6. 12. 2019

Od 1. 12. 2019 si lístky na vlak ve stanici Štramberk a Veřovice nekoupíte. Pokladní přepážka zde byly natrvalo uzavřeny a lístky se nově prodávají bez příplatku přímo ve vlaku.

 

Novojičínsko východ. Změny jízdních řádů vyplynuly především z doručených připomínek jednotlivých obcí či připomínek samotných cestujících a z celokrajského záměru Moravskoslezského kraje omezit výkony spojů s minimální frekvencí cestujících, přičemž uvedené změny byly realizovány na základě vyhodnocování frekvencí na daných spojích a tedy efektivity předmětného zajištění. Jízdní řády s platností od 15. 12. 2019 jsou již dostupné na webových stránkách.

 

Starosta města svolává na čtvrtek 12. prosince 2019 8. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 16 hodin.

 

Už je možné měnit rezidentní i abonentní parkovací karty, které umožňují parkování vozidel bez omezení na ulicích Sokolovské, Dukelské a Kpt. Nálepky. Jejich držitelé by si je měli v nejbližší době vyměnit, neboť jejich platnost končí s posledním dnem letošního roku. Karty je možné si vyměnit na informacích v přízemí kopřivnického městského úřadu. Nová oprávnění parkovat v určených zónách budou vydávána po předložení velkého technického průkazu, občanského průkazu nebo potvrzení o vlastnictví nemovitosti. Parkovací karty budou vydány pouze těm občanům, kteří mají v dané oblasti trvalý pobyt nebo zde vlastní nemovitost. Karty mohou získat i lidé, kteří bydlí v podnájmech, podmínkou je předložení podnájemní smlouvy. Karty si lidé musí vyměnit do konce roku.

 

Kopřivnická deska. Přijďte si zahrát známé i méně známe deskové, karetní a jiné hry. A to v pátek 6. prosince. Připraveno je pro vás přes 100 her. Akce se uskuteční od 17.00 hod. v domě dětí a mládeže v Kopřivnici. S sebou svačinu, přezuvky, pití. Od 17.00 hod. do 19.00 hod. volné hraní pro děti a do 24.00 hod. pro dospělé.

 

PRO DĚTI: KRAMPUSLAUF 2019, Hukvaldy. V pátek 6. prosince se v 17.00 hod.  u oborní brány zjeví  Svatý Mikuláš s andělem a průvodem čertů a půjdou na obecní parkoviště, kde zapálí pekelnou vatru a nebe rozzáří ohňostroj. Hodným dětem určitě dají nějakou sladkost a nehodným bramboru či uhlí. Na místě bude svařáček a nealko punč. Pokud by se chtěl kdokoliv zúčastnit průvodu v masce čerta, sejdete se v 16.30 u hasičské zbrojnice na Hukvaldech. Za silnějšího deště se akce konat nebude.

 

Enkaustika na Fojtství, Kopřivnice. Vánoční setkání s enkaustikou pro rodiče a děti proběhne v sobotu 7. prosince od 10.00 hod. v muzeu Fojtství. Během setkání si společně procvičíte práci s enkaustickým perem, kdy si vytvoříte vánoční baňku nebo dřevěnou vánoční ozdobu, kterou na závěr dozdobíte třpytivými glitry.

 

Zažijte v sobotu 7. prosince dobrodružnou cestu za Mikulášem. Zažijte spolu s anděly a čerty mnoho zábavy a dobrodružství při putování na cestě plné překvapení. V cíli (KD Vlčovice) na nás bude čekat Mikuláš s nadílkou a mikulášská diskotéka. Sraz v 15:00 u odpočívadla na cyklostezce (dolní konec obce). V případě deštivého počasí se akce koná pouze v Kulturním domě od 14:00.

 

Mikulášská pohádka: Jak čert vyletěl z kůže, Štramberk. Pohádku pro děti i dospělé včetně mikulášské nadílky uvede Divadlo Pod věží a to v sobotu 7. prosince od 16.00 hod. v Kulturním domě Štramberk.

 

DIVADLO: Vánoční veselice, Štramberk. V neděli 8. prosince je pro všechny děti i dospělé připraveno maňáškové divadlo v podání divadelního souboru ZuMadlo. Zahraje se příběh, který se tvůrcům trochu zamotá a jejich přáním bude, nechť děti scénář napraví. Také si zatančíme, zazpíváme a ke konci něco na památku vytvoříme.  Vstupné dobrovolné.

 

DIVADLO: Jak čert málem do nebe přišel, Kopřivnice. Lubinští skauti pořádají již na 51. ročník tradiční mikulášské besídky v Lubině. Můžete se těšit na premiéru autorské pohádky „Jak čert málem do nebe přišel“ a mikulášskou nadílku. Pohádka se uskuteční v neděli 8. prosince od 15.00 hod. v Katolickém domě Lubina. Vstupné dobrovolné.

 

UMĚNÍ V KINĚ: Korzár: Bolšoj Těatr, Kopřivnice. Nenechte si ujít dramatický příběh na plátně kina Kopřivnice. Romantický dobrodružný příběh z exotického prostředí o lásce otrokyně Medory a piráta Konráda, který ji unese ze zajetí a zachrání na své lodi. A jak to bude dál? To se dozvíte v neděli 8. prosince od 15.45 hod.

 

KONCERT: Adventní koncert v kostele sv. Mikuláše v Rychalticích. Obec Hukvaldy ve spolupráci s Římskokatolickou farností Rychaltice pořádají každoroční Adventní koncert operních pěvkyň Eriky Šporerové a Marianny Pilárové při varhanním doprovodu Vojtěcha Trubače o 2. adventní neděli 8. prosince v kostele sv. Mikuláše v Rychalticích od 16.00 hod.

 

KONCERT: Tulemy se tulemy, Kopřivnice. Pěvecký sbor Valentin Příbor pod vedením sbormistryně Mgr. Blanky Hrubé vystoupí v sále Vily Machů a představí Vánoční koledy z Příbora a okolí a to v neděli 8. prosince od 16.00 hod. Vstupné dobrovolné. Doporučují se rezervace na tel. čísle 702 016 444.

 

KONCERT: II. adventní koncert, Příbor. Druhý adventní koncert v Příboře. Na druhou adventní neděli to je 8. prosince od 17.00 hod. v Kulturním domě Příbor vystoupí Stanley´s Dixie Street Band.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice