27. 3. 2015

 

Letní čas pro Evropu. V neděli 29. března ve 02:00 začne platit letní čas. Znamená to, že bude potřeba hodiny posunout o 60 minut dopředu. Noc na 29. března tak bude o hodinu kratší.

 

 

Radní podpořili projekt Na kole dětem. V červnu zavítají do Kopřivnice účastníci charitativní cyklistické tour Na kole dětem, kterou již pošesté povede známý velocipedista a několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák. Významný sportovní projekt na podporu onkologicky nemocných dětí včera podpořila rada města převzetím záštity a finančním darem ve výši 20 tisíc korun.

 

 

Amatérské mistrovství České republiky v ledním hokeji – 2. turnaj: 27. 3. – 29. 3. 2015 Kopřivnice (DIVIZE „B“): MBR Karviná SK Olšovec EISBAREN Praha HC Nebory „B“ PINK PANTHER Piešťany NOVATOP Hájov AHC PREDS HC Albrechtice HC LAHVATORS SDH Petřvald FLASH TEAM NJ ASD DUKLA Jihlava Po tomto mistrovství bude provoz ledové plochy ukončen, led rozpuštěn a uzavřena sezóna 2014/2015 na Zimním stadionu. 

 

 

3. ročník soutěže v Halovém létání s letadly se koná v hale EZ 28. března od 8:00 hodin. Soutěže, kterou pořádá LMK Nový Jičín a ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici, se zúčastní i mistři republiky v této kategorii. Program je rozdělen dle kategorií. Pro diváky je připraveno atraktivní rychlostní létání kolem 2 kuželů vysokých cca 3 m, tzv. pylonů. Okolo 16. hodiny se bude létat tzv. Airace, podobný tomu, který létají skutečná velká letadla. Jedná se o slalom mezi 6 kužely rozmístěnými po ploše. Divácky atraktivní je také létání na hudbu, které bude připraveno 3x v průběhu celého dne.

 

 

Základní škola Emila Zátopka v Kopřivnici pořádá v pondělí 30. 3. 2015 tradiční Jarní koncert, spojený s výstavkou. Začátek koncertu, který se odehraje ve školní sportovní hale, je v 16:00 hodin. Vystoupí školní kapela OGABA, zpívat budou děti ze školního sboru pod vedením Evy Nedjalkové. Na MINIvýstavce si mohou návštěvníci prohlédnout obrázky a výrobky dětí 1. stupně naší školy – vše s tematikou JARO A VELIKONOCE. 

 

 

V neděli 29. března 2015 v 16 hodin v Kostele sv. Josefa ve Fulneku u příležitosti výročí narození J. A. Komenského se koná koncert dua KAMÉLIE, spojený s křtem cizojazyčného audioprůvodce městem Fulnek.

 

 

V sobotu můžete zavítat na Velikonoční jarmark, který se koná na Náměstí S. Freuda v Příboře od 8.00 do 13.00 hodin. K zakoupení zde budou různé rukodělné a řemeslné výrobky, dřevěné hračky, kraslice, velikonoční dekorace, keramika, pochutiny a mnoho dalšího. Od 9.30 hodin bude navíc probíhat doprovodný program před radnicí, ve kterém se představí děti z příborských MŠ a ZŠ a folklórní soubor spolu s cimbálovou muzikou Slepenica. Na své si přijdou i děti, které si budou moci v kreativních dílnách Luny Příbor vytvořit vlastní velikonoční dekoraci nebo si uplést pomlázku.

 

 

V Domě dětí a mládeže ve Štramberku se v sobotu od 10.00 do 18.00 hodin koná akce s názvem Masérská tour Masérny na Dlani aneb maséři mezi lidmi. Čekají vás masáže, výklad karet a konzultace. K dispozici budou tři masérské stoly, takže můžete jen tak přijít nasát atmosféru nebo se předem objednat na určitý čas.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice připravil na pátek besedu s Luďkem Eliášem a Janou Hlávkovou na téma Holocaust. Luděk Eliáš se narodil v roce 1923 ve Slaném do středostavovské rodiny. Se svým starším bratrem a rodiči byl v únoru 1942 odvezen do ghetta Terezín, odkud byli dále deportováni do koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau. Po nějaké době byl pan Eliáš poslán dál, do německého tábora v Sachsenhausenu, kde přežil nálety i pochod smrti. Po válce se věnoval herectví a režii. Jeden čas byl i ředitelem ostravského Divadla Petra Bezruče. Jana Hlávková pracuje pro Mezinárodní křesťanské velvyslanectví v Jeruzalémě. Nabízí školám už 8. rokem ojedinělý projekt „Světlo paměti“, kdy navštěvuje školy na Severní Moravě s pamětníky šoa a přednáškou o antisemitismu a holocaustu. Nyní máte možnost si ji poslechnout i vy. Akce se koná od 18.00 hodin v Malém sále kulturního domu.

 

 

Sál ZŠ Leoše Janáčka bude v sobotu hostit akci Rock Bike Fest. Čeká vás spojení rockových koncertů a bikerských exhibicí s pohodovou atmosférou festivalu. Začátek akce je stanoven na 16.00 hodin. V programu se představí skupiny Positive, Public Relations, Degradace a Var.

 

 

Nedělní koncert v Kostele sv. Valentina v Příboře, ve 14.30 hodin nabízí  dílo W. A. Mozarta – Requiem. Účinkují sólisté Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě (Denisa Žídková – soprán, Šárka Maršálová – alt, Pavel Ďuríček – tenor, Petr Urbánek – bas), Pěvecký sbor Žerotín Olomouc a zpěváci novojičínských pěveckých sborů Ondrášek, Puellae et pueri a Ondráš a dále Symfonický orchestr Sdružení hudebníků Příbor.

 

 

Pokud stále ještě nemáte dost plesové zábavy, tak využijte jednu z posledních příležitostí a zavítejte na VII. Kopřivnický Plesk. Ten se koná od 19.00 hodin ve Velkém sále v Kulturním domě v Kopřivnici. Na main stage se představí Smola a hrusky, Bad Joker´s Cream, Acoustic HAM, The Mugshots, The Cookies a DARTH-O and friends (Sekacz Music DJ set). Hlavní scénu doplní na Alternative stage umělci Emenef, Sergej Zubov, Sam Wool a Public Relations. Připraveno je také divadelní vystoupení Návštěvníci z Ostravy.

 

 

V rámci Štramberské divadelní přehlídky amatérských divadelních souborů se v Kulturním domě ve Štramberku představí domácí soubor Divadlo Pod Věží Štramberk s nastudováním hry Ladislava Stroupežnického Naši furianti. Začátek je v 19.30 hodin.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice