3. 11. 2014

 
V Moravskoslezském kraji jsou zhoršené rozptylové podmínky. Imisní limit pro polétavý prach PM10, který je 50 mikrogramů na metr krychlový, byl v závěru týdne překročen na všech měřicích stanicích v regionu. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorolo­gického ústavu (ČHMÚ).

 

 

Pouze měsíc zbývá do předání stavby Modernizace tepelných sítí města Kopřivnice. Finišují tak práce na úpravách veřejných ploch, které byly stavbou dotčeny.

 

 

Na trati STUDÉNKA – PŘÍBOR proběhne 5. listopadu v době od 7:15 do 13:30 hodin výluka vlaků.

 

 

První, ustavující zasedání zastupitelstva svolává končící starosta Josef Jalůvka na čtvrtek 6. listopadu na 16 hodin. Slavnostní jednání se letos uskuteční v budově radnice, v zasedací místnosti v 10. patře. Na programu je složení slibu zastupitelů, volba starosty, místostarostů a členů rady města.

 

 

Co má dělat občan, když si mění adresu trvalého pobytu? Tuto změnu musí ohlásit na příslušná místa. Už přes 2 roky fungují základní registry, které zajišťují to, že již občan nemusí obíhat všechny úřady a hlásit změnu na každém úřadě zvlášť. Správa základních registrů nyní vydala leták, kde je vše jednoduše shrnuto.  Tento podrobná návod je velmi praktický a získáte jej na radnici a na webových stránkách města.

 

 

Dokonalou spolupráci předvedli tento týden strážníci z Ostravy, Kopřivnice, Studénky a Prahy. Pomohli dezorientovanému Němci, který se v nočních hodinách objevil v Kopřivnici a tvrdil, že se potřebuje dostat na ambasádu do Prahy. Následovaly telefonáty na ambasádu, ověření informací a vymyšlení plánu, jak cizince co nejrychleji dostat do Prahy. Po vzájemné domluvě a zkontaktování pracovníků německé ambasády strážníci v Kopřivnici posadili muže na vlak do Studénky. Odtud byl dopravn do hlavního města, popsala příběh se šťastným koncem mluvčí ostravské městské policie.

 

 

Po neznámém lupiči pátrají od včerejšího večera novojičínští policisté. Doposud nezjištěný pachatel vnikl ve čtvrtek 30. října po 18 hodině do provozovny čerpací stanice v Novém Jičíně, místní části Loučka.S blíže nespecifikovanou zbraní požadoval po obsluze peníze, které vyzískal a následně z prodejny odešel, sdělil k případu novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes. Policisté na případu intenzivně pracují, vyhodnocují doposud získané informace.

 

 

Nemocnice Nový Jičín se v letošním roce připojí k celosvětové kampani Movember a k této příležitosti uspořádá ve čtvrtek 6. listopadu od 13.00 do 17.00 hodin DEN ZDRAVÍ. Cílem kampaně Movember, která nabádá muže, aby si nechali narůst knír, je zvýšit povědomí o onemocněních prostaty. Proto i program Dne zdraví bude zaměřen na rakovinu prostaty a nejen ji. Příchozí se dozví, jak předcházet i dalším onemocněním a navíc budou moci podstoupit bezplatná preventivní vyšetření. Zájemci si budou moci nechat změřit krevní tlak, tělesný tuk a samozřejmě výšku a váhu, ze kterých se stanovuje takzvaný BMI – body mass index. V případě naměření abnormálních hodnot se pak lidé budou moci poradit ohledně svého zdravotního stavu na místě přímo s odborníky. Ti lidem doporučí jak změnit svůj životní styl a žít zdravěji. Smyslem všech bezplatných vyšetření je nejen představit nemocnici široké veřejnosti, ale především přispět k prevenci a včasnému záchytu závažných onemocnění. Kampaň Movember je neodmyslitelně spjatá s knírkem, tak i zdravotní sestřičky jej budou v tento den mít na tváři.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 29. listopadu od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na ulici 17. listopadu od č.p.1216 až po č.p. 1228. Dne 11. listopadu od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Západní č.p. 1551 a 1555.

 

 

Kopřivničané mohou zasílat radnici své nápady a připomínky prostřednictvím nové elektronické služby nazvané „Podněty ke Strategickému plánu“. Online databázi, naleznou zájemci na webu města v sekci „Potřebuji vyřídit“. Jedná se o zásobník projektů, do něhož lidé mohou vkládat své příspěvky 24 hodin denně. Takto přijatými návrhy se bude zabývat tým vedený tajemníkem městského úřadu a bude se s nimi dále pracovat při projednáních akčních plánů a dalších diskuzích. Lidé v databázi uvidí nejen všechny podané návrhy, ale také aktuální stav jejich řešení. https://www.koprivnice.cz/index.php?id=podnety-koprivnice

 

 

Dvě stížnosti týkající se letošních voleb do zastupitelstev měst a obcí na Novojičínsku obdržel Krajský soud v Ostravě. První, který podal pisatel M. Bajer, se týká průběhu voleb ve Štramberku. V předmětu je napsáno, že důvodem je neplatnost hlasování. Druhý návrh podal Jaroslav Bonk z Kopřivnice, ohledně přepočítávání hlasů v jednom okrsku. Na termíny ustavujících zasedání zastupitelstev by ale nemusely mít vliv.

 

 

Společnost provozující stanice Sport1 a Sport2, získala exkluzívní tříletou smlouvu na vysílání závodů Formule 1 v České republice a na Slovensku. První závody uvidí diváci již v březnu 2015. Na základě uzavřené dohody budou sportovní programy Sport1 a Sport2 vysílat přímé přenosy všech závodů a kvalifikací F1 v letech 2015 až 2017.  Na obrazovkách se objeví také doprovodné závody Grand Prix 2 a 3 a součástí dohody jsou i exkluzívní práva k britskému dokumentárnímu seriálu „Legendy Formule 1“. Kromě přímých přenosů v HD kvalitě nabídnou programy divákům také přehled těch nejzajímavějších momentů z daného závodu, exkluzivní pohled do boxů Formule 1 a živé vstupy komentátorů přímo z dějiště závodu.

 

 

Po roce naše město opět navštíví prezident republiky Miloš Zeman. Jeho příjezd je plánován na středu 12. listopadu. Nejprve zamíří do Tatry, poté se sejde s občany města na půlhodinové diskuzi v kulturním domě nebo v centru města.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice