5. 2. 2020

Český statistický úřad organizuje v letošním roce v souladu se zákonem č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, každoroční výběrové šetření o životních podmínkách domácností v ČR s názvem „Životní podmínky 2020“.
Šetření se uskuteční na území celé České republiky v 11 403 domácnostech (všechny domácnosti byly do šetření zahrnuty na základě náhodného výběru provedeného počítačem), v termínu od 1. února do 24. května 2020 prostřednictvím speciálně proškolených tazatelů. Do šetření budou zahrnuty osoby, které mají ve vybraném bytě obvyklé bydliště.
Terénní pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat průkazem tazatele a zároveň průkazem zaměstnance ČSÚ nebo dokladem totožnosti. Ve všech fázích zpracování je zaručena anonymita zjištěných údajů a získaná data jsou důsledně chráněna.
Případné dotazy týkající se průzkumu Životní podmínky 2020 zodpoví pracovnice Krajské správy ČSÚ Ing. Eva Kramolišová na telefonním čísle 595 131 212 nebo e-mailové adrese: eva.kramolisova(zavináč)czso.cz.

 

Další velký projekt v Kopřivnici je o krok blíže ke své realizaci. První letošní zastupitelstvo města schválilo bezúplatný převod stravovny a pozemků pro výstavbu Domova pro seniory a domova se zvláštním režimem o celkové kapacitě cca osmdesát lůžek Moravskoslezskému kraji.

 

Kam po škole, jak nasměrovat budoucí kariéru či jak si vybrat správné zaměstnání? Na tyto a mnoho dalších otázek odpoví workshop pořádaný Místním akčním plánem ORP Kopřivnice II nazvaný Můj život po škole. První letošní workshop pro rodiče a děti, tentokrát zejména žáky 7. – 9. ročníků, se uskuteční ve středu 5. února 2020 od 16 hodin v desátém patře kopřivnického městského úřadu. Účastníci středečního workshopu budou moci o budoucí kariéře diskutovat s kariérovou poradkyní, analytikem trhu práce a také psychologem, kteří mají zkušenosti v rámci Paktu zaměstnanosti v MS kraji.

 

Vernisáž výstavy absolventek kursu Akademie třetího věku proběhne ve 14 hodin 5. února v čítárně knihovny kulturního domu.

 

Ve vila Machů pokračuje 5. února cyklus aktivní senior setkáním nazvaným Sejdeme se, zazpíváme, dobrý vtip si k tomu dáme.

 

Neumíte skládat rubikovu kostku, naučí vás to na akci v DDM od 7. února.

 

Město Kopřivnice je jedním ze Zdravých měst oceněných v kategorii šampion, za nejlépe nastavený systém místního rozvoje v souladu s principy udržitelného rozvoje. Další ocenění, takzvané razítko Dobré praxe, obdržela Kopřivnice za propustné zpevněné povrchy a vsakovací zařízení ve městě. Slavnostní recepce Zdravých měst ČR

 1. – 24. 1. 2020, Olomouc

Ocenění v kategorii „Šampion Zdravých měst“:

 • Město CHRUDIM
 • Město LITOMĚŘICE
 • Město KOPŘIVNICE
 • MĚSTO JIHLAVA
 • MĚSTO BRNO
 • Kraj VYSOČINA
 • Obec KŘIŽÁNKY

 

Razítko Dobré praxe pro Kopřivnici za propustné zpevněné povrchy a vsakovací zařízení ve městě.

 

Ocenění v kategorii „Skokan roku 2019“:

 • Městská část PRAHA 10
 • Město NOVÝ JIČÍN
 • Obec ČERVENÁ VODA

 

Ocenění pro osobnost:

 • Prof. Jan Holčík

 

Od 1. ledna letošního roku je nově v provozu rekreační autobusová linka spojující Ostravu s Beskydy. Nástupní místa jsou také Frýdek-Místek, Příbor, Kopřivnice, Frenštát a Trojanovice a konečná zastávka se nachází na horním parkovišti na Pustevnách. Linka jezdí v sobotu a v neděli a státem uznávané svátky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice