22. 10. 2014

 

Nečekanou zprávu se dozvěděl český pilot Aleš Loprais. Na dálkové Rally Dakar 2015 nesmí jet s Tatrou Queen 69 – valašskou Královnou. Oznámil mu to nezávislý technický komisař Fabien Calvet. Loprais se ihned spojil s nizozemským týmem VEKA. K dispozici má tahač MAN a pokračuje v přípravách, závodní vůz i doprovodná auta budou naloďována 21. listopadu ve francouzském Le Havru. Podle zákulisních informací za tím mohl být zájem někoho z vlivných soupeřů.

 

 

Do Kopřivnice míří nový investor. Zástupci města 20. října podepsali kupní smlouvu s chemicko-farmaceutickou společností HACVIA, jejímž předmětem je prodej zhruba půlhektarového pozemku ve zdejším průmyslovém parku. Mezi areály firem působících převážně v automobilovém průmyslu vyroste hala pro vývoj a výrobu léčiv.HACVIA je tuzemskou společností, která v Kopřivnici plánuje výrobu léčiv pro humánní i veterinární medicínu. Za pozemek o rozloze 5 499 metrů čtverečních zaplatila víc než 1,6 milionu korun. Zaměstnat chce šest až osm, zejména vysokoškolsky vzdělaných, pracovníků. Stávajících šest investorů zde zaměstnává přibližně čtyři a půl tisíce lidí.

 

 

Svoz popelnic připadající na den státního svátku 28. října bude proveden až ve středu 29. října. V den státního svátku bude uzavřen i sběrný dvůr na ulici Panské.

 

 

Opakovaná výzva: Město Kopřivnice hledá zájemce o koupi třípokojového bytu s bezbariérovou úpravou na ulici Sokolovské 405. Bytová jednotka o celkové ploše 110 m2 včetně spoluvlastnického podílu na společných částech budovy a zastavěném pozemku se prodává do osobního vlastnictví. Byt je rozčleněn na 3 pokoje, předsíň, vstupní předsíň a kuchyň, koupelna s toaletou je upravena pro vozíčkáře. Minimální nabídková cena je 1.420 000 korun a přihlásit se mohou osoby starší 18 let bez dluhů vůči městu. Nabídky je nutno odevzdat do 22. 10. 2014 do 16:00 hodin na oddělení bytové správy.

 

 

Ve středu 22. října zazpívají v Kulturním domě Kopřivnice žáci a pedagogové všech místních základních škol. V 17 hodin bude ve velkém sále zahájen koncert velkého sboru Kopřivka, který společně s učitelskou kapelou Magistr oslaví 10. narozeniny.

 

 

Sledujete oznámení na svých domech! V rámci rekonstrukce tepelných sítí města došlo k vypuštění topných systémů v objektech odběratelů. Společnost Teplo Kopřivnice žádá odběratele o spolupráci při zajištění jejich plného provozu – pro správnou funkci je potřeba odvzdušnit radiátory všech nájemců, tzn. otevřít ventily na maximum. Případné nedostaky systému hlaste prosím přímo zástupcům zhotovitele Hochtief CZ: Ing. Petr Szotkowski +420 733 165 326 petr.szotkowski(zavináč)hochtief.cz a Ing. Michal Lochman +420 725 404 464.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 23. října od 7:30 – 15:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Obránců míru č.p. 704 – 707.

 

 

Ve dnech od 20. do 31. října 2014 budou v Kopřivnici a místních částech Lubina, Mniší, Vlčovice probíhat akustické zkoušky nově instalovaného bezdrátového rozhlasu. Součástí zkoušek budou spuštění namluveného hlášení a živé hlášení z vysílacího pracoviště v Kopřivnici. Prosíme občany Kopřivnice a místních částí Lubina, Mniší a Vlčovice o případnou shovívavost v době testování a akustických zkoušek. V případě dotazů či připomínek k probíhajícím zkouškám prosím kontaktujte p. Dušana Bartošáka na telefonním čísle 732 357 073 nebo pana Radka Harabiše na telefonním čísle 736 614 204.

 

 

Město prodává nevyužité automobily. Na svých webových stránkách opět nabízí nevyužitý majetek k prodeji. V nabídce jsou tentokrát například dva osobní automobily, v minulosti využívané městskou policií a správou sportovišť. Oba vozy i několik dalších položek je možné dražit až do 31. října, 12.00.

 

 

Ve středu 22. 10. 2014 v 17: 30 hodin přednáší v centru Balsamína Hanka Chocholatá o podzimních nemocech .

 

 

Přednáška Mgr. Jany Koudelové na téma Štramberské domy – odhalené střípky historie se koná 23. 10.  v 17:00 v Muzeu Fojtství. Roubené konstrukce štramberských domů nám mohou zprostředkovat zajímavou výpověď o vývoji zdejší městské zástavby a zároveň poodhalit reálie z běžného soužití místních obyvatel. Přijďte se společně zamyslet nad historií některých z nich.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice