE-KDY: sobota 5. srpna, od 20 hodin.KDE: Amfiteátr Skalky, Nový Jičín. Nejsladší taneční párty, jakou Skalky zažijí. Krásné dekorace a výborné drinky, za mixem čeká nejznámější DJ duo NFIX & CANDICE. Akce se koná v rámci Novojičínského léta 2023.

Svátek dřeva-KDY: sobota 5. srpna, od 9 hodin-KDE: Amfiteátr na Horečkách, Frenštát p. R./Trojanovice. zdarma. Svátek dřeva je velkou společenskou akcí. Stěžejním bodem je dřevorubecká soutěž dvoučlenných týmu. Součástí bude také doprovodný program sestávající z prezentace dřevozpracovatelských firem, zahradní techniky, ale také mnoho soutěží pro děti a soutěž rodinných týmů. Na závěr akce, v 18 hodin, se uskuteční koncert zpěvačky KACZI. Lanovka bude v provozu od 9 do 20 hodin.

 

Harrachovské slavnosti-KDY: sobota 5. a neděle 6. srpna,KDE: zámek Kunín.ZA KOLIK: vstupné na zahradu zdarma/prohlídky dle ceníku. Kostýmované prohlídky zámku s hudebními ukázkami v pokojích zámku 9 až 17 hodin. Volně přístupná výstava knih hraběte Františka Xavera Harracha, představení oblékání hraběnky Walburgy v zámku v 13 a 15 hodin (součást prohlídky zámku), představení Šaty dělají člověka v zahradě zámku v 14 a 16 hodin. V 19 hodin v kostele Povýšení svatého Kříže začne zahajovací koncert 10. ročníku mezinárodní Letní školy interpretace staré hudby. V době od 12 do 18 hodin budou v zámecké zahradě rokokové hry, piknik, ukázky dobové módy, stan hraběte Harracha s ukázkou hostiny a zbraní, půjčovna dětských šlechtických kostýmů, výstava obrazů barokního malíře Sidonia de Viola, tvorba barokní karikatury obličeje, ochutnávka piva značky Harrach z Velkého Meziříčí.

Promenádní koncert, neděle 6. srpna, Národní sad, Štramberk, vstupné dobrovolné, vystoupí Stanley´s Dixie Street Band.

 

NEDĚLE | 6. srpna 2023

PRO DĚTI: Badatelská taška | Hukvaldy. Půjčte si při procházce oborou nebo při výstupu na hrad sadu pomůcek, která vám pomůže bádat. Spočítejte si stáří stromu, prozkoumejte mrtvé dřevo pomocí lup a USB mikroskopu, nebo pozorujte dění v hukvaldské oboře dalekohledem. Nabízené aktivity si užijí dospělí i děti. Kde: Ekocentrum Hubert, Hukvaldy 81 | Kdy: 9:00

KONCERT: Stanley Dixie Street Band | Štramberk. Promenádní koncert v Národním sadu ve Štramberku. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná. Kde: Národní sad Štramberk | Kdy: 15:30
Vstupné dobrovolné.

 

PONDĚLÍ | 7. srpna 2023. KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA: Muzeum nákladních automobilů Tatra | Kopřivnice. Chcete mít muzeum takřka pro sebe a zažít jej zase trochu jinak? Přijďte na speciální pondělní komentovanou prohlídku. Každé prázdninové pondělí jsou pro vás připraveny dvě varianty komentovaných prohlídek v rámci projektu „Technotrasa surová krása“, který spojuje unikátní technické památky severní Moravy a Slezska. ODBORNÉ KOMENTOVANÉ PROHLÍDKYpro dospělé návštěvníky, s kurátorem, zaměřené odborně a technicky. Tato varianta komentované prohlídky je určena návštěvníkům od 12 let. Kde: Muzeum nákladních automobilů Tatra | Kdy: 9:00

 

Větřkovická přehrada má jako první na Novojičínsku pontonové rekreační molo. Má 17 metrů, a dá se z něj skákat do vody nebo se na něm opalovat, případně relaxovat na lavičce. Náklady na vybudování našeho mola činily zhruba 1,2 milionu korun, celou tuto částku pokryje dotace Moravskoslezského kraje.

Slavnostní uvedení mola do provozu se mělo konat 26. července, kvůli ochlazení se slavnost v námořnickém stylu přesunula na čtvrtek 17. 8. 2023.  Připraven je program, na který město zve zejména všechny malé námořníky a piráty. Ti, kteří přijdou ve stylových kostýmech, se mohou těšit na pěknou odměnu. Připraveno bude několik soutěží, které prověří některé námořnické dovednosti a za jejichž splnění si děti budou moci vyzvednout část pirátského pokladu. Dospělí si budou moci projít rumovou stezku a všichni se mohou těšit na originální kopřivnické tetovačky.

 

Revitalizace centra města jde do finále. Dle červnového dodatku rady města bylo převzetí stavby rozděleno do tří termínů. V pátek 30. června měla být hotova hlavní část pěší zóny, avšak dílo nebylo řádně dokončeno a město jej nepřevzalo. Tyto nedostatky se nyní postupně odstraňují s tím, že město upřesnilo další drobné detaily a potřebné úpravy. Druhým termínem byl 20. červenec, kdy měl být převzat pavilon, ani zde město dílo od Geosanu nepřevzalo,  opět byla zjištěna řada závad, například chybějící zábradlí, špatně položená dlažba a další. Nový trávník je již přístupný, ale také nebyl převzat. Bez závad byly převzaty čtyři fontány, které budou osvěžovat v parných dnech, nyní ještě sloužit nemohou, protože staveniště je nadále oploceno.

Fontány bude mít na starosti firma Slumeko, budou v provozu od dubna do září a aktuálně dle počasí bude nastaven vodní režim, kdy bude naprogramována jak intenzita, tak četnost a dostřik jednotlivých trysek. Voda bude cyklovat, v retenční nádrži o velikosti 4 m3 bude čistěna a chlorována. Další třetí termín pro převzetí je stanoven na úterý 15. srpna, kdy původně již mělo být celé dílo dokončeno, ale již nyní je v ohrožení dokončení parkoviště na ulici Lidické, kdy se vyskytl další problém ve formě kabelu čez, který není v patřičné hloubce. Město ovšem přes veškerá úskalí chce stihnout před poutí otevření hlavního koridoru.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice