25. 3. 2015

 

6. 3. 2015 se koná v Šustalově vile v parku E. Beneše v 15:00 hodin akce k příležitosti Dne učitelů – vyhodnocení nejlepších pedagogů za rok 2014.

 

 

ČEZ Distribuce a.s. oznamuje, že dne 27. března od 7:30 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulice Dolní a Příborská, dne 30. března od 7:30 – 15:00 hodin v obci Mniší a části obce Tichá.

 

 

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, oblastní odbočka Nový Jičín, Kulturní dům Kopřivnice a Městská knihovna v rámci 21. ročníku festivalu Dny umění nevidomých na Moravě 2015 zvou na Hudební večer u klavíru – 18. 4. 2015, 17:00, malý sál v přízemí Kulturního domu Kopřivnice. Vstupné je dobrovolné a bude použito na podporu kulturních aktivit nevidomých. Ráchel Skleničková – studentka Hudební a taneční fakulty AMU. Úspěšně vystupuje na interpretačních soutěžích doma i v zahraničí. Dlouhodobě spolupracuje s nadací Světluška.

 

 

Krytý bazén Kopřivnice –  4. 4. Sobota – ZAVŘENO – Plavecké závody – VC Kopřivnice.

 

 

KOPŘIVA 2015 – přehlídka netradičních divadel, 29. ročník – 24. a 25. dubna 2015, KATOLICKÁ BESEDA V KOPŘIVNICI. Dramaturgie: Jiří CACHNÍN. Přehlídka netradičních divadel tradičně nadělí svým návštěvníkům osm divadel různých forem z Čech, Moravy a Slovenska (plus koncerty a výstavu fotek).

V pátek „po o“ doprovodíte školkou i školou povinné děti do Štramberku na Vodnickou pohádku (Koňmo), v 15 h se ponoříte do láskyplné hry o smrti Oskar a růžová paní (Divadlo loutek Ostrava), od 17 h zahodíte chmury s Pavolom Serišom u číšnické komedie Chutilo vám páni? a po 19. h užasnete nad uměním divadla Actores z Rožňavy ve slavné špionážní krimikomedii 39 stupňov (Buchan, Hitchcock). Mimochodem: Pavol Seriš hraje sám 20 osob a v 39 stupňov vystupuje 30 postav, ale v Actores hrají jen čtyři herci… Jak už budete mít tu slovenštinu v uších, nechoďte po divadlech ještě domů, ale zamiřte do čajovny Mandala a vychutnejte si kytarové melancholiky Kolowrat z Košíc, hrají ve 21:30.

A máte rádi i cirkus, improvizaci, šanson a školní historky? Tak to si rovnou kupte dvoudenní permanentku! V sobotu ve 14:30 ve Štramberku (tam i zpět se můžete svézt kopřivovým autobusem) totiž hrají artisti z Cink Cink Cirk hravé novocirkusové Bum+, a v 16:30 hostí Kulturní dům Kopřivnice kolektivní jevištní úderku Láhor/Soundsystem a jejich semi-improvizovaný realismus ve hře Diskrétní den o krizi třicátníků (KDK je partnerem představení). V 18:40 v Katolickém domě nás brněnský Buaranteatr provede jedním manželstvím v šanson muzikálu Domeček a program uzavře od 20:30 slovenské divadlo oProti groteskou plnou studentských a učitelských zkušeností …a za dvere!!!

Kopřiva 2015 sice skončí předáním dvou cen poroty – za tvůrčí přínos a za herecký výkon, a ceny diváka, ale po slavnostním rozloučení jste vítáni na afterparty v čajovně Mandala – v plném proudu tam bude Pohovka – Lobotom Birthday.

 

 

Akce pro seniory pokračují i letos. Již čtvrtým rokem se mohou kopřivničtí senioři bavit a vzdělávat na akcích v rámci projektu Aktivní senior. Ačkoliv jsou různorodé aktivity pro dříve narozené Kopřivničany pořádány v průběhu celého roku, především v nadcházejících jarních měsících o ně nebude nouze. V plánu jsou turistické a cyklistické výlety po zdejším regionu, cyklo zájezd podél Vsetínské Bečvy, minigolfový turnaj a samozřejmě také hojně navštěvovaný Sportovní den. Novinkou bude květnový Den outdoorových aktivit. Z nesportovních činností se mohou kopřivničtí senioři těšit na začínající počítačový kurz SeniorComp, Akademii třetího věku, kurz poskytování první pomoci, netradiční osvětovou akci zaměřenou na nekalé obchodní praktiky tzv. Šmejdů, nebo Seniorská odpoledne s bohatým kulturně-společenským programem. Aktuálně jsou všichni Kopřivničané zralého věku srdečně zváni na Zábavné soutěžní odpoledne, které se bude konat ve čtvrtek 26. března od 14 hodin v konferenční místnosti na radnici. Soutěžní družstva jsou v tuto chvíli již sestavena, ostatní senioři se mohou zapojit v roli fandících diváků.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice