9. 6. 2014

 

Krajský soud v Ostravě bude rozhodovat o žádosti předsedy představenstva kopřivnické společnosti Tatra, a.s. Ronalda Adamse, o vyhlášení úpadku. Ochranné známky i výroba je dnes v režii společnosti Tatra Trucks.

 

 

V Kopřivnici roste nová cyklostezka. Výstavbou 1,5 km dlouhé asfaltové stezky pro chodce a cyklisty bude letos na podzim dokončeno propojení centra města, průmyslového parku i všech místních částí.

 

 

O prázdninách dojde k úpravám přechodu na ul. Záhumenní u spořitelny.

 

 

Cyklostezka na Novojičínsku bude mít vlastní logo. Hledá se autor.

 

 

Městská knihovna pořádá v termínu 12. 6. 2014 – 22. 8. 2014 výstavu dětských výtvarných prací Kopřivnické pexeso.

 

 

Soutěž KTK: hrajeme o dva dárkové poukazy, každý v hodnotě 700 korun na pivní kúpel paní Sládkové ve Štramberku. Otázka zní:

Kolik duelů v rámci letošních komunálních voleb odvysílá KTK studio?

a)            3

b)           4

c)            5

Odpovědi zasílejte formou SMS na číslo 774 599 474 nebo studio@ktk.cz do čtvrtku 12. června do 12:00 hodin. Vyhrává 1. a desátá správná odpověď.

 

 

Kontrakt za  600 milionů korun podepsala  minulý týden společnost TATRA TRUCKS a.s.. Jde o závaznou objednávku na dodávku 166 hasičských vozů Tatra na Slovensko. Oproti zvažované přímé účasti ve výběrovém řízení se nakonec automobilky rozhodla pro spojení se slovenským výrobcem speciálních nástaveb. Bude se jednat o zásahové cisternové automobilové stříkačky, které pojmou 9. 000 litrů vody a 500 litrů pěnícího činidla. Konkrétně se jedná o typ T815 – hasičský speciál tzv. sedmičkové řady, která je oblíbená pro svoji nízkou celkovou výšku. Výroba necelé stovky kusů proběhne ještě v letošním roce, druhá část pak do konce srpna 2015.

 

 

Přesně po roce se do Lašského muzea v Kopřivnici vrací Muzejní noc. I letos se u nás budete moci setkat s loutkoherci ze souboru Rolnička, kteří pro Vás mají připravený pestrobarevný program – ukázky ze svých her, písničky, loutky, masky a mnoho dalšího. Všichni se samozřejmě můžete projít večerním a nočním muzeem, seznámit se s jeho expozicemi a prohlédnout si výstavu o včelkách a včelařích. Stejně jako minulý rok jsme spojili síly s K-Galerií, která sídlí hned pod muzeem, v suterénu naší Šustalovy vily. Tam si pro Vás připravili výstavu loutek, ukázku jejich výroby a další překvapení. A POZOR! Všichni (malí i velcí), kteří si přijdou prohlédnout muzeum se svou oblíbenou loutkou (nebo alespoň hračkou), od nás dostanou něco malého a sladkého.

Přijďte se k nám tedy v pátek 13. června od 18 do 23 hodin podívat a zažít muzeum, jak jej neznáte.

 

 

Nabídky města: Město nabízí do nájmu byt o velikosti 1 + 3, Kopřivnice, Štramberská 1132, 3 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna, WC, komora, balkon, sklep. Nabídka přistoupení k závazku, horní hranice není omezena, minimální nabídka přistoupení k závazku 40 000 Kč. Dále Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu za podmínky přistoupení k dluhu pro byt velikosti1+1, na adrese Alšova 1140. Minimální nabídka přistoupení k závazku je 30 000 Kč. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 11. 06. 2014 do 16:00 hodin na Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města.

Nájem městského bytu o velikosti 1+2 za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen stávajícím nájemcům městských bytů za podmínek: nájemci  musí být pár, mající  v péči  alespoň  jedno  nezletilé  dítě nebo osamocený rodič s minimálně dvěma nezletilými dětmi a vrátí byt, který nyní užívají zpět  pronajímateli

Jde o byt na ul. Obránců míru 1307, 16 v 6. nadzemním podlaží, 1+2 o celkové ploše 44,07 m2 – 2 pokoje, kuchyň, předsíň, koupelna s WC, sklep. Horní hranice závazku není omezena, spodní je 30 000 Kč. Nabídka platí od 04. 06. 2014 do 18. 06. 2014.

 

 

Diskusní setkání s obyvateli města se konalo 2. 4. 2014, již posedmé. Na něm bylo stanoveno pořadí deseti největších problémů. Odezva je srovnatelná s předchozími roky, do ankety se zapojilo 549 lidí, z toho 477 anketních lístků bylo vyplněno elektronicky. Výsledky se ale podstatně liší. Díky 267 hlasům se ze 6 místa ve foru na 1. místo v anketě vyhoupla výstavba  parkurového a skate parku na bezpečnějším místě. Na druhé místo spadla preferovaná výstavba domova pro seniory a téměř na konec tabulky ze 3. místa spadl záměr vybudování turistického kempu a na ono 3. místo se posunul záměr využít plochu u ZŠ náměstí jako prodejní prostor. Výsledky Fóra a ankety musí být zapracovány do Plánu zdraví a kvality života města Kopřivnice pro rok 2014/2015.  Návrh nového plánu bude projednán Komisí pro Projekt Zdravé město a místní Agendu 21 v srpnu tohoto roku. Projekty, které jsou prokazatelně iniciovány veřejností, bývají v dotačních programech bodově zvýhodněny.

 

 

Výbor Regionální rady minulý týden schválil Kopřivnici několik dotací. Modernizovat se budou učebny na ZŠ Alšova, E. Zátopka a ZŠ a MŠ 17. Listopadu a to v objemu 4 728 000 Kč. Dále budou provedeny bezbariérové úpravy na ul. Záhumenní, Čs.armády a Štramberská v Kopřivnici a druhá etapa chodníku v Mniší celkem za 8 315 000 Kč.

 

 

Pro nové i stávající klienty je připravena akce Léto s KTK a CK AGENTUROU FOX. Pokud chcete vyhrát týdenní poukaz po dvě osoby v Poreči nebo konzumaci v hodnotě 600 Kč na Liščím mlýně, stačí si objednat některou z nabízených služeb. Pro ty z Vás, kteří nechtějí v této chvíli využít slev na nově objednané služby u KTK a přesto mají chuť soutěžit, je připraven dotazník, týkající se vysílání KTK. Stačí navštívit www.ktk.cz a kliknout na příslušný odkaz.

 

 

Stávající cyklostezky budou brzy propojeny. V Kopřivnici roste nová cyklostezka. Výstavbou 1,5 km dlouhé asfaltové stezky pro chodce a cyklisty bude letos na podzim dokončeno propojení centra města, průmyslového parku i všech místních částí. Stezka naváže na stávající cyklostezku na ulici Panské a povede podél komunikace okolo výrobních hal firem Dura a Erich Jaeger až k silnici I/58, kterou překříží, a o kousek dále se napojí na trasu Z Poodří do Beskyd. Hlavním cílem projektu je zvýšení bezpečnosti lidí dojíždějících za prací do průmyslového parku, ale samozřejmě také celkové zlepšení podmínek pro cyklodopravu a sportovní vyžití Kopřivničanů. Investice do výstavby přesáhne 9 milionů korun, přičemž 85 procent uznatelných nákladů pokryje dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a zbytek zaplatí město ze svého rozpočtu. Nové stezky by se měli kopřivničtí cyklisté dočkat již koncem září. V posledních letech bylo v Kopřivnici a okolí vybudováno několik kilometrů nových cyklostezek a cyklotras. Územím města prochází zhruba 26 km cyklotras, 14 km kondičních cyklookruhů a 9 km cyklostezek nebo cyklopruhů. V roce 2013 byla otevřena cyklostezka Kopřivnička a další úsek cyklopropojení Z Poodří do Beskyd mezi Lubinou a Vlčovicemi. Kopřivnice je také členem Asociace měst pro cyklisty, v rámci níž se podílí na přípravě legislativních opatření, výměně zkušeností členských měst a prosazování společných zájmů vedoucích k dalšímu rozvoji cyklodopravy.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice