13. 2. 2019

Daruj plazmu na Valentýna a vyhraj wellness pro dva. Transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín Vás zve na valentýnskou akci pro dárce plazmy. Přijďte 14. 2. 2018 darovat krev a zapojte se tak do slosování o 3 poukazy do wellness pro 2 osoby v hotelu Abácie.

  

Město Kopřivnice aktuálně nabízí byty o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu a to na ulici Obránců Míru. Nabídka je určena široké veřejnosti. Vyplněná přihláška se odevzdává v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 18. února do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

Radnice začne distribuovat složenky za psy pro rok 2019. Na složenkách bude uvedena nejen jejich výše, ale i termín splatnosti poplatku. Podle schválené vyhlášky se poplatek platí podle místa trvalého bydliště za každého psa staršího tří měsíců. Za psy v panelovém domě činí poplatek tisíc korun, za dva psy pak 2 500 korun. Nejméně zaplatí důchodci, kteří žijí v Kopřivnici v rodinném domku, ti za svého psa zaplatí stokorunu stejně jako držitelé psů v místních částech. Splatnost poplatku se odvíjí od výše poplatku. Pokud je poplatek stanoven do 500 korun ročně, je splatný nejpozději do 28. února. V případě, že je vyšší než 500 korun za rok, může si poplatník zvolit jeho zaplacení ve čtyřech stejných splátkách, a to do 28. února, 31. května, 31. července a 31. října daného roku. Pokud majitel psa poplatek v daném termínu neuhradí, může mu jej správce poplatku podle schválené vyhlášky zvýšit až na trojnásobek.

 

Radnice zkoumá další starou skládku v Kopřivnici. Hydrogeologové podle odebraných vzorku mají za úkol zjistit, zda je půda kontaminovaná. Zkušenosti s podobným průzkumem již radnice získala před 8 lety, kdy se podařilo díky monitoringu odhalit a odstranit ekologické zátěže na desíti lokalitách v Kopřivnici a nejbližším okolí. Tentokrát probíhá průzkum v oblasti za čističkou odpadních vod. V lokalitě mezi původním tokem Kopřivničky a novým korytem vznikla skládka již cca před 40 lety. To se sem měl vyvážet stavební odpad při stavbě nové Kopřivnice. Na ploše zůstaly kusy betonu a železobetonových konstrukcí. Před časem ale místní lidé oznámili, že by tam mohl být i nebezpečný odpad. Kopřivnická radnice objednala průzkum u firmy Vodní zdroje Ekomonitor. Celkem má v plánu 15 nevystrojených sond a 6 vrtů. Hledání   nebezpečného odpadu přijde radnici na 900 000 korun. Do poloviny března by měly být dokončeny rozbory. V případě, že tu budou nebezpečné odpady zjištěny, budou zavřeny nebo vytěženy, to ukáže analýza rizik.

 

 Poprvé se před třemi lety ve vestibulu radnice objevily panely s prvotním návrhem proměny centra města. V pondělí 4. 2. byla na stejném místě zahájena další výstava věnující se podrobně modernizaci centra Kopřivnice. Nabízí návštěvníkům nové vizualizace budoucího vzhledu centrálního veřejného prostoru a plán prací v jednotlivých fázích projektu, vybavení centrální plochy, městském mobiliáři a informace o průběhu dosavadních jednání o proměně tváře města. Radnice nechala vyhotovit velký banner a dvanáct informačních panelů, na kterých se snaží zodpovědět nejčastější a nejzásadnější otázky týkající se této velké investiční akce. Výstavu uvedl starosta města s tím, že lidé se budou takto moci takto seznámit s plánovanou rekonstrukcí a také jednoduše nahlédnout do minulosti tohoto záměru. Vernisáže se kromě vedení města účastnil i autorský tým pod vedením architekta Kamila Mrvy. Expozici připravila společnost Plus Design & Marketing s.r.o. pod vedením Petra Čaníka.

 

Turisté v jihoamerické poušti Atacama mohou zažít jedinečnou šestihodinovou jízdu, která je dostane až do výšky 5700 metrů nad mořem. Vozí je při tom unikátní terénní autobus, který je postaven na podvozku TATRA PHOENIX. Zajímavostí jsou hned tři řiditelné nápravy, které vozu propůjčují výborné manévrovací schopnosti. Ty jsou potřebné na úzkých horských silničkách, v prudkých stoupáních a klesáních i v dunových polích. Vůz je vybaven třemi monitory a čtyřmi kamerami, jedna z nich je dokonce infračervená a umožňuje jak bezpečnou jízdu v noci, tak také pozorovat například hvězdy nebo noční život místních zvířat.

 

Dětské zastupitelstvo Kopřivnice po roce pořádá diskuzí mezi žáky základních škol a představiteli města Kopřivnice. Bude se konat ve středu 20. února od 9 do 11:30 v 10. patře radnice. Z každé kopřivnické základní školy by mělo přijít diskutovat 6 žáků z 2. stupně. Cílem je žáky naučit vyhledávat a zprostředkovávat si informace, motivovat je nebát se vyjádřit svůj názor a participovat, a obohatit je o nové informace z dění ve městě. Tématem budou například problémy města Kopřivnice z hlediska mladých lidí, centrum našeho města, informovanosti veřejnosti a v čem vidí mladí jedinečnost našeho města.

 

Valentýnský večer se chystá ve Vile Machů ve čtvrtek 14. 2., od 18:00 tu bude vyhrávat LAM TRIO

 

Tragédie Maryša zaplní KDK ve čtvrtek 14. 2., divadelní představení v rámci předplatného přiveze Divadlo Petra Bezruče (Ostrava), v hlavní roli Pavla Gajdošíková, začátek je v 19 hod.

 

„Pro tebe cokoliv“ je výborná francouzská komedie, HRAJÍ: Jana Paulová, Pavel Zedníček ve čtvrtek 14.2. v BD v NJ od 19 hod.

 

Základní škola v Lubině neúnavně pomáhá. Letos se celá škola zapojila do 7. ročníku projektu Sněhuláci pro Afriku, jehož cílem je pomoci dětem v Africe ke vzdělání. Akci organizuje nezisková organizace Kola pro Afriku. Cílem je postavit co nejvíce sněhuláků, pomáhá dobrovolné startovné 10 kč za každého sněhuláka. V lubině kvůli přechodnému nedostatku sněhu postavili sněhuláka v tělocičně, stačilo, když si děti oblékly bílá trička a bílé ponožky. Celkem se vybralo 2.282 Kč – přispěli rodiče, děti a pracovníci Městského úřadu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice