6. 1. 2012

Kam za sportem: Hokej: sobota  7. 1. v 17 hod. HC Kopřivnice – HC Orlová B (22. kolo krajské ligy mužů).

Futsal: sportovní komise při PV OS KOVO Tatra, a. s., Kopřivnice pořádá XI. Ročník turnaje ve futsalu “O PUTOVNÍ POHÁR“, v sobotu 7. ledna 2012 ve SH ZŠ EMILA ZÁTOPKA V KOPŘIVNICI, od 8.00 – 17.00 hodin. Účastníci: GETAFE, FU Kopřivnice, G: T. Trojanovice, VIAGRA Štramberk, KUNA TEAM Frýdek – Místek, PSV Frenštát, L. G. Kopřivnice, RGS Bělotín.

 

KULTURNÍ DŮM Kopřivnice připravuje na neděli 11. ledna v 19.30 hodin koncert souboru Hradišťan, a na úterý 17. ledna v 19 hodin divadelní představení divadla Kalich, Praha, Don Quijote (divadelní předplatné).

 

Veletrh cestovního ruchu Region Tour se blíží. Ve čtvrtek 12. ledna 2012 startuje v Brně Mezinárodní veletrh cestovního ruchu GO – REGIONTOUR 2012, který potrvá do neděle 15. ledna 2012. Jako každý rok i letos zde bude mít svůj stánek Lašská brána Beskyd společně ve spolupráci s agenturou Beskydy-Valašsko v expozici Moravsko-slezského kraje. na co všechno se mohou návštěvníci těšit? K dispozici bude například bluetooth vysílač, takže si budou moci návštěvníci stáhnout mobilního průvodce po Lašské bráně přímo do svého mobilu, budou se péct štramberské uši spojené s ochutnávkou této tradiční pochoutky. Pro návštěvníky se zvlášť velkým zájmem o tuto oblast jsou připraveny soutěžní otázky o drobné ceny.

 

Město Štramberk zve na výstavu v Městské galerii (budova MIC) „PoMadridU“ … výstava fotografií z Celosvětového setkání mládeže v Madridu. Výstava potrvá do 5. 2. 2012.

 

Slogan k propagaci Lašské brány Beskyd je na světě. Zhruba z třicítky sloganů, které byly posílány do soutěže o nejlepší slogan k propagaci Lašské brány, byly vybrány čtyři nejoriginálnější, ze kterých po celý prosinec mohli návštěvníci webu www.lasska-brana.cz volit ten nejlepší.  A jak celá soutěž dopadla? Největší počet hlasů získal slogan Lašská brána – Vaše brána do Beskyd.

 

Valašské království zasvěcuje následující rok 2012 Radegastovi. (Ty minulé byly ve znamení Koz, Smíchu a Zdravého rozumu). Radegast je slovanský bůh slunce, války, hojnosti a úrody. A nuda s ním rozhodně nebude! Řadu jeho významů bude odkrýván v průběhu roku.

 

Koncem minulého roku se Kopřivnici podařilo uspět v prvním ročníku soutěže Zelená informacím, jejímž cílem je najít nejzdařilejší prezentace údajů o životním prostředí na oficiálních internetových stránkách obcí České republiky. V konkurenci 270 měst skončila Kopřivnice na krásném druhém místě za vítězným Krnovem. Smyslem soutěže, pořádané Týmovou iniciativou pro místní udržitelný rozvoj, je motivovat města k uživatelsky přátelskému publikování údajů o životním prostředí. Stránky byly hodnoceny jednak podle obsahu a formy, ale také z hlediska přehlednosti či aktuálnosti zveřejňovaných informací. Mezi největší přednosti kopřivnické webové prezentace patří dle odborných hodnotitelů obsah a přístupnost.

 

MOJE CESTA – Nákladním vlakem na Sahaře aneb stopem po západní Africe. V sobotu 14. ledna od 19:00 proběhne na turistické chatě Dr. Hrstky další z cestovatelských přednášek festivalu „Moje cesta“. Tentokrát bude přednášet Silvestr Tkáč o jeho cestě nákladním vlakem na Sahaře aneb stopem po západní Africe. Na velbloudovi, nákladním vlakem, v diplomatickém vozidle, na korbě vojenského auta, s policejním doprovodem i takové může být stopování. Jak bylo v těchto krajinách, kolik musí cestovatel zaplatit úplatků, kde bydlí Mauritánský ministr zdravotnictví, proč se chodí přes minová pole a jak se slaví narozeniny na Západní Sahaře. Vstupné je jako vždy dobrovolné.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice