31. 10. 2014

 

HBO Europe u příležitosti 20. výročí vzniku nabízí volné sledování stanice po 3 dny, od 31. 10., 6:00 hod – do 3. 11. 6:00 hod. V neděli 2. 11. nasazuje stanice HBO do vysílání třináctidílný seriál ze současnosti – Až po uši. Seriál můžete na HBO sledovat od 2. 11. každou neděli od 20. hodin.

 

 

Kopřivnická městská policie zesílila dohled na hřbitovech nejen v Kopřivnici, ale i v místních částech. Důvodem je zvýšený pohyb na hřbitovech, který se snaží nepoctiví lidé využít ve svůj prospěch. Kradou nejen květinové výzdoby, věnce, ale vykrádají i auta, jejichž majitelé je zapomenou uzamknout. Otevírací doba hřbitovů byla prodloužena do 22. hodin, neboť někteří jezdí na hřbitovy až po setmění.

 

 

Informace o provozu rozhledny na počátku listopadu. Využijte mimořádného otevření Rozhledny na Bílé hoře  o víkendu 1. a 2. listopadu.  Je to poslední možnost prohlédnout si město z výšky, protože od 3. listopadu 2014 bude rozhledna pro letošní rok uzavřena.

 

 

DiscGolfPark čeká turnaj. Letos v září bylo v Kopřivnici slavnostně otevřeno discgolfové hřiště. Přijďte si nové sportoviště vyzkoušet, nenechejte si ujít jeho historicky první ligový turnaj vsobotu 1. listopadu. Turnaje se zúčastní 45 hráčů, kteří budou soupeřit ve čtyřech výkonnostních kategoriích. V tuto chvíli je již kapacita obsazena a další dvacítka hráčů je na čekací listině, což svědčí o velkém zájmu o tento sport v našem okolí. Turnaj začne v 8:30 ráno a potrvá zhruba do 16 hodin odpoledne. Po celou dobu jsou na hřišti samozřejmě vítáni fandící diváci, pro které bude bezesporu nejzajímavější finále od 14:30.

 

 

Po neznámém lupiči pátrají od včerejšího večera novojičínští policisté. Doposud nezjištěný pachatel vnikl ve čtvrtek 30. října po 18 hodině do provozovny čerpací stanice v Novém Jičíně, místní části Loučka.S blíže nespecifikovanou zbraní požadoval po obsluze peníze, které vyzískal a následně z prodejny odešel, sdělil k případu novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes. Policisté na případu intenzivně pracují, vyhodnocují doposud získané informace.

 

 

Dvě stížnosti týkající se letošních voleb do zastupitelstev měst a obcí na Novojičínsku obdržel Krajský soud v Ostravě. První, který podal pisatel M. Bajer, se týká průběhu voleb ve Štramberku. V předmětu je napsáno, že důvodem je neplatnost hlasování. Druhý návrh podal Jaroslav Bonk z Kopřivnice, ohledně přepočítávání hlasů v jednom okrsku. Na termíny ustavujících zasedání zastupitelstev by ale nemusely mít vliv.

 

 

Dokonalou spolupráci předvedli tento týden strážníci z Ostravy, Kopřivnice, Studénky a Prahy. Pomohli dezorientovanému Němci, který se v nočních hodinách objevil v Kopřivnici a tvrdil, že se potřebuje dostat na ambasádu do Prahy. Následovaly telefonáty na ambasádu, ověření informací a vymyšlení plánu, jak cizince co nejrychleji dostat do Prahy. Po vzájemné domluvě a zkontaktování pracovníků německé ambasády strážníci v Kopřivnici posadili muže na vlak do Studénky. Odtud byl dopravn do hlavního města, popsala příběh se šťastným koncem mluvčí ostravské městské policie.

 

 

Město prodává nevyužité automobily. Na svých webových stránkách opět nabízí nevyužitý majetek k prodeji. V nabídce jsou tentokrát například dva osobní automobily, v minulosti využívané městskou policií a správou sportovišť. Oba vozy i několik dalších položek je možné dražit až do 31. října, 12.00.

 

 

Radnice nabízí možnost zveřejnit kulturní a společenské akce v městském kalendáři na rok 2015. Informace o akcích zasílejte do 31. října 2014 na e-mailovou adresu Informačního centra ic@koprivnice.cz.

 

 

Halloween na kopřivnické náměstí se slavit nebude. Město nakonec k vypouštění lampionů štěstí nevydalo souhlas, především z bezpečnostních důvodů. Pořadatelé se přesunou na louku u Bubla ranče.  Zde bude připraven stánek s lampiony.

 

 

Tomáš Kočko & ORCHESTR – dvojnásobní držitelé ceny Anděl za album roku představí svůj adventní program složený převážně ze skladeb z alba „Koleda“. Playlist koncertu bude sestaven ze známých lidových koled v jedinečných aranžích, ale i z vánočních autorských písní Tomáše Kočka. Vše doplněno i o standartní repertoár skupiny včetně písní z posledního Andělem oceněného alba „Cestou na jih“. Se svou muzikou inspirovanou tradiční moravskou hudbou objíždí toto výjimečné seskupení Evropu od Ruska až po Irsko, hraje na festivalech folklórních, folkových, rockových i metalových. Tomáš Kočko & ORCHESTR – to je špička naší world music, můžete si poslechnout v čajvně Mandla ve čtvrtek 4. prosince.

 

 

Do 7. listopadu budou prováděny pravidelné opisy vodoměrů v obci Lubina. Vzhledem k novému typu odečítacího zařízení Psion, žádáme všechny odběratele o maximální vstřícnost při zpřístupnění měřidel a umožnění provedení fyzického odečtu na místě.

 

 

Podzimní čarování – je benefiční akce pro Adélku, koná se 1. listopadu odpoledne od 15:00 do 18:00 v cukrárně Harlekýn. Jsou zvány především děti a a v programu jsou flétničky, zábava, malování na obličej a výroba lampionků.

 

 

Rimortis – sobota  1.11.2014 – Bar Daymoon (Kopřivnice) Rock show live. Hraje power melodic metalová kapela z Poděbrad.

 

 

The New York Times popsaly inscenaci Carmen z dílny režiséra Richarda Eyera jako „uhrančivou“. Není divu, že se stala nejúspěšnější operou v historii přímých přenosů Met: Live in HD. Titulní roli svůdné cikánky ztvární Anita Rachvelishvili, která za ni sklidila nevídaný úspěch na předních světových jevištích. Aleksandrs Antonenko se představí jako zamilovaný voják don José, nadějná sopranistka Anita Hartig bude zpívat Micaëlu a Ildar Abdrazakov toreadora Escamilla. Orchestr Metropolitní opery bude řídit španělský dirigent Pablo Heras-Casado. Tímto Vás zveme na sobotní přímý přenos metropolitní opery Carmen, kterou si můžete vychutnat v kopřivnickém kině Puls od 17.45 hodin.

 

 

První listopadovou sobotu přijede navštívit Kopřivnici skřítek František z Kouzelné školky i s Majdou. Začátek kouzelného setkání je naplánován na 15.00 hodin v Kulturním domě a zváni jsou všichni, malí i velcí. Františkovo čarování s Majdou je dětské představení volně navazující na oblíbený televizní pořad České Televize. Majda a její kamarád z Famfárie si v něm povídají a zpívají spoustu půvabných písni-ček o kamarádech, zvířátkách, moři, létání, zahrají si na piloty, školku, a taky se dozví „kampak teče voda z vany“. Pořad provázejí známé písničky, které děti znají z Kouzelné školky, a František se v našem představení neobjevuje pouze tak, jak ho děti znají na paravánu, ale překvapí své malé obdivovatele i u piana, v akváriu a v dalších neobvyklých pozicích a situacích.

 

 

Již v pátek můžete s dětmi oslavit strašidelný svátek Halloween a vzít je na Noční BU BU BU stezku do kopřivnického příměstského lesa. Od 17.00 do 18.00 hodin můžete vyrazit na trasu od Husovy lípy na Lyžařskou chatu Červený kámen plnou strašidel. V cíli vás čeká diskotéka, možnost upéct si buřta nebo si něco vyrobit. Po cestě jistě potkáte vlkodlaky, mumie, bezhlavého rytíře a další strašidlené bytosti. Akci pořádá Pionýr Kopřivnice.

 

 

V sobotu bude na terase hotelu Šipka ve Štramberku pro děti připravený program se štramberskými strašidly. Dlabání dýní, malovaní dětí a pro každého malá odměna. Pro všechny bude nachystáno strašidelné nebo halloweenské menu. Akce se koná od 10 do 16 hodin, v případě nepřízně počasí v podloubí Jaroňkovy pekárny.

 

 

Neděle 2. listopadu se ponese v duchu Památky zesnulých. Dušičkový koncert, při kterém můžete zavzpomínat na své blízké, proběhne v prostorách Muzea Fojtství v Kopřivnici od 16 hodin. Zazní skladby klasické i upravené lidové písně nebo třeba i černošské spirituály.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice