20. 3. 2015

 

Skupina C, kvalifikace o 2. ligu: Hokej Uherský Ostroh (vítěz Zlínského kraje), HC Kopřivnice (vítěz Moravskoslezského kraje).

  1. zápas: Sobota 21. března, 17.00 HC Kopřivnice – Hokej Uherský Ostroh

Předprodej vstupenek na sobotní utkání v Kopřivnici probíhá od včerejšího dne. V pátek si budou moci fanoušci zakoupit lístky od 14 do 18 hodin v hokejové prodejně ve vestibulu zimního stadionu. V sobotu budou pokladny otevřeny od 16 hodin.

 

 

SDH Lubina I – Drnholec zve širokou veřejnost na soutěž v modifikaci disciplín TFA – Drnholecký železný hasič. Soutěž se koná v sobotu 21. 3. 2015 a začíná v 13:00 startem prvního závodníka na parkovišti pod Větřkovickou přehradou.

 

 

Městská hokejová liga kopřivnice zve všechny příznivce ledního hokeje na vyvrcholení letošního ročníku soutěže neregistrovaných hráčů. 

  • Sobota 21. 3. 2015 
  • 12:30 finálové utkání 3. ligy

 Neděle 22. 3. 2015

  • 12:45 finálové utkání 2. ligy
  • 15:30 finálové utkání 1. ligy

 

Kopřivnická hudební společnost „Hluční sousedé“ připravuje na sobotu 21. března 2015 koncertní vystoupení v novojičínském Beskydském divadle. Začátek je v 19:00.

 

Světový den vody: v sobotu si můžete prohlédnout přehrady v kraji. Od roku 1993 je 22. březen Dnem vody. Valné shromáždění OSN chtělo tímto krokem vyzvat členské země Organizace spojených národů k ochraně vodních zdrojů na naší planetě. Světový Den vody má každý rok vyhlášeno jiné téma. Letos je jím Den pro vodu a voda pro udržitelný rozvoj. Státní podnik Povodí Odry nabízí široké veřejnosti také prohlídku vodohospodářského dispečinku a laboratoří v Ostravě ve Varenské ulici 49. Prohlídky se uskuteční od 9 do 15 hodin. Poslední vstup bude v půl třetí odpoledne. V rámci Dne otevřených dveří si mohou zájemci v sobotu 21. března prohlédnout přehrady Slezskou Hartu, Morávku, Žermanice a Kružberk včetně jejich rybného hospodářství. Vodní dílo Šance je z technických důvodů nepřístupné.

 

 

Město Kopřivnice pořádá v centru města na pěší zóně ve dnech 1. – 2. 4. 2015 VELIKONOČNÍ JARMARK. Zveme rukodělné výrobce a prodejce velikonočního zboží i prodejce dalšího sortimentu spotřebního zboží, k nákupu obyvatele našeho města i okolí (bližší informace na tel. 556 879 658, 737 160 184).

 

 

V Příboře hořela střecha a podkroví domku. Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 19. 3. 2015 ráno ve městě Příbor u požáru sedlové střechy a podkroví přízemního rodinného domku. Požár se obešel bez zranění. Předběžná škoda byla odhadnuta na 400 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Operační středisko hasičů bylo o ohni na střeše informováno ve čtvrtek ráno krátce po půl šesté. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Novém Jičíně, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Příbor, Kopřivnice a Štramberk. Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba během hodiny, další dvě hodiny jim zabralo dohašování s rozebíráním střešních konstrukcí.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 20. března od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na ulicích Pod Moravií, Krátká, Štefánikova a v Lubině v místě vyvěšení letáků.          

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 20. března od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v Lubině v místě vyvěšení letáků.

 

 

Osvětová beseda Vlčovice nově připravuje velikonoční turnaj neregistrovaných hráčů a hráček ve čtyřhře stolního tenisu, v sobotu 4. 4. 2015 v KD ve Vlčovicích. Pro první ročník tohoto turnaje není stanoveno žádné omezení místa bydliště a všichni hráči bez rozdílu věku budou zařazeni v jedné kategorii. Hraje se na 4 stolech. Z kapacitních důvodů je počet účastníků omezen na 40, tedy na 20 dvojic, proto doporučujeme rezervaci místa na e-mailu pingpong@centrum.cz . Hráči se mohou přihlašovat buďto již jako domluvené dvojice, nebo i individuálně – takovým hráčům bude jejich partner určen na místě losem.

 

 

Do ulic vyrazí zametací stroje. 21. března zahájí pracovníci firmy Slumeko komplexní čištění místních komunikací a parkovišť. Nejprve bude uklizeno centrum, následně se bude postupovat podle hustoty osídlení. Souběžně bude probíhat také jarní úklid průtahových komunikací ve správě kraje, a tak by mělo být celé město čisté již začátkem května. Pokud plánované práce přeruší počasí, budou takto dotčené úseky vyčištěny později, bezprostředně po navrženém harmonogramu.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice připravil na sobotu akci pro nejmenší, plnou masek, tancování, her, soutěží a veselých písniček. V 15.30 tak bude ve Velkém sále zahájen Pohádkový maškarní karneval, ve kterém nebude chybět doprovodný program ani omalovánkový koutek.

 

 

Pohádku s názvem Návštěva u Aničky odehraje  Dětský divadelní soubor MINIDRAMA z Valašské Bystřice v Kulturním domě Štramberk od 15.00 hodin.

 

 

Na Hukvaldech se v sobotu koná již 16. ročník turistické akce „Výstupy na kopce kolem naší obce“. Společný start je naplánován na 8.30 hodin od brány do obory z důvodu nutnosti regulace pohybu turistů v oblasti Kazničova. Trasa v délce 25 km je náročnou prověrkou fyzické kondice po zimním období. Protože pochod probíhá po vrcholem kolem obce Hukvaldy, je možné pochod kdykoliv přerušit nebo se k pochodu připojit na Horním Sklenově nebo v Rychalticích. Pochod je příležitostí ke vstupu do uzavřené části obory a k výstupu na Kazničov, který je podmíněn dodržováním pravidel správce obory.

 

 

 V Kopřivnici se v sobotu uskuteční akce s názvem „Vyjížďka na koni do okolí Kopřivnice s přáteli a příznivci koní“. Následovat bude odpolední zábava na Bubla city ranchi.

 

 

Keltský telegraf. V sobotu od 16.30 do 20.30 hodin vás v areálu BAV klubu Příbor čeká jedinečný zážitek s bubnováním pod staletými stromy – Keltský telegraf. Jedná se o propojení celé české země ohňovými a světelnými signály. Na programu večera je setkání bubeníků, výuka rytmů, společné bubnování u ohně, workshopy, improvizace, hra na perkusí nástroje, intuitivní zpěv, výroba figurek pro štěstí, kreslení keltských mandal, taneční rej, posezení a opékání u ohně. Dojde i k rituálnímu zapálení ohně čerty za zvuku šamanských bubnů. Rituálním tancem bude vzdán hold matce Zemi a otci Slunci.

 

 

Štramberská divadelní přehlídka. I tento pátek můžete do Štramberka zavítat na divadlo. V rámci Štramberské divadelní přehlídky amatérských divadelních souborů se v Kulturním domě ve Štramberku představí Divadelní soubor Berani Těškovice. Přivezou hru Rudolfa Trinnera Agentura Drahoušek aneb Sňatky všeho druhu.

 

 

V sobotu 21. 3. 2015 Čajovna Mandala (Kopřivnice) nabídne Klezmer po ostravsku – Kapelu Mamalör. Housle, harmoniku, flétnu, kytaru a perkuse doprovází zpěv herečky ostravského divadla Komorní scéna Aréna Terezy Cisovské. (alternative – world music). Začátek je ve 20:00.

 

 

Kostel sv. Bartoloměje nabízí v neděli 22. 3. 2015 Koncert postní hudby.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice