8. 10. 2021

Legendární motorový vůz M290.002, známý pod názvem Slovenská strela, se opět představí veřejnosti. Ta bude mít možnost prohlédnout si Slovenskou strelu v pátek 8. října na Hlavním nádraží v Praze na nástupišti č.1, odkud v 30. letech minulého století jezdívala do Bratislavy. Následně pak strela absolvuje cestu do Lužné u Rakovníka, kde se představí na víkendovém setkání motorových vlaků. Akci pořádá Muzeum ČD v Lužné u Rakovníka.

Na Hlavním nádraží v Praze si budou moci zájemci Slovenskou strelu prohlédnout od 11:00 do 12:30. Poté se motorový vůz samostatně z Prahy přesune do Lužné u Rakovníka, kde bude v průběhu víkendu 9. – 10. října v areálu Muzea Českých drah jedním z hlavních lákadel setkání motorových vlaků pořádané tamním Muzeem Českých drah.

Kromě Slovenské strely se návštěvníci mohou těšit na vozy, jako jsou Hurvínek, Komarek, Věžák, Modrý šíp nebo Stříbrný šíp,“ vyjmenovává Marek Plochý, ředitel Muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka další historické vozy, které na jedinečné přehlídce nebudou scházet, a doplňuje: „V sobotu i v neděli vždy v 11:30 a v 14:30 se mohou návštěvníci těšit na prezentaci všech pojízdných motorových vozů na točně muzea i s odborným výkladem. Mezi Lužnou u Rakovníka a Krupou je pak naplánováno několik zvláštních jízd motorových vlaků. „

 

PÁTEK 8. října 2021 – Strašidlení na Kotouči ve Štramberku. Noční hra pro rodiče s dětmi, kteří mají rádi dobrodružství. Svítilny s sebou! Start průběžně od 19:00 hod. do 20:00 hod. v Národním sadu ve Štramberku. Starovné činí 40 Kč/osoba.

 

PÁTEK 8. října 2021 – Herní odpoledne v knihovně v Kopřivnici. Máte rádi stolní hry? Rádi se bavíte? Přijďte s celou rodinou nebo kamarády do knihovny užít si odpoledne plné her a zábavy. Připraveny pro vás budou nejrůznější hry od rodinných, přes logické ke hrám pro nejmenší děti. Těšíme se na vás! Stolní hry si můžete přijít zahrát od 13:00 hod. do 17:00 hod. na pobočku knihovny Sever v komunitním centru Pětka. 

 

PÁTEK 8. října 2021 – DIVADLO v KDK: Chlap na zabití. Představení v rámci Divadelního předplatného 2019/2020.„Francouzská komedie o tom, jak se profesionální zabiják stane obětí sebevraha.“ Když se setká nekompromisní nájemný zabiják s nesmělým ztroskotancem, který se snaží spáchat sebevraždu, může to na první pohled vypadat, jako snadná práce. Opak je však pravdou. Precizně připravenou akci mu však začne narušovat dotěrný soused z vedlejšího hotelového pokoje François Pignon. Po neúspěšném pokusu se oběsit, chce hotelový poslíček zavolat policii, což se Ralphovi vůbec nehodí, proto se rozhodne, že situaci vyřeší sám. Netuší však, že zbavit se toho dotěrného chlapa bude nad jeho síly…Náhradní termín představení, které se mělo uskutečnit 17. 1. 2021 (původně 14. 3. 2020). Vstupenky zůstávají v platnosti. Na akci je nutné dodržovat platná epidemiologická nařízení.

 

PÁTEK 8. října 2021 – Podzimní pohádkové putování, Příbor. Vydejte se společně s dětmi na podzimní pohádkové putování s plněním různých úkolů pořádané ve spolupráci s MŠ Kamarád na ul. Švermova. Po splnění všech úkolů dostanou děti malou odměnu. Akce se uskuteční v zahradě MŠ Kamarád na ulici Švermova od 15:00 hod. a vstupné činí 20 Kč.

 

SOBOTA  9. října 2021 – Strašidelný hrad Hukvaldy II. Bytosti z podsvětí, nadpřirozena a strašidla opouštění své tajné úkryty a ukazují své pravé tváře. Noční prohlídka, šermířské souboje a ohňová show. Závěrečná akce letošní sezóny. Na návštěvníky čeká noční strašidelná prohlídka hradu, dobová hudba nebo třeba ohnivá show. Vystoupí SHŠ Valmont a Růže Draka. Ceník na akci naleznete zde. Na akci je nutné dodržovat platná epidemiologická nařízení.

 

SOBOTA  9. října 2021- Fashion módní přehlídka. V kulturním domě Příbor se koná módní prezentace v rámci prodejní prezentace módy, doplňků a kosmetiky. Přehlídka začíná v 18:00 hod. a vstupné na ni činí 100 Kč. Vstupenky je možno zakoupit v TIC Příbor, případně na místě v den konání akce.

 

SOBOTA  9. října 2021 – WORKSHOP: Zdravý selský rozum, Kopřivnice. Přijďte zjistit, jakou roli hraje zdravý selský rozum v dnešním složitém, informacemi zahlceném světě. Interaktivní workshop pro všechny se uskuteční v Mezigeneračním centru HARMONIE pro všechny od 16:00 hodin.

 

NEDĚLE 10. října 2021 – ZÁVODY Ploché dráhy  v Kopřivnici. Poslední plochodrážní závod letošní sezóny se blíží. Už 10.10.2021 se na kopřivnickém plochodrážním ovále pojede Mezinárodní Mistrovství ČR juniorských družstev za účasti kopřivnického týmu. Soupeři jim budou zkušení mladí jezdci pražské Markéty, ZP Pardubice, Slaného a dalších. Závod startuje ve 14 hodin.

 

Prohlídka Zlatou uličkou ve Štramberku. Vydejte se na 1,5 km dlouhou prohlídku v rámci Štramberských pikanterií. Čeká vás povídání o historii a pověstech „Moravského Betléma“. Navštívíte historické městské domy, kostel sv. Jana Nepomuckého, nádvoří hradu Štramberk a hradní věž Trúbu s vyhlídkou do okolí. Dále pak chatu Dr. Hrstky, kamennou bránu a roubenky na Dolní Baště. Součástí prohlídky je také exkurze do pekárny Štramberských uší, ukázka pečení, a to včetně jejich ochutnávky.

 

PONDĚLÍ 11. října 2021 zve na Osm eur na hodinu. Divadlo v Kutruním domě v Kopřivnici. Osm eur na hodinu je zběsilá komedie o sobectví i štědrosti. Jacques a Laurence, bohatý buržoazní pár středního věku, zaměstnává na černo podivnou paní na úklid. Rosa je hotová nešťastnice. Nejenže se nechá vykořisťovat svými „zaměstnavateli“ a stará se o svého přítele, který se od ní nechá živit, ale každý den se jí přihodí nějaký malér. Jednou ztratí telefon, podruhé si zablokuje krk, třetí den krvácí z nosu… Řízením osudu se ta smůla přenese na Jacqua s Laurence, kteří se rozhodnou udělat cokoli, aby Rosu a především sebe zachránili od podivného prokletí. Nutno zmínit, že Rosa je ve skutečnosti muž – transvestita (ve hře Mexičan, ale záleží na pojetí konkrétního režiséra). Náhradní termín představení, které mělo být původně odehráno 18. 4. 2020, poté 28. 9. 2020 a 23. 5. 2021. Vstupenky zůstávají v platnosti.

 

PONDĚLÍ 11. října 2021 – Hýčkejte svou paměť, Kopřivnice. Účastnící se seznámí s druhy paměti, s jejími poruchami, vyzkouší si praktické procvičení s ukázkami pomůcek, které lze využít a získají praktický návod, jak hýčkat a pečovat o svou paměť. To vše pod vedením zkušené lektorky Mgr. Renaty Rychlíkové z oběsně prospěšné společnosti Fosanima. Akce se uskuteční v kavárně Vila Machů od 15:30 hod. a vstupné je zdarma.

 

PONDĚLÍ 11. října 2021 PRO DĚTI: Veselá pouť  Příbor. Veselá pouť – to je název loutkového revue, které vám v pondělí v Kulturním domě představí loutkoherecká skupina Loudadlo společně s ČT Praha. Divadlo začíná v 17:00 hod.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice