29. 10. 2014

 

Podzimní čarování – je benefiční akce pro Adélku, koná se 1. Listopadu odpoledne od 15:00 do 18:00 v cukrárně Harlekýn. Jsou zvány především děti a a v programu jsou flétničky, zábava, malování na obličej a výroba lampionků.

 

 

Oddíl stolního tenisu ASK Kopřivnice pořádá nábor pro děti ročníku 2005 a mladší. Zájemci se mohou informovat na: tel. 603 33 88 04 – p. Merenda, 602 57 11 53 – p. Schwarz. Nábor proběhne ve čtvrtek 30. 10. 2014 od 16:30 hod v herně stolního tenisu. Sebou si vezměte pálku, sportovní oblečení a obuv. Přítomnost rodičů nutná!

 

 

Už doslova za pár dní se do Kopřivnice začnou sjíždět výpravy hendikepovaných dětí a dospělých na vyhlášený festival Motýlek. 18. ročník přehlídky se letos ponese ve sportovním duchu. Motýlek je především veřejná prezentace tance, zpěvu a dramatické tvorby handicapovaných dětí a mládeže, jejíž hlavní ideou je integrace účinkujících do společnosti. Letošní ročník se ale od těch předchozích bude výrazně lišit – při účastníky je připraven nespočet sportovních aktivit. Program začne v pátek 7. listopadu ve sportovní hale ZŠ E. Zátopka, kde všechny kluby ve městě představí ukázku svého sportu, vše zakončeno autogramiádou a diskotékou. Sobotní program začne na bazénu, kde budou na vlnách připraveny nafukovací pomůcky. Teprve pak se účastníci přesunou do sálu, kde předvedou své vystoupení. Všichni, kdo chtějí přijít účinkující povzbudit, mohou zamířit v sobotu na 14 hodinu do Kulturního domu.

 

 

První kopřivnický galavečer boxu a thaiboxu se bude konat pro širokou veřejnost ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka. Začátek česko-polské show je stanoven na 18 hodinu. Před domácím publikem se představí začínající borci i zkušení zápasníci. V ringu se proti sobě postaví bojovníci v několika věkových kategoriích – děti do 15 let, mládež do 18 let a dále amatéři a profesionálové starší  18let. Nebudou chybět ukázky mnoha dalších bojových umění, judo, jiu-jitsu, atd. Část výtěžku galavečera, bude věnována na charitativní akci „Lucie (světlo)“.

 

 

Ve dnech od 20. do 31. října 2014 budou v Kopřivnici a místních částech Lubina, Mniší, Vlčovice probíhat akustické zkoušky nově instalovaného bezdrátového rozhlasu. Součástí zkoušek budou spuštění namluveného hlášení a živé hlášení z vysílacího pracoviště v Kopřivnici. Prosíme občany Kopřivnice a místních částí Lubina, Mniší a Vlčovice o případnou shovívavost v době testování a akustických zkoušek. V případě dotazů či připomínek k probíhajícím zkouškám prosím kontaktujte p. Dušana Bartošáka na telefonním čísle 732 357 073 nebo pana Radka Harabiše na telefonním čísle 736 614 204.

 

 

Radnice nabízí možnost zveřejnit kulturní a společenské akce v městském kalendáři na rok 2015. Informace o akcích zasílejte do 31. října 2014 na e-mailovou adresu Informačního centra ic@koprivnice.cz.

 

 

Přehlídka tvorby regionálních a malých televizních studií KAFKA, pořádaná místní Kabelovou televizí Kopřivnice, se letos nekoná. Po 17 letech existence přehlídky dospěli její organizátoři k názoru, že KAFKA v dosavadní podobě naplnila svůj cíl, letos se konat nebude. Naváže na ni však odborný seminář 13. 11. 2014, zaměřený na TV vysílání.

 

 

Město prodává nevyužité automobily. Na svých webových stránkách opět nabízí nevyužitý majetek k prodeji. V nabídce jsou tentokrát například dva osobní automobily, v minulosti využívané městskou policií a správou sportovišť. Oba vozy i několik dalších položek je možné dražit až do 31. října, 12.00

 

 

Pořádáte akce pro veřejnost? Zveřejněte je v městském kalendáři! Město Kopřivnice připravuje stolní kalendář na rok 2015, jehož součástí bude mimo jiné přehled kulturních, společenských a sportovních akcí. Pokud v příštím roce plánujete v Kopřivnici nějakou zajímavou akci a chcete, aby byla zveřejněna v kalendáři distribuovaném do všech kopřivnických domácností, neváhejte nás kontaktovat. Informace o akcích zasílejte do 31. října 2014 na e-mailovou adresu Informačního centra Kopřivnice ic@koprivnice.cz .Do předmětu e-mailu uveďte „Kalendář 2015“.

 

 

Muzeum Fojtství chce společně s Pěveckým sdružením Kopřivnice přispět k atmosféře vzpomínání v Den památky zesnulých a srdečně zve na Dušičkový koncert Pěveckého sdružení Kopřivnice, který se uskuteční v neděli 2. listopadu 2014 od 16h v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Na koncertu zazní klasické skladby, úpravy lidových písní až po černošské spirituály, např. Ej vandrovali hudci, Ach bože rozbože, Góral, Swing low, switch chariot. Pravděpodobně jde o první koncert PSK s touto tématikou.

 

 

Novojičínsko eviduje pouze 10 lidí na jedno pracovní místo, což je nejlepší ukazatel v rámci MS kraje.

Počet evidovaných uchazečů o zaměstnání na Kopřivnicku k 30. 09.2014 se snížil o 13 osob na celkových 1947. Současně se o 0,05 p. b. snížil i podíl nezaměstnaných osob. Na 6,75.  Úhrnný počet nahlášených volných pracovních klesl na Kopřivnicku na 285 pozic, v rámci okresu je k dipozici 774 volných pracovních míst.

Meziročně je vývoj jednoznačně pozitivní, počet nezaměstnaných se snížil o 84 osob, což znamená, že podíl nezaměstnaných poklesl o půl procenta. Během září 2014 se v Kopřivnici nově zaregistrovalo 277lidí. Tento počet je o 120 osob vyšší ve srovnání s letošním srpnem, naproti tomu meziročně jde o téměř stejný počet.

V průběhu září dle souhrnu za MS kraj nově zaevidovalo nejvíce středoškoláků oborů Ekonomika a podnikání, hotelnictví a turismus, Informační technologie a Gymnázium. Za nimi následovali vyučenci, u nichž převažoval obor Kuchař-číšník, práce ve společném stravování a Kadeřník. Nejmenší nově zaevidovanou skupinou absolventů byli vysokoškoláci, a to převážně z oborů Ekonomika a management a Hospodářská politika a správa.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice