6. 4. 2015

 

Slavnostní předávání ocenění v prestižní anketě Hasič roku 2014se konalo ve čtvrtek 2. 4. v Praze. V kategorii Projekt roku 2014 obsadil třetí místo Systém vyrozumění, varování a chemického monitoringu v Moravskoslezském kraji – CHEMON. V ohrožených objektech jsou instalovány terminály, které zajišťují vyrozumění o havárii a informují o žádoucím chování obyvatel. Systém byl realizován i na zimním stadionu v Kopřivnici.

 

 

Změny na lince Nový Jičín – Sedlnice – Ostrava. V souvislosti se zavedením železniční dopravy na letiště v Mošnově dochází od 13. 4. 2015 ke změnám jízdního řádu na autobusové lince 880670 Nový Jičín – Sedlnice – Ostrava. Na lince jsou zavedeny nové spoje, které navazují na začátky a konce pracovních směn v průmyslové zóně Mošnov a rovněž na vlakové spoje linky S2 Mošnov – Ostrava.

 

 

PŘERUŠENÍ DODÁVKY PITNÉ VODY Z DŮVODU HAVÁRIE NA VODOVODNÍ SÍTI proběhne  v obci Mniší, od mostu po autobusovou točnu (v místě vyvěšení) ve dnech 7.4. a 9.4. 2015 OD 8:00. Předpokládaný termín obnovení dodávky vody: 14:00.

 

 

Pracovníci Nízkoprahového denního centra Racek zvou zájemce na Den otevřených dveří v sociální službě. Na adrese Horní 1113 (u Azylového domu, od centra Kopřivnice směr Štramberk) ve čtvrtek 30. dubna 2015 od 13:00 do 16:30.

 

 

DEN ZEMĚ: Ve čtvrtek 23. dubna 2015 pořádá Racek Den Země – sběr odpadků v lese na Bílé hoře. Jsou zváni uživatelé centra Racek, Noclehárny i Azylového domu. Program: 8:00 sraz v Rackovi, 8:00 – 9:00 snídaně (kafe, vánočka, čaj), 9:00 – 12:30 sběr odpadků, 12:30 – 14:00 oběd. V případě nepřízně počasí se akce uskuteční o týden později. Zájemci, přijďte se nahlásit do Racka.

 

 

Pozor na nákupy na internetu. Existuje spoustu podvodníků, kteří na internetu vystupují pod nejrůznějšími smyšlenými jmény a nabízí mnohdy imaginární zboží, které k vám nikdy nedorazí. Nejen jednotliví prodejci, ale také internetové obchody mohou být podvodné. Pokud nechcete přijít o své peníze, nechte si objednané zboží zaslat na dobírku. Pokud zjistíte, že v doručené balíku není zboží, které jste si objednali, vše neprodleně oznamte na Policii České republiky. Policie je oprávněna tyto peníze okamžitě zajistit a vrátit podvedenému zákazníkovi. Pokud by prodejce trval na platbě přes účet, domluvte se pouze na platbě této menší částky na účet. Ta činí většinou kolem sto korun, záleží na velikosti zásilky. Zbytek peněz zaplaťte dobírkou. Tímto způsobem můžete přijít pouze o stokorunu a ne o tisíce. Také v dalším případě internetového podvodu, nakupující nepřišla o své peníze. Žena se s prodejcem dohodla na zaslání zboží na dobírku, kterou obdržela na začátku února 2015. Po převzetí zásilky a zaplacení částky větší jak 3 tisíce korun zjistila, že se uvnitř balíku místo objednaného telefonu Iphone 4S nachází jen několik kamenů a zmačkané noviny. Vše okamžitě oznámila a policisté tuto částku zajistili a peníze ženě vrátili.

 

 

Už za 31 dní přivítá Ostrava spolu s Prahou Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015. Významnou mírou k organizaci sportovního svátku přispěli Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava – každý z těchto subjektů investoval do akce 30 milionů korun. Do Ostravy se hokejový šampionát vrací po 11 letech. Pořadatelstvím mistrovství světa Ostrava potvrzuje, že patří k významným sportovním metropolím v mezinárodním měřítku. V těchto dnech je na „návštěvě“ v Ostravě trofej pro vítěze šampionátu. Týden zdobila vestibul magistrátu města Ostravy, dnes se přestěhuje do Dolní oblasti Vítkovic, kde bude vystavena spolu s medailemi, o něž budou nejlepší hokejisté planety od 1. do 17. května bojovat.  Perfektní připravenost hlásí multifunkční ČEZ Aréna, která prošla v uplynulých měsících úpravami za desítky milionů korun. Jednou z priorit organizátorů je zajištění bezpečného zázemí nejen pro účastníky šampionátu, ale především pro všechny sportovní fanoušky i veřejnost. Fanouškům, kteří se do ČEZ Arény nedostanou, je adresováno pozvání do oficiální Fan zóny, kde si mohou hokejové zápasy užít prostřednictvím velkoplošných obrazovek. Připraveny budou prezentace partnerů šampionátů, chybět nebude občerstvení v klidových zónách.

 

Automobilovou plošinu pro záchranné a likvidační práce ve výškách a nad volnou hloubkou ve čtvrtek 2. dubna 2015 převzal od zástupců vedení Moravskoslezského kraje Sbor dobrovolných hasičů Frenštátu pod Radhoštěm, profesionální hasiči obdrželi vybavení chemické laboratoře a pojízdnou chemickou laboratoř. Kraj tak plní svůj slib dovybavit záchranné složky města Frenštátu pod Radhoštěm moderní technikou, který dal po mimořádné události – výbuchu plynu v obytné zástavbě – před dvěma lety.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice