24. 10. 2014

 
Kopřivnická poliklinika nechala přerušit frekventovaný přístupový chodník zhruba metrovou zdí. Vedení zdravotnického zařízení se odvolává na nutnost zvýšit bezpečnost chodců. Majitelé sousedního objektu si zase stěžují, že jde o překážku na cestě k nově vznikající lékárně, která má konkurovat té v areálu polikliniky. Původní územní souhlas na stavbu zdi stavební úřad po připomínkách radnice zrušil. Poliklinika ale požádala o dodatečné povolení, úřad ho proto znovu musí řešit. Okolnosti stavby zíkdy bylo obsahem místního šetření v úterý 21. 10. Na místo se přišli podívat i občané, ale přednesli i své názory, ale nebyli vyslyšeni, komise  odešla jednat na polikliniku. Výsledek řízení bude znám cca za 2 týdny.

 

 

Společnost AMC Networks International Central Europe, která provozuje stanice Sport1 a Sport2, získala exkluzívní tříletou smlouvu na vysílání závodů Formule 1 v České republice a na Slovensku. První závody uvidí diváci již v březnu 2015. Více informací v Kopřivnickém magazínu na programu KTK.

 

 

Koalice v Kopřivnici zatím není dohodnuta. Ve hře je několik variant, žádná ze stran ale oficiálně spolupráci nepodepsala.

 

 

Evropská unie přispěje dotací 567 milionů korun na modernizaci pěti úseků silnic v Moravskoslezském kraji.

 

 

KONCERT IRENY BUDWEISEROVÉ & BLUE SOUL – SPIRITUÁLY & GOSPEL. Naše přední zpěvačka spirituálů a gospelů Irena Budweiserová, zavítá v pátek 24. října 2014 do Příbora. Zpěvačku Irenu Budweiserovou určitě mnozí znáte z působení ve skupině Spirituál kvintet. V Příboře vystoupí s vynikajícími jazzovými muzikanty Mirkem Linkou – kytara a Petrem Dvorským – kontrabas. V jejím repertoáru jsou zastoupeny nejen spirituály, gospely a blues, ale také Irenina vlastní tvorba. Koncert se uskuteční od 19:00 hodin ve Farním kostele Narození Panny Marie v Příboře.

 

 

Kopřivnický krasobruslařský klub oznamuje, že ve dnech 25. a 26. října 2014 proběhne na kopřivnickém zimním stadionu Velká Cena Města Kopřivnice „42 ročník Tatrovácké brusle“ v krasobruslení. Závod je součástí Českého poháru. Koná se celkem v 9 kategoriích. Od věku 8 let až po kategorii seniorů. Celkem je přihlášeno 127 krasobruslařů a krasobruslařek.

 

 

Dům dětí a mládeže v Kopřivnici připravil dětem a jejich rodičům zábavnou akci s názvem Strašidla na Šostýně. Cestou po zábavně-naučné stezce poznáte okolí hradu Šostýna, potkáte historické postavy a budete plnit neobyčejné úkoly, za které budete strašidly sladce odměněni. Průběžný start je v neděli v době od 13.00 do 15.30 hodin u Husovy lípy pod Šostýnem.

 

 

V pátek můžete zavítat do Kulturního domu v Kopřivnici, kde vás od 20.00 hodin čeká koncert kapel Tatroska a Nebe. Tatroska – osmičlenná ska-alternativní hudební skupina původem z Kopřivnice, a z jejího muzikálního podsvětí, vznikla na podzim roku 2007. Kapela Nebe – výrazný objev české hudební scény – vydala koncem května svoji druhou studiovou desku „Než se rozední“, kterou avizoval stejnojmenný úspěšný hit.

 

 

V neděli od 18.00 hodin se v Příboře uskuteční Slavnostní koncert věnovaný 320. výročí příchodu Piaristů do města Příbora. Představí se v něm Alena a Kateřina Juřenovy, Chrámový sbor schola, Příborský žesťový kvintet a Mořic Jurečka se postará o průvodní slovo. Akce se koná v Kostele sv. Valentina a vstupné je jako vždy dobrovolné.

 

 

Ve Štramberku se během celého víkendu konají zvěřinové hody v Restauraci na koupališti na Libotíně. Od pátku do neděle budete moci ochutnat speciality ze zvěřiny a pobavit se v příjemné atmosféře. V sobotu od 19.00 hodin navíc hostinu zpestří skupina FLEKY.

 

 

Novou tradici připravil i hrad Trúba. V sobotu se zde koná 1. hradní zabijačka a hradní hodování. Od 10.00 do 17.00 hodin si můžete prohlédnout jak se vyrábí jitrnice, jelita, klobásy a tlačenka. Od 11.00 hodin vám k tomu navíc bude hrát hradní harmonikář. A až do vyprodání zásob si na Turistické chtě Dr. Hrstky můžete dopřát zabijačkové menu. Aby toho nebylo málo, v době od 11.00 do 17.00 hodin si přihlášení zájemci vyzkouší slaňování z Trúby.

 

 

Kopřivnické poháry. Máte rádi letadýlka a jiné modely? Pak určitě nevynecháte sobotní akci s názvem Kopřivnické poháry 2014! Jedná se o již 14. ročník tradiční veřejné soutěže stavitelů plastikových a papírových modelů. Soutěž se uskuteční v době od 7.30 do 16.00 hodin v prostorách DDM Kopřivnice a startovné platí pouze účastníci soutěže. Prohlídka veřejnosti je zdarma.

 

 

Pozvánka pro cyklisty. CykloArt bike klub Kopřivnice připravil na neděli rozloučení s cyklistickou sezónou pod názvem „Podzimní větry“. Všichni zájemci o cyklovýlet se sejdou v neděli v 9.00 hodin (zimního času :o)) před prodejnou CykloArt v Kopřivnici. Trasa výletu povede na Nový Jičín, přes Skalky a Svinec.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice