6. 10. 2021

Kopřivnice se opět zapojila do Plavecké soutěže měst a pokusí se obhájit své loňské prvenství v kategorii obcí do 50 tisíc obyvatel. Staňte se reprezentanty našeho města a přijďte otestovat svou aktuální plaveckou formu! Těšíme se na Vás ve středu 6. října na krytém bazéně. Pravidla soutěže jsou jednoduchá: Zúčastnit se může každý, kdo má chuť zasportovat si a podpořit Kopřivnici v soutěži měst. Účastníci budou muset zaplavat trať o délce 100 metrů libovolným stylem, přičemž se jim budou měřit časy. Individuální výsledky budou převedeny na body a sčítány. U plavců mladších 7 a starších 60 let se automaticky získává plný počet bodů za uplavání stanovené vzdálenosti, časy se hodnotit nebudou
Do soutěže se bude možné zapojit v průběhu celého dne, konkrétně v časech 6:00-8:00, 12:30-13:30, 14:30-16:00 a 19:00-21:00. Účastníci budou mít hodinu plavání zdarma, nutné je zaplatit pouze vratnou stokorunovou zálohou na čip.

V loňském roce, i přes nepříznivou epidemickou situaci, podpořilo Kopřivnici 370 účastníků ve věkovém rozmezí od devíti měsíců do 77 let. Svými výkony dosáhli na 5 912 bodů, čímž vybojovali první místo v kategorii měst do 50 tisíc obyvatel. Zároveň se jednalo o druhý nejlepší výsledek v celkovém pořadí bez rozdílu velikosti měst.

 

Tento týden byla zahájena celoplošná ochranná deratizace v objektech, pozemních sítích a na pozemcích města. Radnice vyzývá vlastníky soukromých objektů o součinnost a upozorňuje majitele domácích zvířat, aby své mazlíčky chránili před pozřením nástrah.

 

Společnost ČEPS, vlastník a provozovatel vedení vysokého napětí, žádá vlastníky pozemků v ochranných pásmech vedení o dodržování energetického zákona, která vlastníkům zakazuje nechávat růst v ochranném pásmu nadzemního vedení porosty vyšší než 3 metry. Z důvodu zajištění bezpečného a spolehlivého provozování přenosové soustavy budou vlastníci dotčených pozemků v následujících dnech kontaktováni pracovníky společnosti. V případě potřeby poskytne bližší informace společnost FORESTER SERVIS – tel.: 602 334 390, e-mail: dagmar.janovcova@foresterservis.cz.

 

Sběr dat do městského kalendáře. Plánujete v příštím roce nějakou akci pro veřejnost? Dejte nám o ní vědět a my ji zveřejníme v městském stolním kalendáři, který opět dostanou všechny kopřivnické domácnosti zdarma. Informace o termínu, místu a pořadateli akce posílejte na adresu ic@koprivnice.cz s předmětem „Kalendář 2022“ do 31. října. Děkujeme za spolupráci!

 

Máte-li doma velkého školáka, pak pro vás je určena pozvánka na přehlídku technických profesí. Letos již 14 ročník nabídne návštěvníkům téměř 2 desítky profesí v technických oborech. Akce proběhne ve dnech 4. a 5. 10. 2021 (9.00 – 15.00 hod.) ve Sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU v Kopřivnici na (ul. Husova 1302).

 

LIDÉ V KARANTÉNĚ A IZOLACI BUDOU MOCI VOLIT Z AUTA. Krajský úřad Moravskoslezského kraje určil místa pro lidi, kteří se chtějí zúčastnit nadcházejících parlamentních voleb, ale jsou kvůli koronaviru v karanténě nebo v izolaci. Takzvaná drive-in volební stanoviště zajišťuje ze zákona krajský úřad společně s Armádou ČR, aby i tito občané mohli svobodně hlasovat. Drive-in volební stanoviště budou zřízena v každém okrese, hlasovat v nich budou pouze lidé v karanténě nebo v izolaci a výhradně z motorového vozidla. Využít své právo volit nové poslance budou moci ve středu 6. října 2021 od 8 do 17 hodin. Občané, kteří z vážných důvodů nebudou moci využít hlasování ani na drive-inu, mohou nejpozději do večera 7. října telefonicky požádat o možnost volit z domova do zvláštní přenosné volební schránky,“ upozornil ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza. Řekl, že kvůli tomu zřídil krajský úřad speciální telefonickou linku 800 720 210. Linka je v provozu každý pracovní den od 9 do 15 hodin, a to až do 7. října, kdy bude v provozu od 9 do 20 hodin. Hlasovat do zvláštní přenosné volební schránky bude možné v pátek 8. října od 8 do 22 hodin a v sobotu 9. října 2021 od 8 do 14 hodin. Komise pro hlasování přijede do místa pobytu voliče, zatelefonuje mu a vyzve ho k hlasování. Pokud volič po deseti minutách čekání komise volit nepřijde, bere se to tak, že si účast ve volbách rozmyslel a hlasování do zvláštní přenosné volební schránky odmítnul. Telefonické žádosti o hlasování do zvláštní přenosné volební schránky do 7. 10. 2021, 20:00 hod. – Tel. č.: 800 720 210.

UMÍSTĚNÍ DRIVE-IN VOLEBNÍCH STANOVIŠŤ: Okres Nový Jičín: areál v blízkosti sportovní haly ABC, ulice Purkyňova, Nový Jičín, GPS 49.5909194N, 18.0035061E.

 

Na letošní Týden knihoven jsme pro vás připravili:

Čtvrtek 7. října, 18:00 hodin – akademická posluchárna v kulturním domě – Čhadar, cesta po řece Režie Minsu Park | Německo | 2020 | 89 minut). Promítání dokumentárního filmu v rámci projektu Promítej i ty.  

Pátek 8. října, 13:00 – 17:00 hodin – pobočka knihovny Sever v komunitním centru Pětka – Herní odpoledne v knihovně. Přijďte s celou rodinou nebo kamarády do knihovny užít si odpoledne plné stolních her a zábavy!

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice