6. 5. 2020

Kopřivnice si ve středu 6. května 2020 připomene významný státní svátek Den vítězství. V souvislosti s prodlouženým nouzovým stavem bude letošní pietní akt v netradičním duchu, bez přítomnosti široké veřejnosti. Památku obětí druhé světové války chce vedení města uctít ve středu 6. května v 16 hodin položením kytice k pomníku padlých před bývalou ZŠ Náměstí. „Vzhledem k aktuální situaci letos vypustíme tradiční setkání za přítomnosti široké veřejnosti. K pomníku pouze položíme kytici a necháme u něj vyvěsit státní vlajku,“ vysvětlil starosta města Miroslav Kopečný s tím, že lidé mohou k pomníku během dne donést například svíčku.

 

V pátek 1. 5. 2020 měl premiéru nový klip (Píseň hvězd) kopřivnické zpěvačky Lenky Szabó Hrůzové a její kapely LoGarytmy. Klip také představíme od dnešního dne ve vysílání KTK a s hosty ve studiu (Lenka Szabó Hrůzová a Jan Szabó) proberme, jak klip vznikal a přípravu nové desky.Lenka v roce 2014 vyhrála druhou řadu pěvecké soutěže Hlas Československa. Říká, že zpívání pro ni byla samozřejmost až do momentu, než přišel problém s hlasivkami. Po soutěži změnila přístup ke svému pracovnímu nástroji a stala se zodpovědnější. Zauzlované hlasivky se podařilo mimo jiné uzdravit ve spolupráci s Miloslavou Soukupovou, učitelkou zpěvu a ředitelkou Lidové konzervatoře v Ostravě. Dnes plným hlasem vyzpívá čtyři oktávy. V roce 2018 pokřtila v Ostravě svůj první videoklip Rouhání a v létě stejného roku převzala ocenění Osobnost kopřivnické kultury v sadu E. Beneše v kategorii hudba a zpěv.

 

Informační centrum Kopřivnice: Do 7. května 2020 – Provozní doba 8:00–12:00, 12:30–16:00. Takřka v běžném režimu se zvýšenými hygienickými opatřeními a s omezením některých služeb (bude upřesněno). Vstup do IC bude probíhat přes vestibul KDK. Od 8. května do 10. května 2020 – zavřeno.

 

Novojičínská nemocnice začala v minulém týdnu postupně obnovovat provoz lůžkové i ambulantní zdravotní péče, která ale bude i nadále poskytována za přísných protiepidemických opatření s cílem zajistit bezpečnost personálu a pacientů. „Po domluvě s primáři jednotlivých pracovišť budeme, dle možností, obnovovat provoz i neakutních plánovaných ambulancí a poraden. Telefonicky již nyní kontaktujeme pacienty, kteří měli být vyšetřeni v minulých týdnech, i ty, kteří mají návštěvu naplánovanou na následující dny a dotazují se na náhradní termíny. Je však nutné, aby lékař dané ambulance individuálně vyhodnotil zdravotní stav každého pacienta, který do ambulance dorazí,“ uvádí předseda představenstva Nemocnice Nový Jičín MUDr. Jan Káňa, primář ortopedicko-traumatologického oddělení.
Provoz znovuotevřených ambulancí poběží nadále za přísných protiepidemických opatření, které definovalo ministerstvo zdravotnictví a které si již nemocnice sama dříve nastavila v počátcích epidemie. Systém je nastaven tak, aby nedocházelo k přítomnosti více než tří pacientů v čekárně současně, tedy aby pacienti přicházeli na přesně stanovený konkrétní čas. Dále je nutno dodržovat i nadále přísné hygienicko-epidemiologické podmínky, tedy nošení roušek a poskytování péče v ochranných pracovních pomůckách, s dostupnou dezinfekcí rukou zaměstnanců i pacientů.
Nemocnice očekává, že postupný náběh zbývajících uzavřených ambulancí a poraden nastane během několika následujících týdnů. Současné podmínky ale neumožňují okamžitý návrat ke stavu před epidemií. „Pokusíme se, aby dostupnost zdravotní péče byla co nejméně omezena. Například porodní oddělení funguje v podstatě nepřerušeně a umožňuje u porodu opět přítomnost doprovodu. Dodrženy však musí být protiepidemické podmínky. Společně s tatínky děláme maximum, abychom především ochránili naše rodičky, novorozence i personál,“ uzavírá David Koribský, místopředseda představenstva.

 

Od středy 6. 5. 2020 zahájily tzv. ostrý provoz všechny měřící stanice na území města Kopřivnice. Celkově tři radary se nacházejí se na ul. Záhumenní, Obránců míru a u silnice I/58 v Lubině.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice