6. 6. 2014

 

Kopřivnické koupaliště o víkendu otvírá! Provozní doba je neměnná, za příznivého počasí bude otevřeno od 9 do 20 hodin až do konce srpna. Ceny vstupného jsou stejné jako vloni. Za celodenní vstup zaplatí dospělý čtyřicet pět a dítě třicet pět korun, zlevněné vstupné bude od 14 hodin a sleva bude také na večerní koupání. Rozsah služeb pro návštěvníky koupaliště bude stejný. Novinkou bude možnost využití 20 skříněk na cennosti.

 

 

Koncert No Name/ společně bude probíhat dobročinná sbírka – Pomožte Karolínce – 6. červen v 19:00 v Kozlovicích. Bratři Igor, Dušan, Ivan a Roman Timko, Viliam Gutray a Zoli Sallai se v pátek představí v tamní Restauraci na koupališti od 19.00 hodin. Předskokanem slavné skupiny bude Martin Ševčík. Akci pak uzavře skupina R.U.M.

 

 

Přesně po roce se do Lašského muzea v Kopřivnici vrací Muzejní noc. I letos se u nás budete moci setkat s loutkoherci ze souboru Rolnička, kteří pro Vás mají připravený pestrobarevný program – ukázky ze svých her, písničky, loutky, masky a mnoho dalšího. Všichni se samozřejmě můžete projít večerním a nočním muzeem, seznámit se s jeho expozicemi a prohlédnout si výstavu o včelkách a včelařích. Stejně jako minulý rok jsme spojili síly s K-Galerií, která sídlí hned pod muzeem, v suterénu naší Šustalovy vily. Tam si pro Vás připravili výstavu loutek, ukázku jejich výroby a další překvapení. A POZOR! Všichni (malí i velcí), kteří si přijdou prohlédnout muzeum se svou oblíbenou loutkou (nebo alespoň hračkou), od nás dostanou něco malého a sladkého. Přijďte se k nám tedy v pátek 13. června od 18 do 23 hodin podívat a zažít muzeum, jak jej neznáte.

 

 

Připojte se v sobotu 7. června k charitativní jízdě Na kole dětem a podpořte onkologicky nemocné děti! Sraz cyklistů, kteří chtějí s pelotonem Josefa Zimovčáka absolvovat trasu z Pusteven do Kopřivnice bude v 10 hodin před prodejnou CykloArt. Pro zájemce bude ve 12 hodin před hotelem Tatra přistaven cyklobus, který je na Pustevny odveze. Více informací naleznete na internetových stránkách města.

 

 

Nabídky města: Město nabízí do nájmu byt o velikosti 1 + 3, Kopřivnice, Štramberská 1132, 3 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, komora, balkon, sklep. Nabídka přistoupení k závazku, horní hranice není omezena, minimální nabídka přistoupení k závazku 40 000 Kč. Dále Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za podmínky přistoupení k dluhu pro byt velikosti1+1, na adrese Alšova 1140. Minimální nabídka přistoupení k závazku je 30 000 Kč. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 11. 06. 2014 do 16:00 hodin na Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města.

Nájem městského bytu o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen stávajícím nájemcům městských bytů za podmínek: nájemci  musí být pár, mající  v péči  alespoň  jedno  nezletilé  dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi a vrátí byt, který nyní užívají zpět  pronajímateli. Jde o byt na ul. Obránců míru 1307, 16 v 6. nadzemním podlaží, 1+2 o celkové ploše 44,07 m2 – 2 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna s WC, sklep. Horní hranice závazku není omezena, spodní je 30 000 Kč. Nabídka platí od 04. 06. 2014 do 18. 06. 2014.

 

 

SmVaK, a.s. vám oznamuje, že dne 5. června od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Družební. Dne 19. červena od 8:00 – 14:00 hodin ulice Sadová, Na drahách, Jarní.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. Vám oznamuje, že dne 19. června od 7:30 – 12:30 hodin z důvodu práce na vedení nízkého napětí bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulic: Štefánikova, Kpt. Jaroše, Záhumenní. Dne 24. června od 7:15 – 18:00 hodin část obce Větřkovice u Lubiny – Haškovec.  Dne 30. června od 7:00 – 13:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici 17. listopadu.

 

 

Velkoobjemové vany na biologický odpad budou přistaveny od 6. – 9. června ve Vlčovicích u mostu směr Mniší, u KD, naproti domu č.p. 88, č.p. 54  u kostela. V Mniší u zastávka, u KD, na horním konci č.p. 174, naproti č.p. 109 a 159. 

 

 

Velkoobjemové vany na objemný odpad z domácností budou rozmístěny dle harmonogramu vždy od 15:00 hodin. 9. červen  – na Horní – křižovatka za obchodem.

 

 

Šostýnská Venuše odtajnila program: uvidíte 94 vystupujících v 27 tanečních vystoupeních a dalších netanečních show. V doprovodném programu bubenickou šou skupiny Kubuku, agility závody, barmanskou show Lukáše Adamovského, budete si moci zabubnovat na bubenickém workshopu nebo se naučit zábavný a jednuduchý tanec Candy. Děti mohou jako každým rokem tvořit v Tvořivých dílnách Domu dětí a mládeže nebo v Korálkové dílně Martiny Janečkové, a mohou si také zabubnovat. Hvězdou letošního 7. ročníku je tanečník a choreograf z Egypta – Osama Mimi Farag, který byl v roce 2011 semifinalistou soutěže Československo má talent.

 

 

Kopřivnické dny techniky. V sobotu i v neděli se zkušební polygon Tatry Kopřivnice promění v jedno velké lidské mraveniště. Konají se zde totiž tradiční Dny techniky. Jedinečná přehlídka, kterou v loňském roce navštívilo přibližně 7 tisíc lidí, nabídne statické i dynamické ukázky široké škály stavební, zemědělské, komunální, hasičské i další techniky. Cílem akce je umožnit návštěvníkům vidět co nejvíce strojů v pohybu a také se dobře pobavit na doprovodném kulturním programu. Akce se po oba dny koná v čase od 9.00 do 18.30 hodin. V doprovodném programu můžete shlédnout předváděcí jízdy vozidel Tatra (návštěvníci se mohou nechat ZDARMA svézt), rádiem řízené modely stavebních strojů a automobilů, proletět se vrtulníkem, zapůjčit si Segway, čtyřkolku či motokáry nebo za zvýhodněné vstupné navštívit Technické muzeum.

Bohatý bude také kulturní program. V dopoledním bloku se v době od 10.00 do 12.00 hodin představí Taneční škola Nikity Brožkové, Taneční skupina Thara DC, žákyně tanečního oboru ZUŠ Zdeňka Buriana, taneční skupina Farridah, Step klub Kopřivnice, taneční skupina Dream, taneční skupina Las Isidras a taneční skupina Shahrazad. V sobotu dále program zpestří kapela OGABA, finalisté Koprstar 2014 Jakub Matějek a Adéla Lysková, finalistka Koprstar 2013 Adéla Demlová, duo Barbora Zahradníčková a Kateřina Bortlová nebo kapela Alfa Orchestra. Hlavní hvězdou sobotního programu bude kapela Buty, která se představí v 17.00 hodin. Neděli pak obzvláštní Městský dechový orchestr Kopřivnice, kapela Respirator, Alfa Orchestra a v 16.00 hodin Ivan Mládek a Banjo band.

 

  

Pohádková první pomoc. V parku E. Beneše v Kopřivnici vám v sobotu od 14.00 do 17.00 hodin ukážou, co se stane, když si Rusalka vyvrtne kotník, když Karkulku pokouše vlk, Mrazíkovi omrznou ruce nebo když Sněhurce zaskočí jablko. Zkušení zdravotníci na jednotlivých stanovištích ukážou, jak nejlépe a nejrychleji pomoci a pak si to sami vyzkoušíte také. Pokud se vám podaří pohádkovou postavičku správně ošetřit, dostane do speciální karty razítko. Za vyplněnou kartičku pak získáte sladkou odměnu.

 

 

Příbor na víkend připravil pestrou škálu akcí, ze kterých si vybere úplně každý. V pátek se v Muzeu a pamětní síni Sigmunda Freuda uskuteční Muzejní noc 2014. Program bude zahájen v 16.00 hodin představením pro děti s názvem Muzejní kufřík. Dále bude následovat setkání s archeologem Muzea Novojičínska, nostalgická hudební vsuvka s muzejním flašinetem, zajímavosti, historie a osudy artefaktů z příborských sbírek a večer zakončí promítání historických dokumentů. V sobotu vás rádi uvidí před Rodným domem S. Freuda, kde se od 9:30 hodin uskuteční tradiční pouliční hudební vystoupení.

 

 

Hradní sezóna je v plném proudu a tak ani tento víkend nebude chybět kulturní program na Hukvaldech. V hradní mottě vystoupí v 15.00 hodin divadelní soubor D.N.A. z Frýdku-Místku s nastudováním hry Františka Ringo Čecha Dívčí válka.

 

 

Fotbalové hřiště zažije slet Sokolů. Město Štramberk zve všechny občany, členy spolků, skupin, hudebních těles, divadelníky, sportovce, Skauty, Sokoly, Orly a další milovníky města na fotbalové hřiště Bařiny, kde se od 14.00 hodin uskuteční Den spolků. Po celý den bude hrát k tanci i poslechu štramberská skupina O105. V bohatém programu se představí jednotlivé spolky, skupiny, hudebníci, divadelníci a sportovci nejen v praktických ukázkách. K prohlédnutí budou fotografie, kroniky, staré písemnosti, poháry aj. Nebudete ochuzeni o ukázky hasičské výzbroje, prohlídku hasičské techniky, stříkání na terč i ukázky zásahu. Výcvik psů představí štramberský kynologický klub Agility, který program zpestří tancem se psem, asistenčním výcvikem i obranou. Orli – Skauti – Sokoli připraví soutěže a hry pro děti, takže ani nejmenší děti se rozhodně nudit nebudou. Kdo nebude chtít sledovat ukázky spolků sportovních, může si užít taneční, pěvecká či divadelní vystoupení. Součástí akce bude také rychlostní závod holubů o pohár starosty města.

 

 

VERONIKA VRUBLOVÁ – Finalistka soutěže HLAS Československa 2012 se svou kapelou band se představí  7. 6. 2014  V klubu  daymonn

 

 

Legendy 5 na vás čekají v sobotu 7. 6. 2014, v Amfiteátr na Skalkách (Nový Jičín)

 

 

Majáles Masarykova gymnázia Příbor  se chystá v v sobotu so 7.6.2014  – hl. program se odehraje na náměstí Sigmunda Freuda.

 

 

V Závišicích se chystá  Multižánrový hudební festival amatérských kapel Kremlfest, 2. Ročník začíná ve 14 hodin.

 

 

Speciální koncert krásné hudby pro nemocnou Elišku se koná v neděli 8.  června v 16 hodin v kostele Sv. Petra a Pavla v Lichnově.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice