8. 2. 2019

Vloni poprvé veřejnost vybírala Osobnost Moravskoslezského kraje, občané kraje nominovali celkem 53 lidí. První titul získal herec, režisér, pamětník holocaustu a bojovník za svobodu Luděk Eliáš. Letos výzva pokračuje. Znáte ve svém okolí někoho, kdo si zaslouží ocenit za zásluhy o rozvoj Moravskoslezského kraje nebo jiné výjimečné činy? Nominujte ho. Může to být politik, lékař, umělec nebo třeba ‚jen‘ teta ze sousedství. Své návrhy nám můžete opět zaslat až do konce února 2019. Na stránkách MS kraje je k dispozici anketní lístek, který odešlete elektronicky nebo poštou na moravskoslezský krajský úřad. www.msk.cz

 

Téměř ke třem desítkám událostí vyjely v souvislosti se silným větrem jednotky profesionálních, dobrovolných a podnikových hasičů na území Moravskoslezského kraje zhruba od páteční 21. hodiny do sobotního rána. Přes den pak přibývaly další. Kopřivnická jednotka byla povolána k osmi událostem. Šlo hlavně o odstraňování spadlých stromů a provizorní opravy střešní krytiny na rodinných domech i veřejných budovách. Asi největší škodu způsobil pád ocelové konstrukce z budovy České spořitelny. Hasiči zabezpečili místo zásahu, provedli rozřezání a nastříhání konstrukce pomocí kotoučové rozbrušovací pily a hydraulického vyprošťovacího zařízení. události musela dokumentovat policie, poryvem větru plechový kontejner určený na oblečení poškodil osobní automobil, stromy a větve padaly na auta, na domy a ploty. Ještě v úterý těžký sníh poškodil okapový systém na Medical centru. Události se obešly bez zranění.

 

V pátek 8. února v Kulturním domě Štramberk od 15.30 hod. se všechny malé i velké děti mohou těšit na tradiční maškarní ples. Zahraje DJ Stoupa. Pro všechny jsou připravené soutěže a hry. Vystoupí taneční kroužky. Vstupné 40 Kč. Více na tel. čísle 556 813 019.

 

Již tento pátek 8. února od 19.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice se uskuteční tradiční Country bál. K tanci zahraje skupina Cizinci & Kondoři. Během večera si můžete vyzkoušet výuku country tanců v podání skupiny Colorédo v Horních Moštěnic. Dobové kostýmy jsou vítaný. Vstupné 130 Kč. Více na tel. čísle 777 259 160.

 

Děkanátní ples mládeže děkanátu Nový Jičín se uskuteční v pátek 8. února od 19.30 hod. v Kulturním domě Příbor. Vstupenky možno zakoupit na Tickin.cz nebo přímo na místě. Vstupné 100 Kč v předprodeji, na místě 150 Kč. V poslechu a tanci zahraje skupin YPSILON.

 

Zabíjačka na Fojtství v Kopřivnici. V sobotu 9. února od 9.00 hod. v areálu Muzea Fojtství proběhnou ukázky řeznického řemesla a vepřové hody. Od 9.00 hod. můžete zhlédnout ukázky řeznického řemesla, ochutnat tradiční zabíjačkové pochutiny a dobře se pobavit za doprovodu harmoniky. Stejně jako loni bude zabíjačka probíhat pod taktovkou řezníka Milana Žabčíka z Trojanovic, který předvede výrobu jelit, jitrnic a klobás, odpoledne pak bude následovat bourání prasete.

 

PŘEDNÁŠKA v Příboře: Velká cesta škodou 100 do Mongolska. V sobotu 9. února od 16.00 hod. v restauraci U Čápa se uskuteční beseda Jany a Dana Urbanových. Přijďte si poslechnout vyprávění o tom, jak Urbanovi vyrazili ze Strašína přes Pamír do Mongolska, a nakonec do Prahy na Václavák. Sáhli si při tom až na dno, projeli vyprahlou stepí ve 40 stupňových vedrech, topili se v bahně, zapadali sněhem a málem zmrzli, vydrápali se do víc jak 4600 metrů, jeli tam, kam si trumfnou jen velká terénní auta, okradli je, pomohli jim. Několikrát byli na pokraji konce, ale nakonec vyřešili všechny problémy a podařilo se jim ve zdraví vrátit domů. Nyní už se smějí a chtějí svůj příběh předat dál. Na cestu se vydali se Škodou 100 z roku 1969.

 

Maškarní ples pro dospělé. V sobotu 9. února od 19.00 hod. v Katolickém domě Lubina se proběhne ples pořádaný Spartak Lubina. Zahraje skupina Koprock.

 

Sbor dobrovolných hasičů pořádá v sobotu 9. února od 19.00 hod. v sále Obecního domu Hájov tradiční hasičský ples. K tanci a poslechu hraje skupina YPSILON. Těšit se můžete na vystoupení hajovských hasičů.

 

Rodičovské sdružení a vedení ZŠ Emila Zátopka pořádají v sobotu 9. února od 19.30 hod. v Kulturním domě Kopřivnice tradiční ples pro rodiče. Zahraje skupina Sága a Disco. Předprodej vstupenek na ZŠ Emila Zátopka.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice