27. 10. 2014

 

Kopřivnice oslaví svátek setkáním u pomníku TGM. Město Kopřivnice Vás zve na tradiční vzpomínkové setkání konané u příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu. Setkání se uskuteční v úterý 28. října 2014 od 17 hodin u pomníku Tomáše G. Masaryka. Kytice k pomníku prvního československého prezidenta položí zástupci města Kopřivnice, členové Masarykova demokratického hnutí a Vojenského sdružení rehabilitovaných. Zváni jsou všichni, kdo si chtějí připomenout události roku 1918 a uctít památku těch, kteří se zasloužili o ukončení první světové války, uznání národních práv Čechů a Slováků a vznik samostatného Československa. Slavnostní atmosféru akce podtrhne vystoupení Pěveckého sdružení Kopřivnice, v jehož podání zazní mimo jiné československá hymna.

 

 

Svoz popelnic připadající na den státního svátku 28. října bude proveden až ve středu 29. října. V den státního svátku bude uzavřen i sběrný dvůr na ulici Panské.

 

 

Sledujete oznámení na svých domech! V rámci rekonstrukce tepelných sítí města došlo k vypuštění topných systémů v objektech odběratelů. Společnost Teplo Kopřivnice žádá odběratele o spolupráci při zajištění jejich plného provozu – pro správnou funkci je potřeba odvzdušnit radiátory všech nájemců, tzn. otevřít ventily na maximum. Případné nedostaky systému hlaste prosím přímo zástupcům zhotovitele Hochtief CZ: Ing. Petr Szotkowski +420 733 165 326 petr.szotkowski(zavináč)hochtief.cz a Ing. Michal Lochman +420 725 404 464.

 

 

Radnice spustila online databázi podnětů. Od dnešního dne mohou Kopřivničané zasílat radnici své nápady a připomínky prostřednictvím nové elektronické služby „Podněty ke Strategickému plánu“. Online databázi, jejímž cílem je zefektivnění práce s podněty, naleznou zájemci na webu města v sekci Potřebuji vyřídit. Jedná se o online zásobník projektů, do něhož budou moci lidé vkládat své příspěvky 24 hodin denně. Takto přijatými návrhy se bude zabývat tým vedený tajemníkem městského úřadu a bude se s nimi dále pracovat při projednáních akčních plánů a dalších diskuzích. Pokud občan při zadávání podnětu vyplní i svou e-mailovou adresu, bude mu na ni zasláno potvrzení o přijetí a následně také zpráva, jak je s podnětem nakládáno.

 

 

Do Kopřivnice míří nový investor. Zástupci města 20. října podepsali kupní smlouvu s chemicko-farmaceutickou společností HACVIA, jejímž předmětem je prodej zhruba půlhektarového pozemku ve zdejším průmyslovém parku. Mezi areály firem působících převážně v automobilovém průmyslu vyroste hala pro vývoj a výrobu léčiv.HACVIA je tuzemskou společností, která v Kopřivnici plánuje výrobu léčiv pro humánní i veterinární medicínu. Za pozemek o rozloze 5 499 metrů čtverečních zaplatila víc než 1,6 milionu korun. Zaměstnat chce šest až osm, zejména vysokoškolsky vzdělaných, pracovníků. Stávajících šest investorů zde zaměstnává přibližně čtyři a půl tisíce lidí.

 

 

Už doslova za pár dní se do Kopřivnice začnou sjíždět výpravy hendikepovaných dětí a dospělých na vyhlášený festival Motýlek. 18. ročník přehlídky se letos ponese ve sportovním duchu. Motýlek je především veřejná prezentace tance, zpěvu a dramatické tvorby handicapovaných dětí a mládeže, jejíž hlavní ideou je integrace účinkujících do společnosti. Letošní ročník se ale od těch předchozích bude výrazně lišit – při účastníky je připraven nespočet sportovních aktivit. Program začne v pátek 7. listopadu ve sportovní hale ZŠ E. Zátopka, kde všechny kluby ve městě představí ukázku svého sportu, vše zakončeno autogramiádou a diskotékou. Sobotní program začne na bazénu, kde budou na vlnách připraveny nafukovací pomůcky. Teprve pak se účastníci přesunou do sálu, kde předvedou své vystoupení. Všichni, kdo chtějí přijít účinkující povzbudit, mohou zamířit v sobotu na 14 hodinu do Kulturního domu.

 

 

První kopřivnický galavečer boxu a thaiboxu se bude konat pro širokou veřejnost ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka. Začátek česko-polské show je 8. 11. 2014  v 18 hodinu. Před domácím publikem se představí začínající borci i zkušení zápasníci. V ringu se proti sobě postaví bojovníci v několika věkových kategoriích – děti do 15 let, mládež do 18 let a dále amatéři a profesionálové starší  18let. Nebudou chybět ukázky mnoha dalších bojových umění, judo, jiu-jitsu, atd. Část výtěžku galavečera, bude věnována na charitativní akci „Lucie (světlo)“.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice