23. 3. 2015

 

Ke kuriózní dopravní nehodě došlo v neděli 22. března v Příboře. Čtyřiatřicetiletý řidič jel v neděli při přejíždění železničního přejezdu odbočil doleva, vjel na koleje a pokračoval do kolejiště. Policisté, kteří byli k nehodě přivolání, zjistili, že muž byl ovlivněn alkoholem. Policisté mladému muži zadrželi řidičský průkaz a poté, kdy byl schopen procesních úkonů s ním zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že budou probíhat odstávky pitné vody vždy od 8:00 – 14:00 hodin, a to v těchto dnech:

  1. dubna – ulice Lidická a Štefánikova (v místě vyvěšení)
  2. dubna – Polní a Pod Zahradami (v místě vyvěšení)
  3. dubna – část ulice Dukelské
  4. dubna – Štramberská, Erbenova a Dvořákova (v místě vyvěšení)
  5. dubna – Pod Morávií, Krátká a Štefánikova (taktéž v místě vyvěšení)

Dne 8. dubna bude přerušena dodávka pitné vody od 8:00 – 10:00 hodin na ulici Drážné, Janáčkově a Horečkově 

 

Úterní filmový klub v kině nabízí od 19:00 nestárnoucí beatlesáckou klasiku PERNÝ DEN, kterou uvádí jako další film letošního Projektu 100. Beatlemanie a jeden obyčejný den v životě nejslavnější hudební skupiny všech dob. Skvělá hudba a anglický humor v podání čtyř známých zpěváků: Johna Lennona, Paula McCartneyho, George Harrisona a Ringa Stara. Film doprovází členy skupiny The Beatles během jejich jednodenního maratónu – od cesty vlakem do hotelu a do TV studia. Je to jejich filmový debut, který získal ocenění – Nejlepší britský film roku 1964 v kategorii muzikál/komedie. Perný den režíroval Richard Lester, který o rok později s The Beatles natočil další hudební komedii Help! a na konci 60. let ještě s Johnem Lennonem protiválečný snímek Jak jsem vyhrál válku.

 

 

Amatérské mistrovství České republiky v ledním hokeji – 2. turnaj: 27. 3. – 29. 3. 2015 Kopřivnice (DIVIZE „B“): MBR Karviná SK Olšovec EISBAREN Praha HC Nebory „B“ PINK PANTHER Piešťany NOVATOP Hájov AHC PREDS HC Albrechtice HC LAHVATORS SDH Petřvald FLASH TEAM NJ ASD DUKLA Jihlava.  

Po tomto mistrovství bude provoz ledové plochy ukončen, led rozpuštěn a uzavřena sezóna 2014/2015 na Zimním stadionu.

 

 

Nabídka města na nájem dvou městských bytů, které jsou určeny pro širokou veřejnost za podmínky přistoupení k dluhu dle výzev. Nabídka platí od 13. 3. 2015 do 30. 3. 2015. Jde o byt 1+2 o celkové ploše 52,30 m2, na ul. Obránců míru 709 a byt 1+1 o celkové ploše 41,11 m2 na ul. Alšova 1144.

 

 

KDK oznamuje, že Koncert populární hudby 1. SZUŠ MIS MUSIC, který se měl konat ve středu 25. března 2015 – v 17:30 hodin v Kinosále KDK, je z provozních důvodů organizátora ZRUŠEN.

 

 

Ve státním podniku VOP CZ v Šenov u Nového Jičína se uskutečnila historicky první návštěva ministra obrany Ghanské republiky. 18. března 2015 se ministr Ghany seznamoval s vojenským potenciálem v České republice, s českým ministrem obrany Martinem Stropnickým potvrdili společný zájem o spolupráci. Členové delegace si prohlédli areál v Šenově i vojenskou techniku – automatické robotické vozidlo Taros v akci, modernizovaný tank. Součástí prohlídky byla i návštěva speciálního oddělení pro jejich opravy a ukázka, jakým způsobem dochází v podniku VOP CZ k jejich repasím a komplexním opravám, kdy jsou tanky rozebrány do posledního šroubku, opraveny všechny součásti a zase znovu smontovány.

 

 

Letní čas pro Evropu. V neděli 29. března ve 02:00 začne platit letní čas. Znamená to, že bude potřeba hodiny posunout o 60 minut dopředu. Noc na 29. března tak bude o hodinu kratší.

 

 

Na republikové finále Sportovní ligy základních škol o Pohár ministra školství ve florbalu dohlédne i kapitán české reprezentace. Prvním vrcholem tohoto ročníku Sportovní ligy základních škol o Pohár ministra školství bude republikové finále starších žáků a žákyň ve florbalu. Pořadatelem závěrečného turnaje se stane ve dnech 26. a 27. března Základní škola Emila Zátopka v Kopřivnici. V Kopřivnici se v kategorii starších žáků představí týmy: Gymnázium Opatov Praha, 33. ZŠ Plzeň, Jiráskovo gymnázium Náchod, ZŠ Janouškova Brno, ZŠ Mánesova Otrokovice. Mezi staršími žákyněmi budou usilovat o prvenství celky: ZŠ a MŠ Litvínov, ZŠ Malá Strana Týn nad Vltavou, ZŠ Dobiášova Liberec, ZŠ Havlíčkova Moravské Budějovice, ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod. V obou kategoriích je doplní družstva hostitelské ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice.

Časový program republikového finále – čtvrtek 26. 3.: ve 13:45 hod. slavnostní zahájení (hala ZŠ E. Zátopka), zápasy ve skupinách – chlapci ve 14:30 hod. (hala ZŠ E. Zátopka), dívky v 15 hod. (hala VOŠ, SOŠ a SOU), pátek 27. 3.: obě semifinále v 7:45 hod. (obě haly), finále dívky v 10:15 hod., finále chlapci ve 11:15 hod. (vždy hala ZŠ E. Zátopka).

 

 

Burianova výstava prodloužena, další tři začínají. Již více než měsíc zdobí galerii Lašského muzea výstava věnovaná 110. výročí narození známého kopřivnického malíře Zdeňka Buriana. Jelikož se setkala s velkým zájmem návštěvníků, rozhodli se ji pracovníci muzea o týden prodloužit. Ilustrace k dobrodružné literatuře, náčrty pravěkých rekonstrukcí, portréty i další méně známé Burianovy práce z kopřivnických depozitářů tak budou v Šustalově vile k vidění až do 29. března. Mimo to se třetí březnový týden v Kopřivnici nese ve znamení několika nových výstav. V K-Galerii budou od 17. března k vidění fotografie Stanislavy Slovákové, v Muzeu Fojtství proběhne 19. března vernisáž studentských prací soukromé střední umělecké školy AVE-ART a ve vestibulu radnice si mohou příchozí prohlédnout nevšední snímky Jaromíra Vrtělky nazvané Kopřivnické panely.

 

 

Město Kopřivnice pořádá v centru města na pěší zóně ve dnech 1. – 2. 4. 2015 VELIKONOČNÍ JARMARK. Zveme rukodělné výrobce a prodejce velikonočního zboží i prodejce dalšího sortimentu spotřebního zboží, k nákupu obyvatele našeho města i okolí (bližší informace na tel. 556 879 658, 737 160 184).

 

 

Osvětová beseda Vlčovice nově připravuje velikonoční turnaj neregistrovaných hráčů a hráček ve čtyřhře stolního tenisu, v sobotu 4. 4. 2015 v KD ve Vlčovicích. Pro první ročník tohoto turnaje není stanoveno žádné omezení místa bydliště a všichni hráči bez rozdílu věku budou zařazeni v jedné kategorii. Hraje se na 4 stolech. Z kapacitních důvodů je počet účastníků omezen na 40, tedy na 20 dvojic, proto doporučujeme rezervaci místa na e-mailu pingpong@centrum.cz . Hráči se mohou přihlašovat buďto již jako domluvené dvojice, nebo i individuálně – takovým hráčům bude jejich partner určen na místě losem.

 

 

3. ročník soutěže v Halovém létání s letadly se koná v hale EZ 28. března od 8:00 hodin. Soutěže, kterou pořádá  LMK Nový Jičín a ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici, se zúčastní i mistři republiky v této kategorii. Program je rozdělen dle kategorií. Pro diváky je připraveno atraktivní rychlostní létání kolem 2 kuželů vysokých cca 3 m, tzv. pylonů.  Okolo 16. hodiny se bude létat tzv. Airace, podobný tomu, který létají skutečná velká letadla. Jedná se o slalom mezi 6 kužely rozmístěnými po ploše. Divácky atraktivní je také létání na hudbu, které bude připraveno 3x v průběhu celého dne.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice