6. 8. 2021


Mimořádně otevřena rozhledna Bílá hora pro sledování perseid .
Ve čtvrtek 12. srpna oficiálně otevřeno až do půlnoci. Pro cestu na rozhlednu je nutná baterka. Výstup na rozhlednu je na vlastní nebezpečí. . Děti pouze v doprovodu rodičů. Za deštivého počasí se akce nekoná.

 

 

 

FESTIVAL Ladná Čeladná 2021 – pátek 6. 8. 2021- Areál ZŠ Čeladná- 14:00. Šestý ročník Ladné Čeladné uvede oblíbené české interprety a kapely. Těšit se můžete na Janka Ledeckého, Kapitána Dema, Pavla Dobeše, Vypsanou fixu, Vltavu a řadu dalších. Rozmanitý program plný zábavy i poučení je připraven také pro děti – divadelní představení, čtení pohádek v rámci projektu Celé Česko čte dětem, ale také nejrůznější hry, soutěže či workshopy. Přijďte si užít pohodový festival pro celou rodinu v příjemné atmosféře v podhůří Beskyd.

 

Cyklostezka Koleje se prodlužuje o odbočku na Straník. V Bludovicích, místní části Nového Jičína, se buduje další úsek cyklostezky Koleje. Stávající desetikilometrová trasa pro bicykly se prodlužuje o bývalou železniční vlečku, jejíž součástí je i vysloužilý most. Nová 600 metrů dlouhá a dva a půl metru široká asfaltová cyklostezka bude stát 8 milionů korun. Práce na její výstavbě by měly skončit na konci října. Zaniklá vojenská vlečka, která byla spojnicí mezi železniční tratí a opravárenským podnikem, umožní cyklistům v Bludovicích ze stávající cyklostezky Koleje odbočit do místní části Straník. Po bývalém železničním mostě se bezpečně dostanou přes frekventovanou silnici I/57 a u areálu vojenského opravárenského závodu se napojí na Tropické údolí a dále mohou pokračovat k vodní nádrži Čerťák. Aby se mohla cyklostezka Koleje prodloužit, muselo město Nový Jičín k viaduktu, jehož je vlastníkem, přikoupit za 1,7 milionu korun pozemky od ministerstva obrany.

 

PÁTEK 6. srpna 2021

KINO: Letní kino BIKINO – Duše Kopřivnice

Film začíná ve 20:45 na louce letního koupaliště v Kopřivnici. Vstupné je 80 Kč.

 

KINO: Letní kino BIKINO – V zajetí démonů 3: Na ďáblův příkaz Kopřivnice

Film začíná ve 23:15 na louce letního koupaliště v Kopřivnici a je přístupný od 15 let. Vstupné je 80 Kč.

 

KINO: Letní kino – Pinocchio Příbor – Vstupné je 50 Kč.

 

KINO: Letní kino – MATKY Štramberk. Film začíná ve 21:00. Vstupné je 60 Kč.

 

Letní TANČÍRNA v parku Kopřivnice

Při čtvrté prázdninové Tančírně se budou parkem linout latinsko-americké rytmy. Prázdninové Tančírny pro širokou veřejnost bez rozdílu věku jsou plánovány na každý pátek. Konají se pouze za příznivého počasí.

 

SOBOTA | 7. srpna 2021

Hukvaldský hukot Hukvaldy

Líbezné tóny dobové hudby zaznějí hradem Hukvaldy. V průběhu dne vystoupí skupiny dobové hudby Devětsil a Subulcus a Alan Grezl. Akce začíná v 10:00 a končí v 17:00. Ceník najdete zde.

 

Komentovaná prohlídka města Příbor

Městskou památkovou rezervací v pověstech a z pohledu shora vás provede Irena Nedomová. Součástí prohlídky bude výstup na věž farního kostela. Sraz je v 10:00 u kostela sv. Valentina. Vstupenky je nutné předem zakoupit v TIC Příbor. Vstupné činí 20 Kč.

 

Staré řemesla ve Štramberku – Textilní dílna

Dílna u Slunce předvede stará štramberská řemesla, plstění, tkalcovství a soukenictví. Akce začíná v 13:00 na náměstí ve Štramberku.

 

Malé pivní setkání Hukvaldy

Malé setkání příznivců piva se uskuteční od 13:00 v areálu minipivovaru na Hukvaldech. Účastnit se budou Starobělský pivovar, Panský pivovar z Paskova, Heřmanický pivovar a pivovar Qásek Ostrava. Hrát se bude country, pop a rock. Občerstvení v podobě studeného piva a teplých párků zajištěno.

 

KONCERT: Revivalový festiválek Příbor

V rámci výročí 770 let od první písemné známky o Příboře se uskuteční Revivalový festival, na kterém vystoupí Roxette revival band, Michal David revival band, Waťák Kabát revival Vsetín a Iron Maiden revival Vsetín. Akce začíná v 18:00 v městském parku v Příboře. Vstupné je zdarma.

 

KINO: Letní kino BIKINO – Bábovky Kopřivnice

Film začíná ve 20:45 na louce letního koupaliště v Kopřivnici. Vstupné je 60 Kč.

 

KINO: Letní kino BIKINO – Vyšehrad: Seryjál Kopřivnice

Film začíná ve 23:15 na louce letního koupaliště Kopřivnice a je přístupný od 15 let. Vstupné je 60 Kč.

 

Cimbálová muzika Slanina Štramberk

Na nádvoří hradu Štramberk vystoupí v 15:00 cimbálová muzika Slanina. Vstupné je zdarma. V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

 

NEDĚLE | 8. srpna 2021

Promenádní koncert – žesťový kvintet All Brass Band Štramberk

Město Štramberk vás srdečně zve na koncert žesťového kvintetu All Brass Band, který se uskuteční v 15:30 v Národním sadu. Vstupné je dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná.

 

KINO: Letní kino BIKINO – Havel Kopřivnice

Film začíná ve 20:45 na louce letního koupaliště Kopřivnici. Vstupné je 80 Kč.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice