5. 5. 2020

Tradiční farmářské  trhy

Kopřivnická radnice má v plánu organizovat letos farmářské trhy v termínech 22. května, 19. června, 11. září a 9. října. S předpokládaným zahájením plánované rekonstrukce centra města budou všechny trhy přesunuty do parku E. Beneše, především do jeho části za Ringhofferovu vilou a Lašské muzeum. Přijďte se podívat a nakoupit si regionální produkty, pro zahrádkáře bude tradičně první trh rozšířen o nabídku sadby a sazenic zeleniny, bylinek, ovocných stromků, keřů, okrasných rostlin, letniček a skalniček. V případě zájmu a nabídky ze strany pěstitelů a chovatelů je pro prodej k dispozici celoročně otevřen tzv. zelný trh pod objektem Tatrovanky.

 

Přehled nákazy v Moravskoslezském kraji k 4. 5. 2020

Ke dni 4. 5. 2020 je v ORP Kopřivnice 26 potvrzených případů pozitivně testovaných na COVID-19. Potvrzených případů v našem kraji je 1055, uzdravené případy 515 z toho v ORP Kopřivnice 9 osob. Přehled, trend, věkové rozložení atd.(pdf 5.2 MB)

 

Mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví a krizová opatření vlády ze 4. 5. 2020. Mimořádné opatření – nošení ochranných prostředků dýchacích cest, s výjimkami, s účinností od 5. 5. 2020 (pdf 219 kB). Krizová opatření vlády SZ 82 (pdf 113 kB)

 

V Kopřivnici a místních částech Slumeko, s.r.o. pro radnici udržuje téměř 80 hektarů travnatých ploch. Zpravidla se začíná sekat v polovině dubna, letos byla první seč kvůli suchu posunuta o tři týdny. Většina ploch je aktuálně způsobilá ke kosení, další odklad by způsobil vysemenění plevelných rostlin a jejich šíření. Seče se na výšku strniště 7-12 cm a tak by nemělo docházet k poškozování růstových vrcholů trav. Pokud by se tráva nesekala, stébla by po odkvětu stejně uschla a plochy suché a metr vysoké trávy začnou brzy zarůstat dřevinami, tedy nevzniknou květnaté louky. Také dobře posekaná tráva zadrží až 90 % dešťových srážek.

 

Letní provoz sběrného dvora

Od pondělí 11. 5. 2020 zahajuje sběrný dvůr na ulici Pánské klasický letní provoz. Provozní doba:
Pondělí až pátek 8 – 18 hodin
Sobota 8 – 16 hodin.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice