6. 5. 2022

Kopřiva 2022

Kopřiva se převážně odehraje na prknech Katolického domu v Kopřivnici. Dvě představení Milenec litevské herečky Birute Mar (PÁTEK 6. května od 18.30 hod.) a Príbehy Stien Bratislavského bábkového divadla (SOBOTA 7. května od 19.00 hod.) budou v Kulturním domě Lichnov, kde bude také zajištěno autobusové spojení.

V sobotu 7. května se od 10.00 hod. děti mohou těšit na Eliščiny pohádky. Následovat bude od 14.00 hod. divadlo Válka nemá ženskou tvář v podání divadla Mandragora Zlín. V 17.00 hod. vystoupí divadlo Víti Marčíka s představením Jonáš. Celou přehlídku netradičních divadel dovrší přestavení Fly me on the Moon alebo Davey by to tak chcel v podání divadla Kontra Spišská Nová Ves. 

Jednotlivé vstupné na představení jsou uvedené na Kopřiva 2022. Třídenní vstupné 700 Kč, studenti 400 Kč, jednodenní vstupné na pátek 300 Kč, studenti 150 Kč, na sobotu 500 Kč, studenti 250 Kč. Vstupenky zakoupíte v Informačním centru Kopřivnice nebo online na GoOut.net.

 

Městská knihovna Štramberk pořádá v pátek 6. května od 15.00 hod. v Městské knihovně Štramberk výtvarné odpoledne. Těšit se můžete na výrobu originálních náramků s dárkovou krabičkou. Rezervace na mk@stramberk.cz nebo na tel. čísle 558 840 620. Vstupné 50 Kč.

 

U příležitosti 166. výročí narození zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda se v pátek 6. května od 16.00 hod. uskuteční přednáška Mgr. Daniela Baránka. Mgr. Daniel Baránek, Ph.D. z Historického ústavu AV ČR bude hovořit o okolnostech příchodu židovského obyvatelstva do Příbora, o zdrojích jejich obživy a podmínkách soužití s místním obyvatelstvem. Řeč bude také o rodině Sigmunda Freuda.

 

V sobotu 7. května od 11.00 hod. se návštěvníci hradu Hukvaldy mohou těšit na ukázky šermířských soubojů a volných potyček v podání šermířů Adorea z Olomouce. Udatní šermíři Adorea z Olomouce se návštěvníkům představí hned ve třech vystoupeních, plných akce, napětí a humoru.

 

V sobotu 7. května se uskuteční 2. ročník příborského běhu. Trasa okruhu závodu vede historickou části města Příbora. Zavede vás do úzkých historických uliček a tajemných příborských zákoutí. Start je na náměstí Sigmunda Freuda, po té směřuje k ul. Jičínská a Zámečnická a pak dál dle mapy. Dvoje schody na trase se běží směrem nahoru. Trasa závodu se běží na okruhy. Délka jednoho okruhu je cca 2,3 km. Více informací na Příborský běh.

 

V sobotu 7. května od 9.00 hod. v Kulturním domě Kopřivnice se uskuteční 24. ročník BESKYD MODEL KIT SHOW. Vstupné základní 70 Kč, snížené 30 Kč.

 

SLAVNOST SLUNEČNIC | SVYATO SONYASHNYKA. Přijďte v neděli 8. května od 13.00 hod. do Sadu Dr. Edvarda Beneše a oslavte společně česko ukrajinské odpoledne s místními hudebníky, s dobrým jídlem a zábavou pro děti i dospělé. Součástí akce je také charitativní sbírka pro Ukrajinu. Slunečnice je nejen ukrajinskou národní květinou, ale také se stala symbolem odporu proti invazi. Přijďte společně s námi, pod zlatožlutým úsměvem slunečnice, projevit silné pouto mezi přáteli. V den, kdy si připomínáme Den vítězství, v den, kdy mají maminky svátek, vás srdečně zveme strávit příjemné květnové odpoledne s místními hudebníky, dobrým jídlem a zábavou pro děti i dospělé. Budete moci poznat ukrajinské dobroty nebo ukrajinskou abetku. Na děti čekají tvořivé dílničky a pohádky. Součástí akce je také charitativní sbírka pro Ukrajinu. Poznejte novou kulturu, získejte nové přátelé a zbavte se některých předsudků.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice