11. 10. 2021

Kontaktní místo  KTK je v době od 11. 10. do 14. 10. 2021 uzavřeno. Pro hlášení poruch použijte tel. číslo 556 821 076 nebo stránku www.ktk.cz/podpora.

 

Z důvodu technické odstávky vody v objektu zimního stadionu v Kopřivnici, dochází ve středu 13.10. 2021 ke změně programu ledové plochy. Zimní stadion bude v době  6:00 – 18:15 hod. uzavřen.

 

Tento týden byla zahájena celoplošná ochranná deratizace v objektech, pozemních sítích a na pozemcích města. Radnice vyzývá vlastníky soukromých objektů o součinnost a upozorňuje majitele domácích zvířat, aby své mazlíčky chránili před pozřením nástrah.

 

Společnost ČEPS, vlastník a provozovatel vedení vysokého napětí, žádá vlastníky pozemků v ochranných pásmech vedení o dodržování energetického zákona, která vlastníkům zakazuje nechávat růst v ochranném pásmu nadzemního vedení porosty vyšší než 3 metry. Z důvodu zajištění bezpečného a spolehlivého provozování přenosové soustavy budou vlastníci dotčených pozemků v následujících dnech kontaktováni pracovníky společnosti. V případě potřeby poskytne bližší informace společnost FORESTER SERVIS – tel.: 602 334 390, e-mail: dagmar.janovcova@foresterservis.cz.

 

Sběr dat do městského kalendáře. Plánujete v příštím roce nějakou akci pro veřejnost? Dejte nám o ní vědět a my ji zveřejníme v městském stolním kalendáři, který opět dostanou všechny kopřivnické domácnosti zdarma. Informace o termínu, místu a pořadateli akce posílejte na adresu ic@koprivnice.cz s předmětem „Kalendář 2022“ do 31. října. Děkujeme za spolupráci!

 

V druhé polovině října bude spuštěno hlasování, ve kterém si lidé budou vybírat ze sedmi Ko-projektů. Ty se uchází o půl milionu korun z participativního rozpočtu města. Předkladatelé představí své návrhy formou krátkých videoklipů, které se natáčely v kabelové televizi 4. a 5 října. Na našem kanálu se s nimi můžete seznámit v průběhu vysílání od 15. října a na sociálních sítích a webu města by měly být zveřejněny od 18. října. Poté bude spuštěno hlasování prostřednictvím mobilního rozhlasu.

 

Město Kopřivnice ve spolupráci s partnery z řad příspěvkových či neziskových organizací připravili řadu aktivit pro kampaň Dny zdraví. V rámci přípravy se organizátoři zaměřili i na prevenci. V září se zájemci mohli otestovat paměť, a porovnat příznaky Alzheimerovy choroba, nyní půjde o vyšetření kognitivních funkcí. Připraveny jsou tři termíny – 13., 25. října a 8. listopadu. Vyšetření, při nichž se bude diagnostikovat počáteční demence a hledání možností její kauzální léčby, bude probíhat opět na radnici a zájemci se budou muset na něj objednat.

 

Moravskoslezský kraj se připravuje na 4. kolo kotlíkových dotací. Kolik peněz do kraje přijde, určí zájem občanů. Proto Moravskoslezský kraj vyzývá všechny, kteří zatím topí v neekologickém kotli a chtějí dotaci na ten modernější a úspornější, aby se už teď předběžně přihlásili, aby mohl kraj ministerstvu zájem o dotace doložit. Ostré žádosti pak bude krajský úřad přijímat na jaře příštího roku. Formulář je dostupný na krajských stránkách Lokální topeniště

 

Jak jsou občané spokojeni se službami v sociální oblasti, co by změnili a co jim úplně chybí? To jsou otázky, na které hledá kopřivnická radnice odpověď prostřednictvím ankety dostupné například na webu města. První plán sociálních služeb byl v našem městě schválen v roce 2008, v současné době radnice plní třetí a zmiňovaná anketa bude důležitým podkladem pro tvorbu čtvrtého plánu na roky 2022-2025. Vytištěné formuláře jsou zájemců k dispozici na úřadech v Kopřivnici, Štramberku, Závišicích a Ženklavě, případně v kopřivnické knihovně a v informačním centru. Na těchto místech je možné vyplněné dotazníky odevzdat, a to nejpozději do konce října. 

 

Muzeum Fojtství zve na komponovaný večer s názvem Pod fojtovou lípou, který proběhne ve středu 20. října od 17 hodin ve výstavním sále muzea Fojtství v Kopřivnici. Setkání uspořádané u příležitosti dne stromů, nabídne jako doprovodný program naší aktuální výstavy návštěvníkům zajímavá témata. „Jsem námořník, čaroděj, král i poutník na poušti“ zpívá v jedné ze svých písní svérázný písničkář Tom Strom, který s pozitivní energií a nadhledem kombinuje svou tvorbu s cover-verzemi svých oblíbenců. Laskavý humor střídá duchovně laděné texty podobně jako se jazz, či lehké reggae mísí s folkovými či post-rockovými hudebními postupy. „Městem bloumá obejda, co se schovává pod černou plachetkou a fotí divné věci.“ Takto na jaře letošního roku uvedl svůj cyklus fotografií Paměť v Kopru fotograf Dalibor Kvita. O své pohnutky ke vzniku tohoto díla, fundované rozumy o stromech a archaických fotografických technikách se rád podělí osobně sám autor. Případným zájemcům dovolí zcela výjimečně nahlédnout do své „harmoniky“.Aby toho nebylo málo, do třetice vystoupí ve volné přednášce se světelnými obrazy pracovník Muzea Fojtství Ondřej Šalek. Prostřednictvím historických fotografií navazujících na cyklus Paměť v Kopru se podíváme na proměnu města v místech, kde letité stromy zůstaly jedinými svědky původní podoby Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice