2. 1. 2012

 

V novojičínské nemocnici se narodilo první miminko tohoto roku v neděli 1. ledna 2012 v 10 hodin a 10 minut. Jmenuje se Helenka, je z Kopřivnice, váží 2,5 kila a měří 47 centimetrů.

 

Prima Family, nový kanál FTV Prima, který bude vysílat na stávajících frekvencích TV Prima od 1. 1. 2012, je dostupný všem klientům KTK. Prima Family bude tedy dostupná jak v analogu tak i v KTKdigi, tedy všude tam, kde je dnešní Prima TV. Změnou vysílatel docílí očištění programu od regionálního vysílání, které historicky musela poskytovat i v době přechodu na digitální vysílání. Všechny tři neplacené kanály pod značkami Prima Family, Prima Cool a Prima Love naladíte na svých DVB-C přijímačích.

 

Koledníci Tříkrálové sbírky začnou chodit na Nový rok a vybírat příspěvky na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí z regionů, kde se sbírka koná. Přibližně desetina výnosu sbírky je určena na humanitární pomoc do zahraničí. Koledníci se budou prokazovat platnou průkazkou a příspěvky vybírají do zapečetěných kasiček.

 

Regionální muzeum v Kopřivnici, o. p. s., MUZEUM FOJTSTVÍ zve na vernisáž výstavy Šárky Hyklové – kresby, malby, sochy, která se koná v úterý 3. 1. 2012 v 16h v Muzeu Fojtství v Kopřivnici.

 

Kopřivnické zastupitelstvo schválilo rozpočet města na rok 2012. Rozpočet je vyrovnaný, na straně příjmů i výdajů je zhruba 615 milionů korun. Mezi nejvýznamnější zdroje rozpočtu budou v příštím roce patřit dotace a daňové příjmy. Na straně výdajů pak stojí školství, kultura, sport a cestovní ruch, náklady na zajištění veřejných služeb, prostředky na činnost státní správy a místní samosprávy, výdaje na opravy a údržbu majetku města nebo spoluúčast na akcích podpořených fondy Evropské unie. Jednou z největších investic bude v příštím roce projekt revitalizace ulice Štefánikovy včetně přilehlého veřejného prostranství, na který je v rozpočtu vyčleněno pětašedesát milionů korun.

 

Sportovní komise při PV OS KOVO Tatra, a. s., Kopřivnice pořádá XI. Ročník turnaje ve futsalu “O PUTOVNÍ POHÁR“, v sobotu 7. ledna 2012 ve SH ZŠ EMILA ZÁTOPKA V KOPŘIVNICI, od 8.00 – 17.00 hodin. Účastníci: GETAFE, FU Kopřivnice, G:T. Trojanovice, VIAGRA Štramberk, KUNA TEAM Frýdek – Místek, PSV Frenštát, L. G. Kopřivnice, RGS Bělotín.

 

Od 1. 1. 2012 vstoupila v platnost v Kopřivnici první vyhláška, regulující hazard na území města. V Kopřivnici bude podle vyhlášky devatenáct konkrétních míst, kde bude možné na základě příslušných povolení výherní automaty a loterijní videoterminály provozovat a to pouze 8 hodin denně mezi 17. hodinou večerní a jednou hodinou ráno.

 

Od 1. ledna až do března dojde k omezení provozu Kompostárny na Točně v Příboře, otevřeno bude jen každý pátek od 8 do 12 hodin. Plný provoz tohoto zařízení bude obnoven v průběhu měsíce března v závislosti na klimatických podmínkách.

 

Více než sto projektů se chystá v roce 2012 díky penězům z fondů Evropské unie v Moravskoslezsku. Lidé se poprvé budou moci projet třeba cyklostezkami z Krnova do Opavy nebo z Vratimova do Sviadnova. Poslední etapa ukončí dvacet let trvající rekonstrukci Piaristického kláštera v Příboře. Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007 až 2013 zodpovídá za uplatnění peněz z evropských fondů v regionu. Dosud podpořila 630 projektů dotací 13,5 miliard korun. Za uskutečněné projekty vyplatila přibližně 6,9 miliard korun na účty kraje, obcí, veřejných, neziskových a soukromých organizací.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice