6. 11. 2015

 

Policie hledá poškozené. Ostravští kriminalisté prověřují činnosti bývalé advokátky JUDr. Věry S. z Ostravy v souvislosti s podvodným jednáním a zpronevěrou. Žena měla převzít do úschovy finanční prostředky svých dvou klientů. V prvém případě peníze, které měly sloužit k uhrazení dluhu, nepředala věřiteli, ale nechala si je poslat na soukromé účty. Ve druhém případě odmítla peníze vrátit klientce a ponechala si je. Bývalá advokátka byla za obdobnou trestnou činnost v minulosti již odsouzena. Jelikož oba prověřované případy nemusí být ojedinělé, obracejí se kriminalisté Městského ředitelství policie Ostrava na veřejnost s výzvou k dalším možným poškozeným. Pokud jste se s obdobným konáním setkali a možné spáchání trestného činu jste doposud neoznámili, obraťte se na Policii ČR, a to telefonicky na linku 974 726 792, případně na bezplatnou telefonní linku 158.

 

 

Best Business Kopřivnice 2015 – výsledky

Kategorie Živnostník roku

  1. místo: VÁGNER-výroba nábytku – Ing. Dagmar Krestová
  2. místo: Prádelna a čistírna Madlenka – Bc. Jakubcová Renáta
  3. místo: Půjčovna kostýmů KAŠPÁREK – Jana Vašicová

Kategorie Nápad roku

  1. místo: AUTO MOTO MUZEUM – OLDTIMER muzeum historických vozidel a motocyklů
  2. místo: DIADA Handmade
  3. místo: PermaLove Community, s.r.o.

Kategorie Firma 1-100 zaměstnanců

  1. místo: LumiTrix s.r.o.
  2. místo: Kamil Mrva Architects, s.r.o.
  3. místo: Potraviny u Laciny s.r.o

Kategorie Firma nad 100 zaměstnanců

  1. místo: Brose CZ, spol. s r.o.

Cena veřejnosti

Plavání Štrbaví – nově REHABILITAČNÍ PLAVÁNÍ PRO HANDICAPOVANÉ DĚTI

 

 

Město Kopřivnice zve na komorní setkání s Jaromírem Švejdíkem, který je mimo jiné autorem komiksu Alois Nebel a Janem Novákem, jež napsal knihu o životě a útěku bratří Mašínů na západ v padesátých letech. V pátek 6. listopadu od 20 hodin se v Art té kafé Mandala uskuteční beseda a také koncert Jaromíra 99.

 

 

Město Kopřivnice oznamuje, že v minulých dnech zaznamenali lidé v Kopřivnici a Příboře pohyb neznámých osob, které se pod záminkou kontroly průtoku vody či nadměrné spotřeby snaží vniknout od bytů a domů. Město upozorňuje všechny, že s těmito kontrolami nemá nic společného, přestože se osoby odvolávají na to, že byly poslány z úřadu. Podle informací navštívených, se fiktivní kontroly pokouší tímto způsobem maskovat zakázaný podomní prodej.

 

 

Město Příbor a Hospůdka JAAL zvou všechny malé i velké, všechny, kdo se rádi baví a jsou pro každou srandu na Recesní lampionový průvod, který se uskuteční v pátek 6. listopadu. Začátek průvodu je naplánován na 17 hodin na stranické základně v Hospůdce JAAL, odkud se půjdu na náměstí, kde se proběhne proslov V. Lenina a hosta, bude přednesena báseň pionýra a zpět odchod na stranickou základnu. Proběhne soutěž o nejlepší lampion, bude předán řád VŘSR a poté bude následovat volná zábava. Všichni, kdo přijdou v dobovém a vtipném oblečení, dostanou na uvítanou revoluční drink a malí účastníci dostanou sladkou odměnu.

 

 

Základní škola a Mateřská škola Motýlek Kopřivnice, Občanské sdružení při Dětském centru Kopřivnice a Kulturní dům Kopřivnice zve všechny příznivce dramatické, taneční a hudební tvorby zdravotně handicapovaných dětí, která se letos ponese v duchu muzikálů, na již 19. ročník přehlídky s názvem Muzikálový Motýlek 2015. V pátek 6. listopadu od 15 do 17 hodin bude v Kulturním domě Kopřivnice připraveno jak pro účinkující, tak pro veřejnost hned několik workshopů. Naučit se písničku, taneční kroky, zazpívat si karaoke, vytvořit masku, nechat se učesat a nalíčit, vyzkoušet si kostým a ještě k tomu se nechat vyfotit, tak to všechno bude možné zažít v pátek odpoledne! Od 18 hodin propukne ve velkém sále večerní doprovodný program, který začne pohádkou o Popelce a pokračovat bude tanečními čísly Thary DC. Následujícím hostem bude Jana Rychterová, zpěvačka a moderátorka ČRo (Rádio Junior pro děti). Na Motýlka přijede s hudebním vystoupením nazvaným Zpívací písničky, které je pro všechny, kteří chtějí zpívat, tančit, zapojit se pohybem, soutěžit a bavit se. Písničky o zvířatech, o pohádkách i sportech, zkrátka o věcech, co mají děti rády, pobaví malé i velké. Ani letos nebude chybět oblíbená diskotéka, o kterou se postará DJ Stoupa! V sobotu 7. Listopadu od 13.30 se vestibul KDK rozezní písničkami z filmu Lotrando a Zubejda, které zazpívají děti ze ZŠ sv. Zdislavy, a ve 14 hodin začne hlavní program, kterým vás provede jako každoročně moderátor Roman Pastorek. Vstupné dobrovolné.

 

 

plakat-page-001

 

 

Máte rádi jazz? Potom jste srdečně zváni v neděli 8. listopadu v 17 hodin na koncert, který se uskuteční v zámeckém sále v Domě u Písařů ve Štramberku. K poslechu vám bude hrát Emil Viklický a jeho host. Rezervace míst na recepci v penzionu Jaroňkova pekárna nebo na telefonním čísle 556 808 843.

 

 

Klub českých turistů Příbor zve všechny nadšence turistiky na výlet do „Velké Čantoryje“, který se uskuteční v sobotu 7. listopadu. Odjezd v 04:25 hodin vlakem do Bytřice a poté autobusem do Nýdku. Na výběr budou dvě trasy – 13 km (Nýdek, Velká Čantoryje, Nýdek) a 22 km (Nýdek, Velká Čantoryje, Jablunkov). Návrat v 18:15 hod. Více informací u vedoucího akce Emila Suchánka na telefonním čísle 606 711 135.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice zve všechny milovníky umění v neděli 8. listopadu v 15.45 hodin do kina na záznam baletu Drahokamy, kde umělci baletního souboru moskevského Bolšoj Těatru, kteří patří k nejšpičkovějším baletním souborům světa, oslavuje největšího amerického choreografa George Balanchina, tvůrce abstraktních neoklasických baletů moderních stylem a dokonalou formou. Každá část baletu je jedinečná stylem, hudbou i náladou. Smaragdy Balanchine považoval za evokaci Francie s její elegancí, pohodlím, módou a parfémy.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice