7. 10. 2016

 

Jednou z 12 letošních finalistek Miss Aerobik je i kopřivničanka Zuzana Danihelová. Jaká je příprava na soutěž, co to vše obnáší a kdy proběhne finále, se dozvíte v Kopřivnickém magazínu od 7. 10. 2016.

 

Město Kopřivnice zveřejňuje Návrh Konceptu Generelu cyklistické dopravy města Kopřivnice, který zpracovala firma HaskoningDHV Czech Republic, spol. s r.o. Dokument je zpracován na základě dostupných dat (celostátní sčítání dopravy, nehodovost, zařazení komunikací, atd.), strategických dokumentů města, kraje i státu, připravovaných investičních akcí města i okolních obcí, výsledků anketního průzkumu obyvatel města, škol, podnikatelů a dalších subjektů, sčítání chodců a cyklistů, terénních a dalších průzkumů a informací. Byl projednán s vedením města, odbornými pracovníky veřejné správy, dotčenými orgány státní správy, majiteli a správci dotčených komunikací a v neposlední řadě také s laickou i odbornou veřejností. Všechny přijaté připomínky a návrhy byly projednány a relevantní připomínky zapracovány do návrhu, který je zveřejněn na webu města. Textová část (pdf 1.5 MB), Rozdělení tras na hlavní a vedlejší (pdf 3.7 MB), Typy tras (pdf 3.7 MB), Trasování (pdf 3.7 MB), Etapizace (pdf 3.6 MB), Doprovodná cyklistická infrastruktura (pdf 3.7 MB), Fotodokumentace (pdf 2.8 MB) Případné dotazy a podněty lze posílat na e-mail: richard.petr(zavináč)koprivnice.cz a to nejpozději do 9. 10. 2016.

 

Hokejoví fanoušci Třince a Vítkovic se mohou zapojit do netradičního derby. Překážejí vám doma staré elektrospotřebiče? Pak máte možnost je vyměnit za vstupenky na hokejové zápasy Třince a Vítkovic. Fanoušci, kteří před domácími zápasy Ocelářů s Kometou Brno 7. října a Vítkovic s Třincem 16. října přinesou před hokejové arény vysloužilé elektro do přistaveného červeného kontejneru, získají vstupenky zdarma. Během druhé přestávky zápasu si pak vylosovaní návštěvníci mohou vystřelit na ledové ploše chytrou televizi. Fanoušci klubu, kteří přinesou nejvíce nepotřebného elektra, budou navíc zařazeni do slosování o permanentky na celou sezónu.

  1. října od 16:00 do 17:00 před zápasem HC Oceláři Třinec – Kometa Brno
  2. října od 16:00 do 17:00 před zápasem HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třin

 

Nový Jičín se stane centrem discgolfu. Novojičínský kopec Svinec bude hostit již 4. ročník discgolfového turnaje Moravian Open. Milovníci sportu s létajícím diskem se sejdou v Novém Jičíně, kde je již od 10 hodin připraveno hřiště k tréninku. V sobotu i v neděli se startuje ostrými bitvami již v 8.15, v neděli pak ve 13.45 startuje finále turnaje, který se stal součástí 1. discgolfové ligy. Nejpočetněji zastoupenou kategorií bude tradičně kategorie Open, kde bude favoritem několikanásobný mistr ČR a mistr střední Evropy Lukáš Filandr z Prahy. Do bojů o přední příčky by měl zasáhnout i Michal Grepl z Kopřivnice.

 

O křesla v krajském zastupitelstvu usiluje z Novojičínska přes sto kandidátů, volební místnosti se uzavřou v sobotu ve 14 hodin.

 

Městská knihovna Štramberk zve všechny milovníky literatury v pátek 7. října 2016 od 9.00 do 17.00 hodin do penzionu Stará škola na burzu vyřazených knih. Cena knih bude od 2 Kč do 5 Kč za kus.

 

Město Štramberk a hrad Štramberk s věží Trúbou zve všechny milovníky neobvyklých zážitků v sobotu 8. října 2016 od 11.00 hodin do areálu hradu Štramberka na setkání s dravými ptáky. Můžete se těšit na sokolnické ukázky v 11.00 a 15.00 hodin. Vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

 

Obec Hukvaldy zve všechny na divadelní představení v sobotu 8. října 2016 v 18.00 hodin do sálu ZŠ a Mš Leoše Janáčka, které pojednává o směřování renesančního přístupu k životu k pravé podobě lásky jako nejkrásnější schopnosti člověka. Účinkují Oldřich Kolovrat a Peter Soós. Vstupné dobrovolné.

 

Kulturní dům Kopřivnice zve všechny příznivce Metropolitní opery v sobotu 8. října od 17:45 do kinosálu na představení Tristan a Isolda od R. Wagnera. Nina Stemme bude zpívat Isoldu, jednu ze svých stěžejních rolí, kterou ztvárnila v nejlepších operních domech po celém světě. Jejím Tristanem bude australský hrdinný tenor Stuart Skelton, který v Met v roce 2013 zpíval Siegfrieda v tetralogii Prsten Nibelungův.

 

Katolická beseda Kopřivnice zve všechny v neděli 9. října 2016 v 15.00 hodin na přednášku o posledním českém králi a jeho životě v Čechách, Karlu I. Habsburském. Přednáška se uskuteční v sále Katolického domu. O životě posledního Rakousko-Uherského císaře a českého krále bude přednášet přední český odborník PhDr. Milan Novák, rytíř papežského Řádu sv. Řehoře Velikého a koordinátor Národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi.

 

V neděli 9. října ve 14 hodin se koná v K-galerii dernisáž současné výstavy rožnovské malířky Ludmily Vaškové. Proběhne autogramiáda a čtení z nové pohádkové knihy Radka Adamce Bacha na raracha.

 

Koncert olomoucké skupiny „Kyklopband“ se koná v neděli 9.října, v 17:00 hodin v evangelické modlitebně v Novém Jičíně, jde muzikanty s různým stupněm zrakového postižení. Akce se koná v rámci sbírky Bílá pastelka.

 

Vůně dálek a exotika dýchnou na všechny návštěvníky unikátní cestovatelské besedy, která proběhne v neděli 9. října 2016 ve velkém sále Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm. Od 19 hodin se budou moci lidé těšit na cestovatelskou legendu, etnografa a spisovatele Miloslava Stingla. S ním si bude na pódiu povídat cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba. Samotné besedě bude předcházet vernisáž nádherných fotografií Jirky Kolbaby z Islandu a dalších částí světa. Ta proběhne od 17 hodin ve výstavní síni Albína Poláška, která se nachází také v domě kultury. Návštěvníci, kteří si zakoupí lístek na večerní besedu, budou mít možnost ve foyer velkého sálu ochutnat několik druhů exotických čajů a dokonce i hmyzí speciality.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice