6. 3. 2020

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Pod Bílou horou v místě vyvěšení letáků v pátek 6. března od 8 – 14 hodin.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici  Husova č.p. 429 a na ulici Komenského č.p. 416 a 452 v pondělí 9. března od 7:30 – 15:30 hodin.

 

V závěru týdne si v Kopřivnici připomeneme výročí narození prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Tradiční pietní setkání se uskuteční u pomníku TGM v pátek 6. března od 17 hodin. Všichni jste na něj srdečně zváni!

 

Město Kopřivnice upozorňuje obyvatele na úplnou uzavírku mostu M01 vedoucího přes potok Sýkoreček v Lubině. Úplná uzavírka mostu a částečné omezení ulic k němu vedoucích z důvodu oprav mostu je naplánovaná v termínu od 9. března do 30. června letošního roku. Omlouváme se tímto za komplikace a děkujeme za pochopení.

 

Soutěž spojující sběr s charitou. To je ve zkratce Baterkománie, do které se v letošním roce vůbec poprvé zapojilo také město Kopřivnice. Jak napovídá název, od začátku letošního března se na radnici sbírají staré baterie a třídí se odpad, i když zase trochu jinou formou. Soutěž se netýká pouze úředníků, zapojit se může kdokoliv. „V termínu od 1. března do 30. srpna letošního roku může kdokoliv z řad široké veřejnosti na úřad přinést staré baterie a vložit je do nádoby tomu určené, která je umístěna v blízkosti Informací kopřivnické radnice,“ prozradila za odbor životního prostředí, který soutěž zaštiťuje Lucie Kubalcová. Organizátoři projektu – nezisková organizace ECOBAT věnuje za každý kilogram nasbíraných baterií 10 korun na charitativní nebo obecné prospěšné projekty v regionu, a to až do výše 100 000 korun. „My jsme se rozhodli Baterkománií podpořit sociálně terapeutickou dílnu na ulici Školní,“ prozradila Lucie Kubalcová s tím, že v soutěži měst, vyhraje to, kde se během trvání projektu do sběrné nádoby podaří vytřídit nejvíce baterií v přepočtu na zaměstnance úřadu. Z Baterkománie bylo na charitativní nebo obecně prospěšné projekty rozděleno 205 505 korun. První Baterkománie se uskutečnila v roce 2018 v Kraji Vysočina, druhá v roce 2019 v Jihomoravském kraji. Letos se do soutěže spojující osvětu a charitativní činnost zapojil kraj Moravskoslezský.

 

Bohumil Klepl v jedinečné komediální ONE MAN SHOW o zamilovaném uklízeči z nákupního centra. Máte chuť nechat si vysát každodenní starosti z hlavy? Přijďte se podívat na tuto romantickou komedii plnou vtipných eskapád, neuvěřitelných hrdinských kousků, trapných nárazů na držku a snění. Patrik Hartl, autor hitu Hvězda s Evou Holubovou a režisér nejúspěšnější české one man show Caveman, představuje výjimečný komediální talent Bohumila Klepla v osvěžujícím milostném příběhu, který vás zaručeně příjemně naladí. One man show s Bohumilem Kleplem se uskuteční v pátek 6. března od 18.00 hod. v Kulturním domě Příbor. Vstupné 400 Kč. Přístupnost od 15 let! Vstupenky zakoupíte na pokladně Kulturního domu Kopřivnice nebo online na Kulturní dům Příbor.

 

Štramberská divadelní přehlídka: „Drcla loktem o kredenc“. DS CHAOS Valašská Bystřice zahraje hru Roberta Vrby „Drcla loktem o kredenc“. První divadelní představení se odehraje v pátek 6. března od 19.30 hod. v Kulturním domě Štramberk. Vstupné 100 Kč, snížené 50 Kč. Možnost zakoupit si permanentku na všechny představení cena 500 Kč. Vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru nebo v den představení půl hodiny před začátkem programu. Kompletní přehled divadelních představení naleznete na Město Štramberk.

SOBOTA | 7. března 2020

 

Už 25. Ples Masarykova gymnázia v Příboře se uskuteční v sobotu 7. března od 19.30 hod. v Kulturním domě Příbor. K poslechu i tanci hraje hudební skupina SÁGA. Vstupné 200 Kč. Předprodej vstupenek u Mgr. Silvie Piškytlové.

 

A je to tady! Dlouho očekávaný Muzikantský ples Kopřivnice je tady. Už tuto sobotu 7. března od 20.00 hod. v Kulturním domě Kopřivnice. Během večera vystoupí hudební kvartet se širokým repertoárem a instrumentálním obsazením Rivieras show band, známá kapela Expedice Apalucha, ostravský rockový CoverBand Nagauč, Cimbálová muzika Pramínky, Neo Chess Sunny Rock And Roll Band, americko-česká kapela L. A. Sunday a mnoho dalších.

 

Klub házené Kopřivnice pořádá v sobotu 7. března od 20.00 hod. tradiční házenkářský ples, který se koná v Katolickém domě Kopřivnice. K tanci a poslechu hraje rocková skupina MENUET.  

 

V neděli 8. března od 14.00 hod. v FyzioRelaxCentrum Štramberk (vedle pošty) se uskuteční přednáška na téma: Ruka, Výživa na vlastní pěst, Podej ruku. Dále vás čeká uvítací balíček a drobné občerstvení. Rezervace nejpozději do 6. března na tel. čísle: 723 002 255.

 

Pygmalion, Příbor. Londýnský profesor fonetiky Henry Higgins, který si zamane, že pouliční prodavačku květin Lízu Doolittlovou, vyjadřující se otřesným jazykem trhovkyně, přetvoří v dámu, která svými způsoby (výslovností i vystupováním) obstojí i mezi těmi nejvyššími společenskými vrstvami. Rozhodnutí, učiněné částečně z plezíru a v sázce s přítelem plukovníkem Pickeringem, má však pro Higginsův život nečekané dopady – neboť zcela proměněn jejich vzájemným zápolením neodchází pouze „objekt experimentu“ Líza, ale samotný její vychovatel. Divadelní hra G. B. Shawa sehraná divadelním souborem Pod věží Štramberk se odehraje v neděli 8. března od 17.00 hod. v Kulturním domě Příbor.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice