3. 4. 2015

 

Obliba Drtiče roste – kdo zaváhal, nepojede. Necelých čtrnáct hodin. To je čas, který měli zájemci na přihlášení do 18. ročníku poloorientačního cyklomaratonu Kopřivnický Drtič. Prakticky přes noc se na startovní listinu zapsalo 950 závodníků a dalších 200 náhradníků. Do startu přitom zbývají téměř tři měsíce.

 

 

Likvidace autovraků proběhne již první dubnový víkend. V sobotu 4. dubna nabídne město Kopřivnice občanům další možnost bezplatné likvidace autovraků. Majitelé nepojízdných vozů tak mohou ušetřit až několik tisíc korun za jejich odtah a stání na vyhrazeném parkovišti. Kompletní vraky budou moci dokonce zpeněžit.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že budou probíhat odstávky pitné vody vždy od 8:00 – 14:00 hodin:

  1. dubna – část ulice Dukelské
  2. dubna – Štramberská, Erbenova a Dvořákova (v místě vyvěšení)

Dne 8. dubna bude přerušena dodávka pitné vody od 8:00 – 10:00 hodin na ulici Drážné, Janáčkově a Horečkově.

 

 

Z důvodů komplexního čištění komunikací a parkovišť bude dočasně omezeno stání motorových vozidel na vyznačených komunikacích. Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena. Čištění proběhne ve dnech: 2. dubna – ulice Husova, 3. dubna – Francouzská a Česká, 4. dubna – ulice Nádražní a Panská, 7. dubna – Kadláčkova, 8. dubna – Francouzská ulice.

 

 

 

Velkoobjemové vany na ukládání objemného odpadu z domácností jsou přistavovány dle harmonogramu vždy od 15:00 – 18:00 hodin. Dnes 1. dubna na ulici Janáčkově, 7. dubna na ulici Kadláčkově, 8. dubna Na Luhách a 9. dubna Pod Morávií.

 

 

Velkoobjemové vany na ukládání biologicky rozložitelného odpadu jsou přistavovány dle harmonogramu od 3. – 7. dubna v obci Lubina v těchto částech: Sýkorec u kamenného kříže, za benzinkou, za kruhovým objezdem, na hrázi, u mostu u hřiště, nad panelovou cestou, u železného mostu, na točně autobusů a na rozcestí pod přehradou.

 

 

Během velikonočních svátků uskuteční policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje v rámci celorepublikové dopravně bezpečnostní akce sérií dopravních kontrol. Akce je zaměřena na kontrolu dodržování pravidel silničního provozu, převážně maximální povolené rychlosti, zákazu požívání alkoholických nápojů, atd.

 

 

Hotel Praha má nového nájemce. Město Nový Jičín v úterý podepsalo smlouvu se společností Wellness hotel Abacie Nový Jičín. Po pětiměsíční prodlevě by se měl Hotel Praha znovu otevřít 10. května.

 

 

Začíná rekonstrukce zimního stadionu. Od 1. dubna je zimní stadion v Kopřivnici oficiálně staveništěm. Největší investiční akce, která letos město čeká, bude stát více než 28 milionů korun. Cílem projektu je modernizace chladící technologie, která povede ke zmenšení objemu skladovaného čpavku, eliminaci rizika možné ekologické havárie a snížení provozních nákladů z hlediska spotřeby energie. Náklady projektu přesahují 28 milionů korun, přičemž téměř 21 milionů pokryje dotace ze Státního fondu životního prostředí.

 

 

Před dvěma lety proběhla první elektronická aukce na dodávky elektřiny a plynu pro domácnosti v Kopřivnici a okolí. Přes 1 250 zapojených odběrných díky ní ušetřilo odhadem až 9 milionů korun. Jelikož smlouvy s vítězným dodavatelem za pár měsíců vyprší, chystá se letos aukce nová. Společný nákup energií bude opět probíhat pod záštitou města a zájemci se do něj mohou hlásit od 13. dubna do 7. května. Zapojit se mohou domácnosti, bytová družstva, společenství vlastníků, živnostníci i firmy z celého správního území Kopřivnice.

 

 

Úpravy kopřivnického sídliště Jih jdou do finále. Vloni započatá III. etapa revitalizace veřejných prostranství by měla být hotova v závěru dubna, další úpravy budou pokračovat v červnu. Dokončením posledních dvou provozních souborů vznikne na sídlišti Jih ucelená oblast komplexně revitalizovaného území. III. etapa revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Jih byla zahájena loni v srpnu a zahrnuje úpravy starého hřbitova, areálu Fojtství a vybraných chodníků. Úpravy na jednom z největších kopřivnických sídlišť byly zahájeny již v roce 2009, kdy radnice připravila Integrovaný plán rozvoje města pro obytnou zónu Kopřivnice Jih a na jeho realizaci získala téměř stomilionovou dotaci z Integrovaného operačního programu.

 

 

Od 1. dubna je správa Hradu v rukou města Štramberk. Valašské království bude ještě přechodnou dobu zajišťovat provoz Turistické chaty Dr. Hrstky. Dotazy a ostatní věci týkající se provozu Hhradu směřujte na Informační centrum Štramberk +420 558 840 617.

 

 

V sobotu oslaví své čtvrté narozeniny kopřivnická čajovna [árt té kafé] Mandala. Oslava se bude konat v jejich prostorách od 20.00 hodin. Zahrají Mandala DJ´s a promítat bude VJ Jaamor. Překvapení zaručeno a dary jsou vítány! Vstupné na akci je dobrovolné.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice připravil na pátek přednášku s názvem Buněčné kódy v nás. Paní Dari Puspa Kabardina od 18.00 hodin v malém sále kulturního domu popovídá o buněčných zápisech v těle, co nám způsobují, jak reagují, kdy se spouštějí a jakým způsobem se dají odstranit. Vyzkoušíte si mantru na odstranění negativních vlivů kolem nás, které přitahujeme na základě toho, co je v nás a zároveň je to mantra na naladění se na své Vyšší Já a Univerzum. Vše bude v rámci debaty. Mezi jednotlivými bloky uslyšíme hudební improvizaci Patrika Kee, čistou a vlídnou vibraci hlasu, který dává volnost Prostoru, aby se vyjádřil.

 

 

Podívat se můžete zajít v sobotu na Velkou cenu města Kopřivnice v plavání. XX. ročník závodů v plavání se uskuteční na místním krytém bazénu.

 

 

Velikonoční turnaj ve čtyřhře neregistrovaných hráčů a hráček ve stolním tenise. Hrát se bude v Kulturním domě ve Vlčovicích, a to v sobotu od 9.00 hodin (prezentace 8.00 – 8.30 hodin). Přihlásit se může maximálně 20 dvojic na e-mailu: pingpong@centrum.cz.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice