7. 10. 2011

Víkendová TERAPIE na HBO: v neděli 9. 10. ve 20:00 hod. proběhne dlouho očekávaná premiéra nejnovějšího seriálu z originální produkce HBO – TERAPIE s charismatickým Karlem Rodenem v hlavní roli. Jak již samotný název napovídá, děj 45dílného dramatu se odehrává v pracovně psychologa Marka Pošty. Příběhy jeho pacientů nechají divákům nahlédnout do nejskrytějších zákoutí lidské duše. Seriál je výjimečný svou psychologickou hloubkou, propracovaností postav i neobvyklým dějištěm, koncentrovaným do uzavřeného prostoru. Režie se ujal Petr Zelenka a v dalších rolích se představí Aňa Geislerová, Jiří Štepnička či Tomáš Matonoha. Premiérové díly budou vysílány od pondělí do pátku ve 20.00 hod. Od pátku 7. 10. 6:00 hod. do pondělí 10. 10. 6:00 hod. budete moci krom premiéry a dokumentu z natáčení sledovat i další filmové lahůdky jako např. Milionář z chatrče, Občanský průkaz, Nine, Bruno, komediální show Na Stojáka či populární seriály Pravá krev a Impérium – Mafie v Atlantic City II.

  

Vítání občánků: V sobotu 15. října 2011 se v obřadní síni města uskuteční další termín vítání občánků. Rodiče, kteří mají o účast na tomto slavnostním obřadu zájem, se mohou ještě několik posledních dní hlásit u paní Ilony Mazalové telefonicky na číslech 556 879 436 a 737 114 246, nebo na e-mailové adrese ilona.mazalova(zavináč)koprivnice.cz.

 

Policisté ve Studénce evakuovali lidi z domů na ulici Záhuměnní kvůli nálezu munice. Nevybuchlou leteckou pumu ruské výroby našli ve čtvrtek 6. října okolo poledne dělníci při výkopových pracích u jedné zahrady na ulici Záhuměnní ve Studénce. Místo nálezu zajistili policisté z obvodního oddělení Policie České republiky ve Studénce a povolali kolegy z pyrotechnické služby, I. odboru územních pracovišť, expozitura Frýdek – Místek. Kvůli nálezu bylo evakuováno několik desítek lidí z okolních domů a musely být uzavřeny všechny příjezdové ulice k místu. Leteckou  pumu z druhé světové války následně zneškodnili pyrotechnici.

 

Od 1. října, mají řidiči v celé republice možnost uhradit pokutu za přestupek platební kartou. Severní Morava není výjimkou. Moravskoslezští dopravní policisté, kteří byli k používání přístrojů proškoleni, mají k dispozici 22 platebních terminálů. Terminály mají všechny dopravní inspektoráty územních odborů a Městského ředitelství policie Ostrava, dálničního oddělení Ostrava a oddělení silničního dohledu krajského ředitelství (vždy po několika kusech). Zásadní výhoda platebních terminálů pro občany je, že v případě uložení sankce mohou zaplatit přímo na místě, přičemž u sebe nemusí mít peníze. V případě, že řidič u sebe nemá platební kartu, se na postupu policie nic nemění. Přestupce buď pokutu zaplatí na místě, nebo obdrží blok na pokutu na místě nezaplacenou (ke které obdrží i složenku). Pokutu může občan i nadále uhradit složenkou, převodem z účtu nebo ji do 14 dnů zaplatit na útvaru, který pokutu udělil. Terminály pro bezhotovostní styk mohou využít nejen řidiči pro zaplacení udělené pokuty, ale jsou určeny rovněž k vybírání uložených kaucí od zahraničních dopravců (dle zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě).

 

Vestibul zdobí výstava k stoletému výročí školy: Kopřivnická budova č. 117, v níž v současné době sídlí Základní škola sv. Zdislavy, slaví sto let. Toto významné výročí si škola během celého roku připomíná řadou akcí, mezi nimiž je také aktuální výstava ve vestibulu radnice. Dobové fotografie, obrázky žáků i prezentace o historii budovy zde budou k vidění až o konce října. Dnešní škola sv. Zdislavy byla postavena v roce 1911 jako budova automobilky se závodní jídelnou a kuchyní. V období druhé světové války v ní fungoval učňovský domov, po osvobození tady byli údajně internováni kopřivničtí Němci a od školního roku 1945/46 zde byla obnovená učňovská škola. Vzhledem ke stoupajícím nárokům výroby rozhodlo v roce 1948 ředitelství národního podniku Tatra o zřízení průmyslové školy. V 50. letech 20. století byl v budově kromě průmyslovky a jídelny také poštovní úřad a služebna SNB. Škola postupně budovala laboratoře, dílny a později otevírala třídy i v okolních městech. Objekt brzy nestačil potřebám, a tak se v roce 1987 vyučování přesunulo na ulici Husovu. Ve staré budově fungovalo v letech 1991-1993 střední odborné učiliště, v letech 1993-1998 odborné učiliště strojírenské a střední škola podnikání a managementu. Od roku 1998 zde působí Základní škola sv. Zdislavy.

 

Zajímá Vás stav ovzduší v Kopřivnici a okolí? Chcete vědět, co ho nejvíce ovlivňuje a co můžete Vy sami udělat pro jeho zlepšení? Ve středu 19. října 2011 od 16 hodin se v 10. patře kopřivnické radnice uskuteční veřejné fórum na téma ovzduší. Své dotazy k této problematice můžete přizvaným odborníkům zasílat již nyní na adresu monika.palickova(zavináč)koprivnice.cz nebo telefonovat na číslo 556 879 782, a to až do středy 19. října 2011 do 12 hodin.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice