6. 2. 2023

Letos se koná již 28. ročník soutěžní přehlídky dětských a mladých zpěváků populární a lidové písně, Přehlídka je určena dětem z mateřských a základních škol. Soutěž má tři kola, castingy se konají na školách od 6. do 23. února.  Účastníci Semifinále se před porotou a diváky představí 8. března v kulturním domě, z těchto účastníků porota vybere desítku finalistů, kteří absolvují poslední klání 14. března – na akci bude udělena cena diváků a titul koprstar udělí tradičně diváci v SMS hlasování plánované od 24. do 31. 3. Vyhlášení výsledků proběhne 4. dubna na jarním koncertě sborů a kapel kopřivnických škol.

KOPRSTAR 2023-28. ročník soutěže

Castingy na MŠ a ZŠ – 6. 2. – 23. 2.

čtvrtek 23. 2.        Casting DDM

středa 1. 3.           MINIKOPRSTAR 2023 – kinosál od 15:00 do 17:00 hodin

středa 8. 3.           Semifinále Koprstar 2023 – kinosál od 15:00 do 18:30 hodin

úterý 14. 3.           Finále Koprstar 2023 – kinosál od 15:30 do 17:30 hodi

vysílání v KTK + hlasování (774 599 474) 24. 3. – 31. 3. 2023

úterý 4. 4.             Jarní koncert (sbory) + vyhlášení Koprstar 2023 – sál KDK

 

Řada nemovitostí v ČR má neznámé vlastníky a pokud se do konce letošního roku k nemovitostem nepřihlásí, propadne jejich majetek do vlastnictví státu. Proto Vám doporučujeme nahlédnout do seznamu nedostatečně identifikovatelných vlastníků, zda Vám nebo Vašim předkům náhodou nepatří nemovitost, o níž nevíte. V Kopřivnici a místních částech jde o několik pozemků. Více informací najdete na portálu občana Kopřivnice, kde je přiložený seznam nedostatečně identifikovaných vlastníků.

 

Letošní Tříkrálová sbírka dokázala, že lidé jsou štědří i v této ekonomicky složité době. Kopřivnická charita vybrala 1. 277 708 kč, 178 skupinek koledovalo v 16 obcích: Hájov, Hodslavice, Hostašovice, Kopřivnice, Libhošť, Lubina, Mořkov, Příbor, Rybí, Sedlnice, Skotnice, Štramberk, Veřovice, Závišice, Ženklava a Životice. Vybrali o 50 000 korun více než v loni. Získané peníze budou využity na pomoc potřebným v současné zhoršující se ekonomické situaci- 80 000, 455 000 korun bude použito na zajištění prostředků na provoz sociální služby  a 65 000 na obnovu vozového parku. Každý rok se vybere více, V Kopřivnici ale byli lidé méně štědří než vloni, 25 skupinek vybralo 182 043.

 

Putovní výstava s názvem Od jara do podzimu ve vestibulu radnice upozornila na stěžejní témata životního prostředí– voda, vzduch, zeleň, odpady a konzum. Výstava vznikla vloni v rámci projektu Kopřivnická Trvalka, jehož cílem je vzdělávání občanů všech věkových kategorií v oblastech globální odpovědnosti, péče nejen o životní prostředí, ale i o vlastní zdraví, participace veřejnosti a posilování komunitního života ve městě. Výstava je nyní připravena putovat po školách. Stejně jako předchozí osvětová expozice s názvem Hravě o globálních tématech. Obě výstavy si mohou bezplatně vypůjčit jak školy, tak i další organizace či pořadatelé kampaní a akcí. Panely si můžete zapůjčit na e-mailu ivana.holubova@koprivnice.cz.

 

Město Kopřivnice na svém oficiálním facebookovém profilu v pondělí odpoledne vydalo varování před medvědem, který se údajně pohybuje v bezprostřední blízkosti města. Několik myslivců upozornilo, že zahlédli medvěda u Janíkovy louky. Poprvé výskyt medvěda zaznamenali v Lichnově v lesíku na Okluku 6.ledna 2023. Následná hlášení o výskytu šelmy přišla i z Veřovic, Horeček a červeného kamene. Dle velikosti by se mohlo jednat o 2-3 leté zvíře. V tuto chvíli nemáme o jeho přítomnosti žádné pobytové znaky a navíc se významně ochladilo -i tak město preventivně varuje občany města, vzhledem k tomu, že se jedná o navštěvovanou lokalitu. Zástupci CHKO Beskydy byli vyzváni, aby prověřili aktuální situaci a zmapovali případné stopy. Přestože dosud nejsou konkrétní důkazy výskytu a medvěd je plaché zvíře – nelze situaci zlehčovat a je doporučeno, aby se lidé pohybovali po vyznačených turistických trasách a nepouštěli na volno psy.

 

Pokud máte v plánu jednání na kontaktním místě KTK, upozorňujeme, že kontaktní místo bude v pátek 10. února 2022 z provozních důvodů uzavřeno!

 

V rámci volného vysílání, které probíhá od 1. 2. 2023 je pro zákazníky ktkdigi odkódován kanál z placené nabídky – NATIONAL GEOGRAPHIC WILD HD. National Geographic Wild se jako minulý rok bude každou únorovou neděli věnovat nejdivočejším kočkovitým šelmám – tvorům s velkolepou silou, divokostí a krásou, kterým hrozí vyhynutí. Na diváky čekají působivé a silné příběhy se lvy, tygry, gepardy a leopardy ze všech koutů světa. Zatnout drápky s National Geographic Wild je opravdu jednoduché.

 

Lyžařský areál Svinec obnovuje provoz tuto středu 25.1.2023. Otevřeno bude od 10 hodin, v sobotu a neděli od 9 hodin. K dispozici budou hlavní i dětská sjezdovka a SKI bar. Další informace najdete na www.skisvinec.cz nebo facebooku LK Svinec. Zimní Svinec se těší na lyžaře a vaší návštěvu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice