6. 2. 2019

PŘEDNÁŠKA: Turecko – dechberoucím Kurdistánem Michala Štěpánka je na programu ve čtvrtek 7. 2. 2019 od 18 hod. ve vile Machů.

 

Program v Divotvůrně: „KRKAVČÍ MATKA“ VERONIKA HURDOVÁ – Jak růst a neuhnat se, 7. února 2019 v 17.00. Osobnostní růst se dnes skloňuje ve všech pádech. Hlavně nezůstat na místě. Být stále v obraze. Nenechat si uniknout žádné seberozvojové kurzy a články a knihy. Ale je tohle ten správný směr? Šrumec okolo strhává naši pozornost. Místo do sebe koukáme ven. VERONIKA HURDOVÁ, spisovatelka a autorka blogu Krkavčí matka, zkusí nabídnout jiný pohled. Jak se radovat z ticha, které nosíme uvnitř? Jak se nechat na cestě k vnitřnímu klidu inspirovat dětmi a unschoolingem, pomalým cestováním nebo pozváním smrti do svého života?

 

Ve čtvrtek 7.2. 2019 v 19:00 vystoupí v NJ BD Pavel Žalman Lohonka & SPOL s koncertem 50 let na scéně.

 

V druhé polovině prosince roku 2018 vydalo Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí o poskytnutí dotace Městu Kopřivnice ve výši téměř 80 milionů korun a projekt odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší. Celkové náklady projektu přesáhnou 155 milionů korun a další finance plánuje radnice uhradit ze svého rozpočtu a plánovaného úvěru. Nová kanalizační síť by měla měřit necelých 13 kilometrů a zahájení provozu se předpokládá v září roku 2022. Radnice nyní začne s hledáním stavební firmy a smlouva o dílo by mohla být uzavřena v průběhu září. Samotná stavba tak bude zahájena nejdříve v příštím roce.

 

Na krajském Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku letos vznikne hala pro letecky přepravovaný náklad za více než deset milionů korun. Připravuje se také rozšíření železniční trati, která na letiště vede, aby po ní mohly jezdit velké nákladní vlaky. Budoucnost mošnovského letiště je podle náměstka moravskoslezského hejtmana Jakuba Unucky z ODS právě v nákladní dopravě. Díky novým investorům z oblasti logistiky nyní v mošnovské průmyslové zóně vznikají velká překladiště. Předpokládá se, že do Mošnova bude jezdit deset sedmisetmetrových vlaků za den. Rozpočet na stavbu haly se podle něj pohybuje mezi 10 a 20 miliony korun. Během června – července se začne stavět. Bude modulární, takže pokud budou další zájemci, tak velmi rychle se dá postavit v rámci platného stavebního povolení další modul.

 

Moravskoslezský pakt zaměstnanosti, jehož cílem je přispívat ke slaďování nabídky a poptávky na regionálním trhu práce, analyzovat jeho problémy a připravovat pro ně řešení, mění svoji formu. Od pátku 1. února 2019 bude fungovat jako samostatný zapsaný spolek s vlastní právní subjektivitou. Moravskoslezský pakt zaměstnanosti, z. s. se tak po Moravskoslezském inovačním centru (MSIC) a společnosti MS Investice a Development (MSID) stává třetí organizací Moravskoslezského kraje zaměřenou na trh práce a přípravu lidských zdrojů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice