5. 12. 2016

 

Soutěž s čajovnou Mandala, ve hře je 2 x 5 stravenek v hodnotě 80,- Kč

O co je v Mandale největší zájem?

A/ Poctivé zeleninové polévky

B/ Zeleninový kuskus

C/ Domácí pampeliškový sirup

Odpovědi nám posílejte ve tvaru – Vaše jméno mezera a odpověď A, B či C SMS na telefonní číslo 774 599 474, e-mail: studio zavináč ktk.cz. Uzávěrka je ve středu 7. prosince 2016 ve 12:00.

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za podmínky přistoupení k dluhu. Charakteristika bytové jednotky: Alšova 1145, 1+3 o celkové ploše 72,93 m2 – 3 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, balkon, sklep. Minimální nabídka přistoupení k závazku 60 000 Kč. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 7. 12. 2016 do 16:00 hodin na Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 866 nebo 867.

 

Podrobné informace o tzv. Domech s pečovatelskou službou v Kopřivnici se dozví všichni zájemci na veřejném jednání pracovní skupiny Senioři, které se uskuteční 7. prosince v 10. patře radnice. Bude představen vývoj bydlení, pravidla pro přidělování bytů, proces a podávání žádostí, způsob přijímání klientů, pořadníky apod. Přítomni budou také zástupců domovů pro seniory z Příbora, Nového Jičína a Frenštátu pod Radhoštěm.

 

Poslední den, kdy letos můžete vyřídit své záležitosti ohledně smluv na služby, které poskytuje KTK, včetně úhrad poplatků za užívané služby, je středa 21. prosinec 2016. Následuje technická pauza. Při řešení technických problémů s poskytovanými službami KTK můžete využít telefonní číslo: 556 821 076, případně el. adresy: technicke.dotazy@ktknet.cz. Rady a návody pro nejčastější dotazy najdete na našich webových stránkách https://ktk.cz/dotazy. V roce 2017 bude pro veřejnost otevřeno od 9. ledna.

 

Po tři měsíce probíhaly v Katolickém domě přednášky psychoterapeutky a odborné poradkyně Andrey Radomské, z Mobilního hospice Strom života v Novém Jičíně. Jejich tématem bylo odtabuizování smrti a umírání, a dále péče o umírající blízké doma. Zároveň se posluchači mohli seznámit s náročným a krásným posláním hospiců. Katolická beseda a farnost Kopřivnice se – jako poděkování- rozhodli uspořádat adventní koncert, jehož výtěžek bude určen právě Mobilnímu hospici Strom života. Mobilní hospic Strom života má ve své psychoterapeutické péči také děti, kterým odešel v letošním roce nejbližší člen rodiny. Pomozte i jim tuto ztrátu alespoň trochu zmírnit. Vánoční strom života najdete v OC Tesco Kopřivnice.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici České a Příčné v pondělí 5. prosince od 8:00 – 11:00 hodin.

 

Nabídka brigády: SKI areál Červený kámen Kopřivnice přijme obsluhu lyžařských vleků pro zimní sezonu, více informací tel. 733 611 617.

 

Mistrovství Evropy v krasobruslení 2017 se uskuteční v OSTRAVAR ARÉNĚ v Ostravě už za necelé dva měsíce – od 25. do 29. ledna 2017. Šampionát starého kontinentu se do České republiky vrátí po 18 letech, naposledy hostila ME v roce 1999 Praha. Ostravský šampionát přinese čtyři soutěžní dny a v neděli ho zakončí exhibice. Mezinárodní bruslařská unie (ISU) potvrdila, že o start na šampionátu projevilo zájem 36 států starého kontinentu. Předběžně se počítá s účastí cca 150 závodníků, kteří budou soutěžit ve čtyřech kategoriích (muži, ženy, sportovní dvojice, taneční páry). Spolu s nimi se šampionátu zúčastní okolo 170 trenérů, více než 220 členů týmových doprovodů a činovníků ISU, 300 zástupců médií a přibližně 100 dobrovolníků. Jmenovitá nominace českého týmu bude jasná po mistrovství čtyř zemí, které se uskuteční v Katowicích od 15. do 17. prosince. Momentálně je prodáno cca 70 procent aktuálně dostupné kapacity ostravské haly. Vstupenky jsou k dispozici na pokladnách OSTRAVAR ARÉNY.

 

Úklid chodníků a komunikací ve městě přerušila ze středy na čtvrtek sněhová nadílka. Dle původního plánu mělo být podzimní čištění ukončeno 5. prosince opětovným úklidem cyklostezky na ulici dělnické a napojovacích chodníků u ZS Alšova. Navíc zůstaly vlivem počasí nedokončené některé úseky ve městě. Obecně platila pro podzimní očistu ulic města stejná pravidla jako při jarním úklidu. Nyní však nebyly odtahovány vozy, které bránily úklidu. Bohužel jich nebylo málo, i když byli lidé včas dopravním značením informování, a to práci zaměstnancům Slumeka komplikovalo. Slumeko zajišťuje při této činnosti ve městě pouze úklid silnic a chodníků a jejich rozsah má schválený městem. Údržbu zeleně, hrabání listí z trávníků organizuje na radnici pan Habr z životního prostředí, které vydává pokyny k tomuto úklidu. Pokud se oteplí, plánuje Slumeko provádět periodické zametání dle potřeby a podnětů občanů a to bez dopravního omezení pro vlastníky vozidel.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice