11. 2. 2019

Soutěž o publikaci „Vyrobeno v Tatře, ale tatrovka to není“. Věnovalo Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda v Příboře. Soutěžní otázka: Kolik exponátů bylo k vidění na výstavě „Vyrobeno v Tatře, ale tatrovka to není“?

  1. A) 100 b) 350 c) 1000

Odpovědi posílejte ve tvaru vaše jméno mezera a odpověď prostřednictvím sms na telefonní číslo           774 599 474

 

Nebo prostřednictvím formuláře na www.ktkstudio.cz/soutez. Uzávěrka: středa 13. února 2019 v 10:00 hod.  

 

O výhercích budeme informovat v dalším vydání KM a na webových stránkách KTK. Kniha je připravena k převzetí ve studiu KTK.

 

Mladý, asi tříletý medvěd hnědý se pohybuje kolem Ostravice a Starých Hamrů v Beskydech. Není plachý, už jej zahlédlo několik turistů či lesníků. Zřejmě jde o jednoho ze dvou medvědů, kteří se v posledních měsících v Beskydech vyskytují. Medvěd hnědý se podle lesníků zdržuje v údolí potoka Řečice ve Starých Hamrech. Asi tříletého jedince tu poprvé lidé viděli 17. ledna. Šelma se pravidelně vrací do přezimovací obůrky Jatný, odkud odchází do údolí. Strhla už tři jeleny. Ochránci přírody se medvěda pokusili vypudit hlukem. To se na chvíli podařilo, později se ale šelma na zimoviště vrátila.

 

Nemocnice Nový Jičín dnes 4. 2. 2019 s ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci v regionu vyhlásila plošný zákaz návštěv. Důvodem je zvýšený počet akutních respiračních onemocnění v Moravskoslezském kraji. Jde o preventivní opatření, jehož cílem je chránit pacienty a zabránit šíření onemocnění. Platnost tohoto opatření bude ukončena neprodleně po zlepšení epidemiologické situace.

 

 

KTK nabízí nový kanál pro kutily – Hobby TV. Za vznikem televize stojí společnost S&P Sales House, která je známá tvorbou stanic MŇAM TV a MŇAU TV. Všechny tři kanály jsou součástí Základní nabídky. HOBBY TV chce být inspirací pro každého – jak pro ženy tak pro muže, pro všechny věkové skupiny. Je zaměřen na architekturu, interiérový design a zahradu, ale na své si přijdou i fanoušci, jež rádi sledují pořady o zvířatech, vaření, módě, kultuře, hudbě, cestování a spoustu dalších témat.

 

Lidé mohou do konce února nominovat výjimečné osobnosti, ale i společensky odpovědné organizace, firmy či obce. Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost a anketu Osobnost Moravskoslezského kraje vyhlásil hejtman Ivo Vondrák koncem minulého roku. Nominace může veřejnost zasílat do konce února, slavnostní vyhlášení je plánováno na květen tohoto roku. Anketa Osobnost Moravskoslezského kraje upozorňuje na výjimečné osobnosti severní Moravy a Slezska už druhým rokem. Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost budou letos předány podesáté.

 

Příbor chystá veřejné licitační řízení o prodeji nemovitostí v lokalitě Za školou Npor. Loma. Předmětem prodeje je 35 pozemků pro výstavbu rodinných domů. K hranicím pozemků budou přivedeny veškeré inženýrské sítě. Pro výstavbu v dotyčné lokalitě jsou vypracovány závazné regulativy, jichž účelem je dosažení harmonického prostředí v návaznosti na stávající zástavbu a na otevřenou krajinu. Licitační řízení je naplánováno na 4. a 5. března.

 

Městská knihovna Kopřivnice zve děti v úterý 12. 2.  na tvůrčí dílnu k Valentýnu. V knihovně budeme vyrábět různé drobné dárečky s motivem srdce, od 13 do 17:30 hod.

 

Nenechte si ujít přednášku Úvod do homeopatické léčby, 12. 2. s Hankou Chocholatou. V Divotvůrně na Kadláčkově ulici od 18:00 hod.

 

Městská knihovna Kopřivnice v rámci cestovatelského cyklu zve na besedu o putování po Kubě s názvem Kuba – perla Karibiku. V úterý 12. 2. 2019 od 18 hodin se představí Darina Klichová.

 

Veřejné jednání pracovních skupin, zaměřené na seniory a osoby se zdravotním postižením, znevýhodněným a jiným omezením, v rámci plánování sociálních služeb se koná ve středu 13. 2. na radnici od 15 hodin.

 

Ve středu 13. 2. od 17:30 ve vile Machů přednáší P. Roman Macura na téma KŘESŤANSTVÍ.

 

Oprava plynovodu nad základní školou Emila Zátopka si vyžádala pokácení tří břízek, z aleje, která lemuje ulici pod bílou horou. Plynaři tady připravují rekonstrukci stávajících nízkotlakých ocelových plynovodů a plynových přípojek na ulicích Pod Bílou horou, Ke Koryčce, Školní a Záhumenní. Bylo nutné odstranit stromový porost nad stávajícím vedením, povolení města bylo vystaveno pro skácení 3 bříz a 1 borovice vejmutovky. Pokácené dřevo zůstává ve vlastnictví města a bude následně prodáváno občanům dle pořadníku, který vede fa Slumeko.

 

V úterý 22. ledna proběhlo v Novém Jičíně vyhlášení a ocenění nejlepších policistů územního odboru Nový Jičín za rok 2018. Za mimořádné pracovní úspěchy si ocenění nejlepší pracovník převzalo 13 policistů, z Kopřivnického obvodního oddělení to byla Vlasta Petrášová. Celkem 15 policistů si převzalo medaile „Za věrnost“, tedy za déle jak 10 let trvání služby. Medaili třetího stupně z Kopřivnice získal Marek Mičaník. Medaili policejního prezidenta „Za zásluhy o bezpečnost“ získal z místního obvodního oddělení Tomáš Jaroň. Slavnostní shromáždění bylo ukončeno oceněním sportovcům roku 2018.

 

Stovkám pacientů už pomohla Ordinace pro chudé v Ostravě. Zdravotnické zařízení od loňského ledna provozuje místní pobočka Armády spásy. Dostupnou lékařskou pomoc využívají hlavně lidé bez domova, sociálně slabší nebo třeba senioři. Celkem ji za tu dobu navštívilo přes 800 pacientů. Nejčastěji přicházejí lidi s akutními zdravotními potížemi. V zimě je to nachlazení, kašel, zánět průdušek, někdy i zápal plic. Často jsou to i rány, kožní choroby, kardiovaskulární nemoci.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice