4. 9. 2020

Od září do října můžete v našem kraji navštívit vybrané památky zdarma, více na vstupyzdarma.cz

 

Město Třinec se stalo vítězem soutěže Město pro byznys v MS kraji.

 

51. ročník Mezinárodní Tatra Veterán Rallye Beskydy 2020 a 37. ročník Memoriálu z. m. s. J. Veřmiřovského.

Od pátku 4. září do neděle 6. září se uskuteční již 51. ročník Mezinárodní Tatra Veterán Rallye Beskydy a 37. ročník Memoriálu z. m. s. J. Veřmiřovského a výročí 100 let od narození Jaroslava Pavelky. Trasa závodu poveze z Prostřední Běčvy do Libhoště, přes Rožnov pod Rahoštěm, Frenštát pod Radhoštěm, Kopřivnici, Štramberk i Závišice.

 

Černá řemesla na hradě. Od pátku 4. září do neděle 6. září proběhne na dolním nádvoří hradu Štramberk sympozium uměleckých kovářů a tavba železa. V neděli 6. září od 16.00 hod. vystoupí kapela Zdendalele Band.

 

PŘEDNÁŠKA: Divotvorný bylinkový víkend s Vláďou Vytáskem v Kopřivnici. Kurz začíná v pátek 4. září od 17.00 hodin seminářem v Divotvůrně, kde proberete základní informace, způsoby využití bylin (sušení, nálevy, tinktury, maceráty), užívání, pěstování, druhy bylin pro léčení orgánů od hlavy až k patě, teorie. V sobotu 5. září dopoledne se s Vláďou vydáte na vycházku po Kopřivnici s poznáváním léčivek v přírodě a jejich užitím. Odpoledne po odpolední pauze se koná další vycházka. Po večeři se uskuteční setkání v Divotvůrně, kde Vláďa bude odpovídat na dotazy účastníků a poskytne individuální poradenství. V neděli 6. září po snídani se vydáte na další vycházku do přírody, v případě potřeby si zopakujete již poznané rostliny, popovídáte si o jejich pěstování, využití v kuchyni atd.

 

DIVADLO: PŘÍDLO mejdlo v Příboře. V pátek 4. září od 18.00 hod. v Piaristických zahradách se uskuteční improvizační trénink členů divadelního spolku PŘÍDLO. V případě ošklivého počasí v refektáři Piaristického kláštera.

 

KONCERT: O slunovratu s Hradišťanem na Hukvaldech. V pátek 4. září se můžete těšit na slavnostní otevření amfiteátru a zahájení Festivalového podzimu.  V amfiteátru v Hukvaldské oboře od 20.00 hod. vystoupí Hradišťan a jeho hosté.  

 

Tradiční příborská pouť se uskuteční tento víkend, sobotu 5. září od 18.00 hod. a neděli 6. září od 9.00 hod. V sobotu proběhne mše svatá a po jejím skončení tradiční troubení z věže a slavnostní vyzvánění zvonů na kostele Narození Panny Marie. V neděli od 9.00 hod. si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu Rok v Krajce v CETRAT a nebo vyzkoušet si tradiční rukodělnou výrobu v CETRAT. V 10.30 hod. v Městském parku vystoupí Swingový orchestr Bedřicha Pukovce. Od 16.00 hod. vystoupí kapela Marian 333.

 

V rámci konání příborské pouti bude veřejnosti otevřena a zpřístupněna věž kostela Narození Panny Marie. Prohlídku objednávejte prostřednictvím Turistického informačního centra a to buď telefonicky, nebo email – 556 455 444, tic@pribor-mesto.cz

 

Šermířské klání venŠtramberku. Město Štramberk pořádá v sobotu 5. září na náměstí od 10.00 hod. dobový jarmark s ochutnávkou burčáku. Součástí akce bude historický průvod, který povede od základní školy až na náměstí, kde vystoupí skupiny historického a scénického šermu, bude hrát dobová hudba, hrát se šermířské pohádky a další.

 

Hukvaldské hradní vinobraní. Čtvrtý ročník hradních slavností vína a burčáku v doprovodu šermířů Adorea z Olomouce proběhne v sobotu 5. září od 11.00 hod. na hradě Hukvaldy. Těšit se můžete na šermířské příběhy inspirované historickými událostmi i krátké představení plné šermířských potyček a humorných zápletek z pirátského prostředí.

 

ZÁVOD: 1. liga družstev, plochá dráha Kopřivnice. V sobotu 5. září od 14.00 hod. se na kopřivnickém ovále utká domácí tým WALBO Kopřivnice proti jezdcům z Markéty Praha, Zlaté přilby Pardubice a slovenského Speedway Clubu Žarnovica.

 

KONCERT: Carmina Burana, Hukvaldy. V neděli 6. září od 18.00 hod. na hradě Hukvaldy vystoupí v rámci Festivalového podzimu Pěvecký sbor Národního hudebního fóra Wroclaw společně s filharmonií Bohuslava Martinů a dalších. Koncertem vás provede Jiří Vejvoda.

 

S KTK můžete živě sledovat závody Formule 1 – 2020. Na kanálech Sport1 HD a Sport2 HD se opět můžete těšit na bohaté menu a kompletní pokrytí závodů, včetně tréninků a kvalifikací, zajímavé hosty a reportáže. Ty pravé emoce vám pak zprostředkují tradiční komentátoři a experti našeho televizního týmu, Tomáš Richtr, Števo Eisele, Josef Král a další. Živě s balíčkem Thematic HD na KTKdigi.

6.9. Velká cena Itálie (Monza, Italy)

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice