5. 10. 2016

 

Pomoc dětem, které nemohou vyrůstat ve vlastní rodině, se snaží Kampaň Dejme dětem rodinu, jejímž nositelem je Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Za 15 let úřad zprostředkoval náhradní rodinnou péči už 1589 dětem, domov nalezne v moravskoslezském regionu každoročně zhruba 70 dětí. V evidenci krajského úřadu je však stále mnoho dalších dětí, které na pěstouny čekají. Kampaň, která odstartovala v roce 2010, se zaměřuje na informování veřejnosti o možnostech, jak se stát pěstouny. V rámci další fáze kampaně, která odstartovala v půlce září, byly spuštěny zrekonstruované webové stránky, brzy bude hotový i facebookový profil, aby se informace dostaly k veřejnosti všemi možnými komunikačními kanály a oslovily co největší okruh lidí. Nově byla také vytvořena pracovní skupina, kterou tvoří zástupci obcí, dětských domovů, dětských center a organizací, spolupracujících s pěstouny hledající nové způsoby oslovování zájemců o pěstounství. Zájemci naleznou podrobnosti o projektu na stránkách www.dejmedetemrodinu.cz.

 

Atraktivní hosté, zvídaví moderátoři – a hlavně posluchači, kteří se mohou hosta sami ptát na to, co je zajímá. Takový je pořad Kontakt, který je od 3. října ve večerním vysílání regionální stanice Českého rozhlasu. Mezi hosty budou lékaři, psychologové, právníci, ale i chovatelé, rádci spotřebitelů a další lidé, kteří mají co říci. A pokaždé budou odpovídat i na dotazy posluchačů. Posluchači mohou volat přímo do studia, nebo posílat své dotazy e-mailem. A pokud se na některé otázky v pořadu nedostane, zařadí se do dalších pořadů.Pořad Kontakt regionální stanice Českého rozhlasu vysílají každý všední den po 20. hodině.

 

Městská knihovna Kopřivnice zve všechny zájemce 6. října v 18:00 hodin na Cestovatelskou besedu s Vojtou Wertichem – Aviou Afrikou aneb Amálkou na Obratník Raka. Na čtvrtek 6. a pátek 7. října – je připravena retrovýstava Hračky, knihy a hry rodičů a prarodičů.

 

Projekt Aktivní senior 2016 pokračuje ve čtvrtek 6. října v 10. patře radnice, kde se od 15 hod, chystá Zábavné soutěžní odpoledne.

 

Muzeum Z. Buriana ve Štramberku zve příznivce na křest knihy Dobrodružný svět Z. Buriana – 6. Října v 17 hod.

 

Za větrného počasí se chystá  8. Října drakiáda na  Bubla City Ranchi.

 

TALKSHOW cestovatelů Jiřího Kolbaby a Miloslava Stingla se můžete účastnit v neděli  09.10.2016, musíte za nim,i do KD ve Frenštátě pod Radhoštěm.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice