30. 3. 2015

 

Hasiči zachraňovali v Kopřivnici chlapce z kontejneru na elektroodpad. Dvě jednotky hasičů se zapojily v neděli krátce po poledni v Kopřivnici do záchrany třináctiletého chlapce, kterého uvěznil klasický červený kontejner na elektroodpad. Jeho vytažení bylo rychlé a úspěšné, hasiči nemuseli v kontejneru vyřezávat bruskami žádný záchranný či evakuační otvor. Operační středisko hasičů se o chlapci, uvězněném v kontejneru, dozvědělo krátce po nedělním poledni od Městské policie Kopřivnice. Na místo ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Novém Jičíně a společně s ní jednotka dobrovolných hasičů z Kopřivnice. Do Kopřivnice vyjel také vyprošťovací speciál HZS MSK Tatra 815 z Nového Jičína, ten ale už nebyl zapotřebí a ještě na cestě k záchraně chlapce se mohl vrátit zpět na základnu. Hasiči záchranu vyřešili velmi rychle – kontejner položili na bok a s jejich pomocí se dokázal hubený chlapec vysoukat zpět velmi úzkým otvorem pro vhazování vyřazených přístrojů. Vyvázl bez zranění. Hasiči jej předali strážníkům. Na hasiči nevyslovenou otázku, proč chlapec lezl do útrob nebezpečného kontejneru, zřejmě nebylo těžké odpovědět. Nedaleko kontejneru postával na první pohled trochu podivný partner chlapcovy matky a hned vedle kontejneru ve Smetanově ulici se již před nedělním polednem nakupila pěkná hromádka vyřazených elektrospotřebičů.

 

 

Kabelová televize Kopřivnice, s.r.o. bude v roce 2015 provádět zateplení budovy č.p. Záhumenní 1152, ve které má své sídlo a provozní prostory. Stavební práce budou spočívat v zateplení stěn a střechy polystyrenovými deskami, opatření stěn novou fasádou a zhotovení nové střechy. Taktéž dojde k zateplení podhledů „krčků“, kterými je budova napojena na sousední objekty.

 

 

Dne 7. dubna 2015 bude zahájena stavba lešení kolem budovy č. p. 1152 a vytvořeno staveniště mezi budovou č. p. 1152 a č. p. 1151. Tyto stavební činnosti způsobí omezení volného pohybu na těchto plochách po celou dobu stavby. Upozorňujeme zejména nájemníky č. p. 1151 (Včelín), že u vstupu do tohoto objektu dojde k podstatnému omezení přístupu vlivem postaveného lešení. Děkujeme za pochopení.

 

 

Zapojte se do rychlosoutěže s Universal Channel a seriálem Městečkem Haven a vyhrajte originální knihu od Stephena Kinga: Zelená míle a další drobnosti od Universal Channel.

 

Jak se jmenuje hlavní hrdinka seriálu, která se v předchozí4.řadě ztratila?

  1. a) Moly
  2. b) Audrey
  3. c) Mara

 

Odpovědi zasílejte  ve tvaru:  VAŠE JMÉNO MEZERA VAŠE PŘÍJMENÍ MEZERA ODPOVĚD  

prostřednictvím SMS na telefonním čísle 774 599 474

nebo e-mailem: studio@ktk.cz

 

 

I když teprve začalo jaro, děti si již mohou vybírat, kam se vypraví na letní tábor – DDM letos připravil na výběr 19 pobytů s nejrůznějším zaměřením. Přihlášky jsou k dispozici přímo v domě dětí. v Nabídce jsou oblíbené sportovní, taneční a outdorové akce, nechybí pobyty s uměleckým zaměřením, tábor s pejsky, akce pro náctileté i speciály pro rodiče s dětmi – např. Itálie s cvičením či Holandsko na kolech. Uzávěrka přihlášek je 30. dubna 2015.

 

 

Statistika z úřadu práce k 1. březnu 2015 je opět příznivější, takže můžeme očekávat s přicházejícím jarním obdobím postupné snižování nezaměstnanosti jak v okrese Nový Jičín, tak v našem mikroregionu Kopřivnicko, který se mimo jiné vyznačuje tím, že máme největší počet volných pracovních míst v rámci celého okresu.

V Moravskoslezském kraji v únoru mírně ubylo lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti klesla o dvě desetiny na 9,8 procenta. Počet evidovaných uchazečů o zaměstnání v Moravskoslezském kraji (MSK) ke konci února t. r. je 84 465. Zároveň se také snížil o 0,2 p. b. i podíl nezaměstnaných osob. Počet nahlášených volných pracovních míst vzrostl o 739 na celkem 6 362. Nejvíce nezaměstnaných ubylo na Novojičínsku, kde je také nejnižší míra nezaměstnanosti (6,7 procenta). Celkem je v okrese NJ evidováno 7 310  UOP , z toho na Kopřivnicku to je 1901. Nově e do evidence přihlásilo 154 lidí. Kopřivnice nabízí celkem 555 volných pracovních míst, v okrese jich je dokonce 1309, o 1 PM se tedy uchází 6 lidí. míra nezaměstnaných osob činí na Kopřivnicku 6,32 procent.

Letošní meziroční únorové snížení počtu UoZ bylo v tomto měsíci v pořadí třetí, a to nejvyšší, od počátku celosvětové hospodářské krize z konce roku 2008. Téměř polovinu evidovaných uchazečů o práci v kraji tvoří ženy a desetina všech nezaměstnaných jsou lidé se zdravotním postižením. Stále platí, že nové uplatnění špatně hledají kromě čerstvých absolventů i starší lidé před důchodem.

 

 

ČEZ Distribuce a.s. oznamuje, že dne 30. března od 7:30 – 15:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v obci Mniší a části obce Tichá.

 

 

Nabídka města na nájem dvou městských bytů, které jsou určeny pro širokou veřejnost za podmínky přistoupení k dluhu dle výzev. Nabídka platí od 13. 3. 2015 do 30. 3. 2015. Jde o byt 1+2 o celkové ploše 52,30 m2, na ul. Obránců míru 709 a byt 1+1 o celkové ploše 41,11 m2 na ul. Alšova 1144.

 

 

Město Kopřivnice pořádá v centru města na pěší zóně ve dnech 1. – 2. 4. 2015 VELIKONOČNÍ JARMARK. Zveme rukodělné výrobce a prodejce velikonočního zboží i prodejce dalšího sortimentu spotřebního zboží, k nákupu obyvatele našeho města i okolí (bližší informace na tel. 556 879 658, 737 160 184).

 

 

 

Pro děti z Kopřivnice, Lubiny, Vlčovic a Mniší byl vyhlášen termín zápisu do Mateřských škol – a to v úterý 31. 3. 2015 od 8.00 do 15.00 hodin. Rodiče i s dětmi si mohou školky prohlédnout v rámci Dní otevřených dveří: V pondělí 16. 3. bude otevřeno v MŠ Jeřabinka a v Mniší, v úterý 17. 3. ve školkách v Lubině a na I. Šustaly, ve středu MŠ Krátká, a Česká, Čtvrtek 19. Března – školky Francouzská, Pionýrská a jako poslední v pátek 20. 3. je možno navštívit MŠ Záhumenní.

 

 

Pondělí 30. března 2015 – 18.00 hodin – Akademická posluchárna KDK: VŠE O PŮSTU aneb půst, půstování a zdravá výživa. O smyslu a významu půstu, převratných poznatcích o půstu a hormonální činnosti organismu i o možných kontraindikacích půstu přijde přednášet PhDr. Jiří Hřebíček ze Vzdělávacího centra Activconzult Zlín-Malenovice. Na přednášce obdrží všichni zájemci o dosažení zdraví vodítka a materiály ke snadnějšímu dosažení optimálního zdraví.

 

 

Úterý 31. března 2015 – 17.00 hodin – Velký sál KDK: Jarní koncert pěveckých sborů a kapel kopřivnických ZŠ. Vrcholem večera bude vyhlášení vítěze pěvecké soutěže KOPRSTAR 2015!

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice