7. 9. 2020

Veřejná setkání občanů místních částí s vedením města se uskuteční začátkem druhého zářijového týdne. Na nich se občané dozvědí informace o tom, co se zrealizovalo v dané části města od jara loňského roku nebo jaké investice jsou v plánu na nejbližší období. První veřejné setkání s občany proběhne ve Vlčovicích v pondělí 7. září v tamním kulturním domě. Následující den se akce uskuteční v Katolickém domě v Lubině a poslední je v plánu ve středu 9. září v Kulturním domě v Mniší. Začátek všech tří veřejných setkání s občany je stanoven na 17. hodinu.

 

Mošnovská průmyslová zóna by se v budoucnu mohla rozšířit. Na současnou průmyslovou zónu na severovýchodě navazuje území s velkým potenciálem. Mohly by zde vyrůst desítky nových výrobních hal, kanceláří a dalších objektů. Krajští zastupitelé schválili, že Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava uzavřou Memorandum o vzájemné spolupráci a koordinaci při přípravě a realizaci projektů v rozšířeném zájmovém území Mošnov. Nová část průmyslové zóny bude napojená na Letiště Leoše Janáčka Ostrava a Terminál kombinované dopravy Mošnov, díky čemuž může vzniknout výjimečný areál nabízející komplexní služby jako Mezinárodní logistické centrum Mošnov.

 

Město Kopřivnice začíná 10.9.2020 s opravou komunikace na ulici Školní. Dokončeno by mělo být do poloviny října. Děkujeme za shovívavost a vstřícnost při obnově komunikace.

 

Atletický ovál na letním stadionu v Kopřivnici je přístupný pro veřejnost zdarma v pracovní dny od pondělí do pátku od 8 do 12 hodin a odpoledne kromě středy, kdy probíhá trénink ploché dráhy, od 18 do 20 hodin. Všichni uživatelé jsou povinni dodržovat na sportovišti návštěvní řád, aby nedošlo k poškození umělého povrchu. Více informací na webu Správy sportovišť Kopřivnice, která pro atletický klub na základě smlouvy areál spravuje.

Letní stadion se nachází v příměstské části města v komplexu dalších sportovních areálů pod Červeným kamenem. V areálu mohou sportovci využít hlavní stadion s krytou tribunou o celkové kapacitě 9 000 diváků. Rekonstrukcí letní stadion získal čtyřistametrový běžecký ovál s tartanovým povrchem se šesti drahami a osmi drahami na sprinterské rovince. Uvnitř oválu jsou sektory pro technické disciplíny. Fotbalistům slouží travnaté hřiště s automatickým zavlažováním. Vně běžeckého oválu je plochá dráha, která kvůli snížení prašnosti získala také automatické zavlažování. Plocha je vybavena umělým osvětlením, tribunou a budovou občerstvení.

 

Zrušení náhradního termínu Kopřivnického Plesku. Vzhledem k opatřením, která vešla v platnost 1. září 2020 a celkové nejistotě ohledně konání kulturních akcí bylo rozhodnuto, že se Kopřivnický Plesk v náhradním termínu 3. října 2020 neuskuteční. Nový termín je tak nyní stanoven na 27. března 2021.

Vámi zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. V případě nevyhovujícího náhradního termínu lze vstupenky vrátit v IC Kopřivnice do 31. října 2020 (refundace platby starší půl roku není již možná).

 

Zabalíme to za Vás! Potřebujete zabalit učebnici, knihu, nebo pracovní sešit a nevíte, jaký obal koupit? Přineste to k nám a my Vám je zabalíme přímo na míru do čiré fólie na balení knih! 3. 9. 2020  –  30. 9. 2020. Pobočka Sever v komunitním Centru Pětka, Kopřivnice. 1 kus formátu A5 = 5,- Kč, 1 kus formátu A4 nebo atyp = 10,- Kč. Pobočka knihovny Sever (Centrum Pětka) je otevřena po, út, čt, pá 7:30 – 12:00 a 13:00 – 17:00.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice