5. 6. 2023

Léto je nezadržitelně tady! 1. června se otevřely brány koupaliště v Příboře a v Kopřivnici (teplota vody 18°C), ve Štramberku (Libotíně) budou první návštěvníci přivítáni (snad) během června. Vedle zmiňovaných koupališť je vám celoročně k dispozici i přehrada ve Větřkovicích a kromě letních měsíců i krytý bazén v Kopřivnici. Kdo má rád vodu, ten si svůj pobyt v Lašské bráně Beskyd náležitě užije!

 

V rámci projektu TATRA do škol proběhlo ve středu 24. května v prostorách dílen budovy A slavnostní zahájení stavby nákladního automobilu TATRA T 158 modelové řady Phoenix.

Tento jedinečný projekt přináší studentům možnost seznámit se s procesem výroby automobilů a aktivně se zapojit do sestavování vozidla. Tým, který se bude v následujících měsících podílet na sestavování automobilu, tvoří jedenáct žáků a studentů školy, kteří již prošli školením v automobilce Tatra Trucks, a. s. Jsou připraveni pod odborným vedením dokončit sestavení vozidla. Během procesu budou mít studenti pedagogickou podporu mistra odborného výcviku Miroslava Havla a ředitele školy Jiřího Pišteckého. Automobil bude sloužit primárně pro potřeby autoškoly. Projekt TATRA do škol je skvělou příležitostí pro studenty zapojit se do praktického vzdělávání a získat cenné zkušenosti v oblasti automobilového průmyslu. Zájemci, kteří by chtěli sledovat postup montáže, mohou navštívit webové stránky školy nebo se podívat na sociální sítě, kde budou průběžně zveřejňovány fotografie a videa z prací. Tímto způsobem bude mít veřejnost možnost sledovat pokrok týmu a být součástí tohoto inspirativního projektu.

 

Policie varuje před podvody s investicemi do kryptoměn. Policie ČR zaznamenala nárůst případů podvodných telefonátů od domnělých finančních poradců, kteří často nabízejí investice do kryptoměn a slibují vysoký zisk. Nevěřte neznámým volajícím „poradcům“ a myslete na to, že pravý zástupce finanční instituce po vás nikdy nechce instalovat program pro vzdálenou správu vašeho telefonu nebo počítače.

 

Moravskoslezský kraj vyhlašuje oceňování výjimečných pěstounů v rámci projektu Dejme dětem rodinu. Toto ocenění je součástí podpory náhradní rodinné péče, kterou kraj dlouhodobě podporuje. Veřejnost má možnost nominovat tři pečující náhradní rodiče, kteří budou oceněni za svou práci. Ocenění bude předáno náměstkem moravskoslezského hejtmana pro sociální oblast na akci Den rodin s otevřeným srdcem, která se koná 23. září v Ostravě. Nominace mohou být zasílány do 15. června na emailovou adresu andrea.praskova@msk.cz. Vloni bylo do náhradní rodinné péče či do osvojení přijato 90 dětí, v jednání je 130 žadatelů. Aktuálně je v Moravskoslezském kraji okolo 700 dětí v domovech.

 

Moravskoslezský kraj financuje úpravy Větřkovické přehrady. Po vylepšení pláže, instalaci převlékáren a vybudování dětského hřiště se nyní staví slibované molo. Molo bude respektovat velikost nádrže a kolísání vodní hladiny. Instalace mola se plánuje na červenec. Celkové náklady na stavbu činí 1,2 milionu korun, které pokryje dotace ve výši 1,5 milionu korun poskytnutá Moravskoslezským krajem. Úpravy projektu byly provedeny s ohledem na velikost přehrady a kolísání hladiny.

 

Malí a střední producenti a farmáři se mohou ucházet o značku Regionální potravina, která je zárukou kvality, čerstvosti a poctivosti. Ocenění uděluje Ministerstvo zemědělství nejkvalitnějším výrobkům, které zvítězí v krajských soutěžích. Odstartoval už 14. ročník soutěže. Do soutěže Regionální potravina se do konce června mohou hlásit malí a střední výrobci potravin, tedy firmy s maximálně 250 zaměstnanci. Soutěže se nejčastěji účastní mikropodniky do 10 zaměstnanců (56 %) a malé podniky s počtem do 50 zaměstnanců (29 %), pouze v 15 % se jedná o společnosti, které zaměstnávají 51-250 zaměstnanců.

 

Policii se podařilo do 24 hodin dopadnou lupiče, který se v polovině května z ubytovny Včelín vypravil krást. S nožem v ruce přepadl zlatnictví v Kopřivnici a utekl se šperky za 420 tisíc korun. Obratem je prodal v Ostravě za 60.000 korun, poplatil své dluhy a zbytek utratil. 31letý recidivista se k loupežnému přepadení rozhodl kvůli dluhům. Na útěku zahodil do křoví nůž i oblečení. Tyto věci následně vypátral nasazený služební pes. Následně díky spolupráci kriminalistů, policistů obvodního oddělení i strážníků městské policie byl muž do čtyřiadvaceti hodin dopaden. V rejstříku trestů má už 10 záznamů. Muž byl obviněn ze spáchání trestného činu loupeže, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Kriminalistům se podařilo všechny ukradené šperky zajistit a budou tedy vráceny zpět do zlatnictví.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice