5. 11. 2014

 

Byl zprovozněn Varovný a monitorovací protipovodňový systém města Kopřivnice, jehož součástí je také bezdrátový rozhlas napojený do celostátního jednotného systému varování a vyrozumění. Z tohoto důvodu bude již dnešní a rovněž další následující pravidelná zkouška sirén spouštěna i v novém bezdrátovém systému vysílání rozhlasu.

 

 

Ve dnech 7. a 8. listopadu se bude v Kulturním domě Kopřivnice konat 18. ročník přehlídky Motýlek. Mezinárodní festival tance, zpěvu a dramatické tvorby handicapovaných dětí a mládeže se letos ponese ve sportovním duchu, a proto jej doplní řada sportovních aktivit pro účastníky přehlídky, děti z místních sportovních klubů i veřejnost. V rámci pátečního programu proběhne autogramiáda známých sportovců.

 

Sportovní odpoledne 15.30-18.30 hodin – Hala ZŠ E. Zátopka

 • 15.30-16.45 ukázky sportů (florbal, fotbal, gymnastika, házená, hokej, lehká atletika)
 • 16.45-17.00 hudební přestávka
 • 17.00-18.00 soutěže v družstvech
 • 18.00-18.30 volný program pro všechny účastníky (3-4 sportovní stanoviště)

 

Kulturní večer 19.00-22.00 hodin – Velký sál, Kulturní dům Kopřivnice. Moderátor: Roman Pastorek

 

 • Autogramiáda známých sportovců
 • Speciální host: Barbora Černošková, sportovní redaktorka a moderátorka České televize
 • Komediantský příběh – Sportovní doktor
 • Vystoupení tanečnic ZUŠ Zdeňka Buriana a ukázka aerobiku PITIPITI PA
 • Diskotéka DJ Stoupa

 

Sobota 8. listopadu 2014 – Velký sál KDK – SPORTOVNÍ MOTÝLEK 2014

 • od 12.00 hodin – ukázky aplikovaných sportů; možnost vyzkoušet si sporty pro handicapované
 • od 13.30 hodin – uvítací vystoupení sboru ZŠ dr. Milady Horákové
 • od 14.00 hodin – hlavní program ve velkém sále
 • v přestávce – vernisáž fotografií z MOTÝLKA 2014

 

Všichni, kdo chtějí přijít účinkující povzbudit a strávit s nimi pěkné odpoledne, jsou srdečně zváni! Vstupné bude dobrovolné a jeho výtěžek poputuje na podporu této oblíbené kopřivnické přehlídky.

 

 

Ve středu 12. listopadu 2014 přijede do Kopřivnice prezident České republiky Miloš Zeman. Dostojí tak svému slibu z loňské říjnové návštěvy, že se do města automobilů za rok opět vrátí. Prezident nejprve navštíví společnost Tatra Trucks, a poté se setká s občany města. Zhruba půlhodinové setkání se uskuteční před kulturním domem a jeho začátek je naplánován na 13 hodin.

 

 

Den válečných veteránů. V úterý 11. listopadu uplyne přesně 96 let od ukončení 1. světové války. Jako vzpomínku na oběti tohoto i ostatních válečných konfliktů novodobé historie oslaví mnoho zemí na celém světě tzv. Den válečných veteránů. Kopřivnice si tento významný den připomene tradičním pietním setkáním u pomníku padlých.

Přijďte také Vy uctít památku padlých i žijících hrdinů, kteří riskovali své životy ve válkách, aby bojovali za svobodu, pravdu a demokracii. Pietní setkání u pomníku padlých před budovou bývalé ZŠ Náměstí se uskuteční v úterý 11. 11. v 11 hodin a všichni jste na něj srdečně zváni.

 

 

Na trati STUDÉNKA – PŘÍBOR proběhne 5. listopadu v době od 7:15 do 13:30 hodin výluka vlaků.

 

 

První, ustavující zasedání zastupitelstva svolává končící starosta Josef Jalůvka na čtvrtek 6. listopadu na 16 hodin. Slavnostní jednání se letos uskuteční v budově radnice, v zasedací místnosti v 10. patře. Na programu je složení slibu zastupitelů, volba starosty, místostarostů a členů rady města.

 

 

Nemocnice Nový Jičín se v letošním roce připojí k celosvětové kampani Movember a k této příležitosti uspořádá ve čtvrtek 6. listopadu od 13.00 do 17.00 hodin DEN ZDRAVÍ. Cílem kampaně Movember, která nabádá muže, aby si nechali narůst knír, je zvýšit povědomí o onemocněních prostaty. Proto i program Dne zdraví bude zaměřen na rakovinu prostaty a nejen ji. Příchozí se dozví, jak předcházet i dalším onemocněním a navíc budou moci podstoupit bezplatná preventivní vyšetření. Zájemci si budou moci nechat změřit krevní tlak, tělesný tuk a samozřejmě výšku a váhu, ze kterých se stanovuje takzvaný BMI – body mass index. V případě naměření abnormálních hodnot se pak lidé budou moci poradit ohledně svého zdravotního stavu na místě přímo s odborníky. Ti lidem doporučí jak změnit svůj životní styl a žít zdravěji. Smyslem všech bezplatných vyšetření je nejen představit nemocnici široké veřejnosti, ale především přispět k prevenci a včasnému záchytu závažných onemocnění. Kampaň Movember je neodmyslitelně spjatá s knírkem, tak i zdravotní sestřičky jej budou v tento den mít na tváři.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice