1. 4. 2015

 

Ze zdravotních důvodů herce Stanislava Zindulky Kulturní dům Kopřivnice odvolal z programu divadelního předplatného hru Návštěvy u pana Greena, plánovanou na čtvrtek 16. 4. 2015. Představení je až do konce této sezóny zrušeno. Náhradní termín je čtvrtek 8. října 2015 a bude na něj platit stávající abonentka.

 

 

Město Kopřivnice pořádá v centru města na pěší zóně ve dnech 1. – 2. 4. 2015 VELIKONOČNÍ JARMARK. Zveme rukodělné výrobce a prodejce velikonočního zboží i prodejce dalšího sortimentu spotřebního zboží, k nákupu obyvatele našeho města i okolí (bližší informace na tel. 556 879 658, 737 160 184).

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že ve středu 1. dubna od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v obci Mniší od mostu po autobusovou točnu a v Kopřivnici také od 8:00 – 14:00 hodin na ulici Lidické a Štefánikově. Dne 2. dubna nepoteče voda na ulici Polní a Pod Zahradami.

 

 

Ve Štramberku by měla vyrůst kaplička. Stát bude na štramberském kopci zvaném Kocvínek, nedaleko hlavní dominanty, Štramberské Trúby, kde byla kdysi údajně šibenice. Stavbu chce realizovat místní podnikatel Pavel Šmíra. Kaplička má podle prvních informací odkazovat na tradiční štramberskou dřevěnou architekturu. Nová kaple by měla stát v místě, kde těžba kamene kdysi vytvořila plošinu.

 

 

VERNISÁŽ: OHLÉDNUTÍ ZA KOPŘIVOU chystá Restaurant Mandala 2. dubna v 16:00

 

 

V pátek 3. dubna 2015 v 18.00 hodin jste zváni na přednášku BUNĚČNÉ KÓDY V NÁS. Mezi jednotlivými bloky uslyšíme hudební improvizaci Patrika Kee, to vše v Malém sále KDK.

 

 

Bazárek pro Elišku se chystá ve štramberku na sobotu  4.4.2015  od 10:00. Veškerý výtěžek z prodeje oblečení a hraček bude věnován Elišce Němcové z Lichnova na speciální léčbu Klim-Therapy v Lázních Klimkovice.

 

 

Valašské muzeum v přírodě – Amfiteátr na Stráni (Rožnov pod Radhoštěm) pořádá tradiční akci Velikonoce na Valašsku. V sobotu, v neděli a v pondělí 6. 4. 2015 vždy od 9:00 do 17:00, čeká vás pestrý jarmark s řemeslnými ukázkami.

 

 

V červnu zavítají do Kopřivnice účastníci charitativní cyklistické tour Na kole dětem, kterou již pošesté povede známý velocipedista a několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. Významný sportovní projekt na podporu onkologicky nemocných dětí podpořila rada města převzetím záštity a finančním darem ve výši 20 tisíc korun. Cílem projektu Na kole dětem je poukázat na preventivní význam sportu při výchově dětí a představit veřejnosti stejnojmenný nadační fond, z něhož jsou hrazeny rekondiční pobyty malých pacientů po onkologické léčbě. Letošní 6. ročník cyklotour je naplánován na 3. až 13. června, kdy peloton cyklistů absolvuje jízdu napříč celou republikou a navštíví téměř všechny kraje. K pelotonu se může přidat úplně každý, ať už na kousek, jednu etapu či celou trasu. Mezi účastníky se každoročně objevuje řada významných osobností, úspěšných sportovců a známých tváří. V roce 2014 se k akci připojilo přes 5 000 aktivních cyklistů, mezi nimiž bylo i několik Kopřivničanů. Letošní zastávka ve městě automobilů je naplánována na pátek 12. června.

 

 

Jubilejní 40. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Janáčkův máj i letos představuje atraktivní program. Svědčí o tom pět vyprodaných večerů přibližně dva měsíce před začátkem festivalu. Zájemci o mimořádné hudební zážitky mají možnost zajistit si vstupenky ještě na několik atraktivních koncertů, které se v Ostravě již nikdy zřejmě nezopakují. Mezi ně patří unikátní vystoupení deseti violoncellistů a dvou kontrabasistů, skladeb pro 48 strun na světě není mnoho. Půjde o originální program sestavený z děl různých autorů, jež v Ostravě dokonce zazní poprvé, a předvedou ho Brněnští violoncellisté se sopranistkou Marií Fajtovou. Dojde i k vytouženému vystoupení fenomenálního klavíristy Rafala Blechacze, vítěze Chopinovy soutěže, se kterým organizační štáb Janáčkova máje ladil termín vystoupení celé tři roky. Doprovodí ho orchestr Amsterdam Sinfonietta z Holandska.

Z Polska přijede Wroclaw Baroque Ensemble, s nímž budeme mít možnost si vyslechnout skladby polského Grzegorze Gerwazy Gorczyckého, kterému se přezdívá polský Händel. Impozantní je letošní přehlídka klavíristů: kromě Blechacze vystoupí také Paul Lewis, Jonas Vitaud, Karel Košárek a Martin Kasík. Vedle jazzového tria Josefa Vejvody, které vystoupí na symfonickém jazzovém koncertu s pražskými rozhlasovými symfoniky, se v tradičním jazzovém podvečeru na Landeku představí i mezinárodní jazzová formace legendárního českého jazzového kontrabasisty Františka Uhlíře. Neméně lákavým bude hudebně – dramatický večer s českou operní a divadelní legendou, Soňou Červenou. Janáčkův máj přinese i unikátní projekt, Den slezských varhan, který zahrnuje čtyři navazující koncerty ve čtyřech kostelích během jediného dne, v Hlučíně, Ludgeřovicích a dvakrát v Ostravě. Vystoupí na něm Petr Rajnoha, Petr Čech, Tomáš Thon a Pavel Rybka se zasvěceným průvodcem Jaroslavem Tůmou, který je také jedním z našich nejlepších varhaníků. Houslista Ivan Ženatý, jenž se stal prezidentem festivalu, se představí ve skladbách D. Šostakoviče, C. Francka a K. Schumannové. Součástí festivalu bude poprvé konference Evropské festivalové asociace a řada doprovodných akcí přesahujících významem rámec Ostravy, regionu i České republiky. Mezi vyprodané večery patří pěvecký recitál 29letého sólisty Státní opery ve Vídni, milánské opery La Scala a nejnověji Metropolitní opery v New Yorku Adama Plachetky, zahajovací koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava s německým šéfdirigentem Heiko Mathiasem Förstrem, který se na festivalu s Janáčkovou filharmonií představí vůbec poprvé, dále vystoupení České filharmonie, jež na závěrečném festivalovém koncertě provede pod taktovkou svého uměleckého šéfa Jiřího Bělohlávka Mahlerovu 3. Symfonii, čtvrtým vyprodaným koncertem je Královská filharmonie Liverpool s dirigentem Vasilijem Petrenkem a klavíristou Paulem Lewisem, jenž patří k nejlepším hráčům na klavír na světě a prozatím pátým vyprodaným večerem je vystoupení violoncellisty Jiří Bárta s provedením suit J. S. Bacha. Vstupenky na letošní festival Janáčkův máj si můžete  zajistit také v informačním centru v Kopřivnici. Kompletní program festivalu naleznete na webových stránkách – www.janackuvmaj.cz.

 

 

APRILCON 2015, 10. – 12. 4. 2015 –  Třetí ročník Aprilconu – Plnotučná dávka deskových her v DDM Kopřivnice.

 

 

CENA JOSEFA FABIÁNA PRO MALÁ MONSTRA.  Ze Setkání divadel malé jevištní formy 2015 ve Valašském Meziříčí ve dnech 20. – 21. 3. 2015 si divadelní soubor Malá Monstra odnesli Cenu Josefa Fabiána za představení Pekaři.

 

 

SPRÁVNÁ VÝŽIVA BATOLÁTEK, 7. 4. 2015, Přednáška nutriční specialistky Mgr. Kristýny Malinowské (specifika výživy, jaké potraviny vybírat, pitný režim, batolecí negativismus, mýty a fakta o výživě, dotazy, ochutnávka).

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice